САМ против 4 крадци кои му влегоа во домот среде ноќ

Да имаше некакво оружје, да ја разбереме неговата бестрашност. Погледнете што се...

Најсилниот човек од Африка е навистина многу силен и ќе ви го покаже тоа борејќи се со 6 мотори

Цела Африка го знае под името Езра, а освен на децата, тој им е идол и на многу возрасни Африканци. Да видиме колку навистина е силен...

Овие илустрации покажуваат што сѐ не е во ред со модерното општество и вистината боли

Даниел Гарсија е илустратор со 10-годишно искуство кој својот акцент го става на социјалните и политичките проблеми во светот. Тој воопшто не се грижи дали некој ќе биде навреден од...

10 талентирани деца чии пронајдоци можат да го спасат човештвото

Луј Брај имал само 15 години кога го измислил писмото за слепите. За да станете брилијантен пронаоѓач, потребна ви е само инспирација, волја и самодоверба. И младите херои од нашата...

Овие третоодделенци добиле задача да му се „обратат“ на Господ и нивните прашања ги замислуваат и возрасните

Децата имаат извонредна љубопитност кога станува збор за разбирање на светот околу нив. Само спојте ја таа љубопитност со нивната природна невиност и ќе сфатите колку се всушност смешни децата....

14 фотографии кои се јасна илустрација за тоа колку многу сме се промениле за 20 години

Страшно е кога ќе помислиме дека децата родени во 2000 година наскоро ќе наполнат 20 години. Но, не се менуваат само децата со текот на годините: исто така и планетата,...

Световите на ниските и високите луѓе се различни, но најзабавно е кога ќе се спојат

Какво е времето таму горе? Играш ли кошарка? Колку си мала ќе те ставам во џеб! Дома ли се твоите родители? (на 30-годишна личност) Не можете да се возите на...

Овој човек ги прави најчудните работи во авионите и за среќа споделува и фотографии кои нѐ засмеваат

Оние кои често летаат можат да забележат дека авионите ги привлекуваат најчудните луѓе. Се чини дека нискиот притисок горе на небото некако е во корелација со намалена пристојност. Почнувајќи од...

Маж ѝ пишал на жена двојно помлада од него и таа поминала 1.600 км за да се запознае со него

54-годишниот Роберт Крок од Охајо случајно го видел Инстаграм профилот на 27-годишната Софија Спалино во ноември минатата година и првично мислел дека тоа е внуката на неговиот пријател, која сега...

Американците си го исполнија ветувањето и ја „нападнаа“ озогласената „Област 51“

Интернетот е познат по својата моќ да ги обедини луѓето според причините во кои веруваат. Најлош дел е - некои од причините се граничат со смешки. Една од нив е...

Ајде сите што се без карта да се симнат од возот ВЕДНАШ!

Спасувајте се кој може, кондуктерот иде и не е баш...

Криминалецот од Чикаго ја ограбува 8-та продавница во ист ден, но продвачката многу го замуабети

Женска итрина на виделина. Никој не ја ни виде кога успеа да ги информира полицајците, кои и без тоа го барале...

Од ова дете ќе биде врвен фудбалер

Малиот има техника на примање на топка на која што и најголемите професионалци може да му...

Овој Русин пронајде уникатен начин како да си го продаде станот и не можеме да престанеме да му се воодушевуваме

Неодамнешната посета на Квентин Тарантино на Москва за премиерата на Once Upon a Time in ... Hollywood стана голем настан во...

Опасна баба смисли забеган начин како да ги натера возачите да возат поспоро

Не многумина од нас се филантропски синови на богати бизнисмени во Готам, и како такви ни недостасуваат ресурси да станеме суперхерој кој се бори против...

Девојката е фантастичен отворач на пиво

Секој би сакал да ја има крај себе, не за друго, за да ти го отвори пивото...

20 неверојатно луксузни работи од Дубаи кои што нѐ тераат да воздивнуваме кон хоризонтот

Дубаи е дом на многу милијардери од целиот свет и многу богати и моќни луѓе патуваат за да живеат таму. Додека се наоѓаат во Дубаи, тие сакаат да го покажуваат...

Маркетинг директор дознал дека ќе оди технолошки вишок па решил тој да биде последниот кој ќе се смее

На маркетинг директор од Нов Зеланд му било соопштено дека ќе заврши како технолошки вишок и на последниот состанок му било кажано дека може да си донесе некоја блиска личност...

Овој човек освоил 60 милиони долари на лото, но неговите деца нема да го дознаат ова наскоро

Светот знае стотици приказни за добитници на лотарија кои не ги искористиле паметно парите. Најчесто огромните суми на пари ги уништуваат животите на луѓето. Кога ќе ги погледнеме во позадина...

Овој пар добил 120.000 долари на сметката и мислеле дека сонуваат, но кога ги потрошиле сфатиле дека е кошмар

Што би направиле ако 120.000 долари мистериозно слетаа на вашата банкарска...

Меморијата злато вреди! Овој човек успеал да украде 1.300 кредитни картички така што ги помнел сите броеви

Меморијата е клучен дел од животот на човекот, сите наши секојдневни обврски, најубави спомени, па и најлошите, ќе влијаат на нас во зависнот од тоа колку добро се сеќаваме на...

Оваа прабаба полагала за возачка дозвола само за да може да ја носи својата сестра на лекар

Прабаба од Западна Австралија научила да вози за прв пат на 75-годишна возраст, за да може да ѝ помогне на постарата сестра да оди на...

Паркуристот малку се блокира

Макс, што се случи бе, ова не изгледа како да е дел од...

82-годишната продавачка цел живот го работи ова и знае како да се справи со разбојници кои сакаат да ја ограбат

Баба Џун Тарнер цели 45 години работи во мала продавница во британскиот град Хенли. Неодамна во продавницата ѝ влегол криминалец со шипка, со намера да ја ограби. Но, криминалецот наиде...

Бездомниот херој од Бразил, кој го даде својот живот, за да ѝ го спаси животот на непозната жена

Жената со име Еленила Маријана де Оливеира излегуваше од катедралата во Сао Паоло, кога на влезот вооружениот Луиз Антонио да Силва ја фати како заложник. Но за среќа, ова го...

Не сакате овој човек да ви удри шамар!

Сите знаеме колку се цврсти универзалните клучеви, па дури и кинеските, а ако не верувате во цврстината на раката на човекот, тој ги среди и...

Човеков е возбуден, но најприземен од сите додека се вози на лудата железничка. Погледнете го што направи!

Му го спаси мобилниот телефон на некој несмасен од предните...

20 неверојатни трансформации на луѓе кои решиле засекогаш да се откажат од дрогата

Зависноста од дрога е многу сериозен проблем кој измачува многу луѓе низ светот. Без оглед на причините за употреба на наркотици на прво место, важно е да се...

Браво: 12 годишното девојче игра како вистинска кукла на навивање!

Малата Арина Куликова ги воодушеви и публиката и судиите на руското талент шоу, а ќе ве воодушеви и...

Пари за ѓубре: Индонезиските селски банки за рециклирање отпад

Забраната за увезување на странски отпад во Индонезија ги вознемири селаните од селото Бангун, каде жителите велат дека заработуваат повеќе пари од сортирање на купишта ѓубре, отколку од одгледување на...

+