Тапанарот на Мајкл Џексон, Џонатан Мофет, ја тропа „Smooth Criminal“ и тоа звучи совршено!

Изведбата е совршена, како што и се очекува од еден од најдобрите тапанари во светот. Не е ни чудо што кралот на поп музиката Мајкл Џексон, од сите тапанари го одбрал токму Џонатан Мофет.

20 сопружници на кои скоро никогаш не им е досадно во бракот

Ако долго време сте во брак, веројатно знаете колку лесно рутина може да ја убие романтиката што некогаш сте ја имале. Добрите шеги се токму она што го препорачува лекарот, доколку сакате да ги одржите вашите емоции во живот. Само осигурајте се дека не претерувате кога се шегувате со вашиот сакан/а. Еве како сопружници низ светот ја ставаат на тест смислата за хумор на нивните сакани.

Работа за вистински мажи!

Градежните работници го растураат скелето на врвот од облакодерот, затоа што повеќе нема да им треба.

Изведбата на оваа гимнастичарка била оценета со чиста 10-ка, а нејзината страст докажува дека ја заслужува

Иако луѓето велат дека треба да „танцуваме како никој да не нѐ гледа“ Кејтлин Охаши, гимнастичарка на Универзитетот во Калифорнија направи изведба со која знаеше дека целиот свет ќе ја гледа и навистина се предаде. Разиграната гимнастика на Кејтлин ѝ донесе овации и насмевки на лицата на нејзините колеги, а девојката доби чиста 10-ка и победи на натпреварот. Погледнете ја Кејтлин која зрачи со позитивна енергија и многу страст кон гимнастиката.

Психолозите го објаснија значењето на соништата, кои понекогаш сите ги сонуваат, а некои од нив не треба да ги игнорираме

Човештвото низ своето постоење, се обидува да ги разоткрие мистериите на соништата. Сега дури и постои посебна наука која ги проучува соништата, наречена онирологија. Оваа наука ги проучува соништата, нивната таинственост и можноста да ја предвидат иднината. Но, психолозите веруваат дека соништата точно ја одразуваат нашата моментална состојба и често тоа е начин на потсвеста да ни каже нешто многу важно.

Монголскиот начин на сечење лубеница е многу поразличен, но попрактичен од нашиот

Мене уште не ми е јасно како успеа вака да ја исече.

Границата помеѓу храброста и лудоста е многу тенка! Дечково дефинитивно е луд!

Пред да се преземе толкав ризик, треба да се пресмета дали навистина вреди.

12 навидум секојдневни работи за кои некои луѓе земаат плата

Има една стара поговорка: пронајдете нешто што сакате да го правите и пронајдете начин да бидете платени за да го направите тоа. Додека изреката веројатно не е наменета да биде толку буквална како што звучи, ќе бидете изненадени кога ќе дознаете дека постојат луѓе кои, всушност, успеваат да заработуваат за живот само со тоа што прават работи кои се дел од секојдневието и би требало да бидат бесплатни.

Работите кои ги направиле овие 13 луѓе, тешко се објаснуваат

Сите ние се чувствуваме бунтовно понекогаш, особено кога некој ќе ни каже дека не смееме да направиме нешто. Исто така има и некои луѓе кои ги кршат правилата 24 часа на ден, 7 дена во неделата, дури и кога станува збор за глупави мали нешта – едноставно не знаат како да постапат на друг начин. Ние најдовме 13 луѓе кои одлучиле да ги направат работите на свој начин.

Погледнете како изгледале нашите омилени ѕвезди во нивните 20-ти години од животот

Времето немилосрдно се движи напред за сите – и за обични смртници и за холивудски „богови“. Некои од нив, дури и на 40 години, изгледа речиси исто како и пред 20 години, а некои едноставно станале уште поубави. Ние решивме да ја задоволиме вашата носталгија и повторно да ве вратиме низ времето кога вашите омилени познати личности биле на самите почетоци на нивните успешни кариери.

Гледајте го дечкото во средината на видеото

Цела банда силеџии упадна во објектот, очигледно со намера да претепаат некого.

Фотограф патува низ светот и ги фотографира најизолираните племиња и тие изгледаат многу поразлично од тоа како ги замислувавме

Ние често потценуваме колку е навистина огромен и прекрасен светот. Постојат племиња и заедници на луѓе, со свои уникатни и споделени традиции, во земји и региони за кои никогаш не сте слушнале. Британскиот фоторепортер Џими Нелсон споделува приказни за некои од најизолираните племиња во светот преку фотографии. Тој исто така помага да се финансираат проекти низ целиот свет кои им даваат на овие домородните култури платформа за споделување и славење на нивната култура и приказни.

Генијален хакер открил начин како да ја однесе мрзеливоста на следното ниво

Дали некогаш сте запознале некој кој е премногу паметен за своето работно место? Но не на нарцисоиден, ироничен начин. Туку навистина да е така. Овој инженер бил толку паметен, па дури и смислил неколку начини да ужива во мрзливоста во неговата канцеларија, привилегија која што луѓето обично ја заработуваат со напорна работа. Тој си го овозможил ова со помош на своите способности за хакерство, а скриптите што ги создал биле толку добри, што неговите соработници одлучиле да ги задржат откако тој дал отказ за да работи во друга компанија.

Мајкл Џексон се реинкарнирал и сега работи како градежен работник во Кина

Колку и да звучи неверојатно, нема друго објаснување за совршените движења на овој градежен работник :).

Францускиот протестант со голи раце ги среди полицајците со пендреци

Полицајците се силеа, кога овој им скокна, сам против сите.

23 Новогодишни фотографии кои го откриваат последниот вкус на празниците со сета своја слава

Ирвасите и Дедо Мраз не можеле да се скријат зад хоризонтот затоа што луѓето почнале да ги фотографираат и да ги споделуваат празничните фотографии. Некој се жали на добиениот подарок, некој добил подарок кој не ги исполнил нивните очекувања, а некои дури и ја пратиле „живата елка“ во продавница.

Смее ли некој да ја покани девојкава на кафе?

За канење ќе ја поканиш, но што ако ѝ се допаднеш, а таа тебе не?

9 карактеристики на телото, кои ги наследивме од нашите предци

Човечкиот мозок не е целосно разбрана структура, тоа е факт. Неврофизиолозите откриле дека неокортексот, или новиот мозок, не разликува од животни: мислиме, знаеме како да извлечеме заклучоци, ја разбираме логиката. Но, постои друга страна – т.н. рептилен мозок, кој го поседувале и древните луѓе. Тој е одговорен за одредени инстинкти кои ги наследивме од нашите предци. На пример, желбата да се преживее по секоја цена.

Жената е инструктор по самоодбрана но се што ви кажува треба да го правите обратното

Како прво, тешко е веројатно некој да се најде во ваква ситуација, со еден пиштол од 1900-тата вперен во главата и друг во непосредна близина, вперен во стомакот. Второ, техниката на одбегнување на двата пиштоли во исто време и е прилично ризична. Заклучокот е во продолжение… Значи: Ако се најдете во ваква ситуација, правете сѐ […]

Е ова е силна жена! Погледнете како си ги прибира дома камен пијаниот маж!

Другарот го донесе до куќата со моторчето, а од тука натаму го презеде жената.

9 извонредни жени со уникатни карактеристики кои ги прават единствени во светот

Има речиси 3,8 милијарди жени во светот. И секоја е апсолутно уникатна и убава. Меѓутоа, меѓу нив има неверојатни жени кои се многу различни од останатите. Тие се единствени од разни причини. Природата им дала извонредни способности, некоја се обидува да го промени својот изглед, следејќи ги измислените идеали за убавина. И најстарата жена на планетата го прослави 116-тиот роденден.

9 брилијантни жени кои го менуваат светот

Постојат многу жени во светот кои заслужуваат признание за неверојатната работа што ја прават. Овие жени ја обликуваат иднината на светот и менуваат општествени ставови и стереотипи. На пример, денешните деловни жени веќе претставуваат повеќе од 1/3 од сите луѓе кои се вклучени во претприемничка активност и секој ден стануваат сѐ подобри и подобри.

Сакате ли да имате ваква девојка? Малата Виетнамка е вистински мајстор за масажа!

После 10-та минута му се качи да го домасира со нозе :).

Магионичар прави добар трик со прстот на раката, надоградба на трикот кој сите го знаеме

Ако го научите ова вешто како што го прави тој, ќе бидете хит во друштвото, а особено ќе ги воодушевувате децата.

Фотограф патува низ светот и ги фотографира домашните резерви на лекови

Секогаш кога фотографот Габриел Галимберти ќе запознаее луѓе на неговите патувања, тој им го поставува истото прашање: „Може ли да го видам вашето шкафче со лекови?“. Некои се срамежливи, а некои со гордост ги претставуваат своите резерви. „Лековите откриваат какви се луѓето. Нивните желби, нивните посакувања, нивните болести. Тоа е многу интимно.“ Еве неколку фотографии од авантурите на Габриел и луѓето кои ги претставиле своите најинтимни проблеми пред очите на сите.

Осаменик, кој си ги поправал чевлите со селотејп оставил 11 милиони долари за детски добротворни организации по неговата смрт

Алан Наиман бил познат по неприкосновената економичност, која понекогаш станувала и комична, но дури и оние кои биле најблиску до него не биле свесни за богатството што тој тивко го собрал и последниот чин што долго време го планирал.

Човек инспириран од емисија со детектори за метал пронашол скапоцен прстен од 15-век

Гордон Грејам од Единбург сакал многу да ја гледа емисијата The Detectorists на Нетфликс и добил инспирација и самиот да си купи детектор за метал и да почне да истражува. Тој не се надевал дека оваа негово хоби ќе го однесе до неверојатно историско богатство. Тој на Островот Ман, кој се наоѓа во Ирското море, пронашол прстен стар 600 години.

16 добри вести од 2018 година, илустрирани од уметник од Италија

Италијанскиот илустратор Мауро Гати е уморен од постојаните негативни вести што ги шират медиумите. Поради нив, се чини дека ништо добро не се случува во светот. „Ние зачекоривме напред во многу области од животот, и неопходно е светот да знае за тоа. Затоа, го создадов проектот The Happy Broadcast, кој делува како противотров на реториката која ги опфаќа нашите медиуми.“ Мауро објавува само позитивни настани, кои ги зајакнуваат пријатните илустрации.

Како газда! (избор видеа)

Фраер не се станува, фраер се раѓа или се снима исто видео 100 пати додека не ти успее финтата :).

Неочекуван пресврт: Џери не им се дава на полицаецот и полицајката, па што сака нека биде!

„Џери, немој! Не го прави тоа! Ќе те казнат!“

+