Што да правите ако со малата компјутерска игра која сте ја дизајнирале само што сте си заработиле една цела банка?

Точен одговор: Ја купувате најголемата, најлудата и најскапата куќа во Холивуд, веднаш до куќата на Џеј Зи и Бијонсе. И потоа ја организирате најлудата журка на сите времиња. Точно тоа го направил создателот на играта Мајнкрафт откако ја продал играта за 2.5 милијарди долари.

Куќаво во Холивуд со осум спални соби и петнаесет бањи минатата недела се продаде за неверојатна цена.

hol01

Била изградена од Брус Маковски од QVC Marketing. Тој сакал да го редефинира концептот за богато живеење.

hol02

За да им го покаже тоа на потенцијалните купувачи, тој ја наполнил куќата со скапи играчки како дизајни на Роберто Кавали, скапи тоалети кои чинат по 5.600 долари и моторциклот на Џемс Дин.

hol03

Како и ненормално скапи автомобили како оригиналниот „Бумбар“ од „Трансформери“ а Мајкл Беј.

hol04

Куќата е полна со скап мебел и техника.

hol05

Ја меркале некои од најпознатите имиња на американската поп култура како Бијонсе и Џеј Зи.

hol06

Но, баткава в лево им ја собрал пред нос. Тоа е 35-годишниот шведски програмер Маркус Персон, попознат како Ноч. Тој ја создал гејмерската сензација Мајнкрафт. Откако ја продал на Мајкрософт решил да влезе во историјата купувајќи ја една од најскапите куќи. Ја купил оваа палата и сѐ во неа за 70 милиони долари.

hol07

Потоа го направил тоа што секој би го направил: ја организирал забавата на векот.

hol08

И благодарение на социјалните медиуми, и ние обичните смртници можеме да видиме како се прави тоа во Холивуд.

hol09

hol10

hol11

hol12

hol13

hol15

hol16

hol17

hol18

hol19

hol20

hol21

hol30

Сподели на Facebook
пати видено