Баба Џун Тарнер цели 45 години работи во мала продавница во британскиот град Хенли. Неодамна во продавницата ѝ влегол криминалец со шипка, со намера да ја ограби. Но, криминалецот наиде на тврд бастун :).

Ограбувачот, наместо сите пари, од бабата успеа да украде само 50 фунти и 6 кутии цигари. Еве го видеото од грабежот.

Сподели на Facebook
пати видено