Страшно е кога ќе помислиме дека децата родени во 2000 година наскоро ќе наполнат 20 години. Но, не се менуваат само децата со текот на годините: исто така и планетата, технологијата, па дури и ние самите.

Ѕвездите носат поедноставна облека, жените повеќе не одат во салони за да си добијат вештачки тен, а тетоважите не се популарни само кај затворениците.

1. Богатите луѓе не покажуваат дека се богати повеќе

2. Никој не сака да го покаже стомакот повеќе

3. Жените носат поприродна шминка

4. Некои „страшни“ култури исчезнаа

5. Технологијата направи толку голем чекор напред, што научниците успеаја да направат слика од Плутон со сите свои кратери.

6. Стана многу потешко обожавателите да се приближат до своите идоли

7. Мачките не можат да спијат на телевизорите повеќе

8. На Исланд се стопи 700-годишен глечер. Локалното население дури организираше погреб.

9. Денес е многу полесно да се прикаже змеј во филм

10. Веѓите на жените станаа пошироки

11. Луѓе во разнобојна облека не вежбаат на ТВ

12. Моноциклите немаат седишта и педали

 

13. Сега секој има тетоважи

14. Солариумот не е повеќе популарен

Сподели на Facebook
пати видено