И малерот е дел од забавата

Изберете го вашиот фаворит...

Млад магионичар му го краде паричникот на полицаецот

Млад магионичар му го краде паричникот на полицаецот

Ако не му тргне бизнисот со правење магионичарски трикови, нема гајле… Тој веќе испекол уште еден...

Да одиш на шопинг без да излегуваш од колата?! Само во Америка!

Дебелите Американци се превозбудени затоа што најдоа начин како да станат уште...

Пржени јаворови лисја – вкусна есенска закуска од Јапонија

Колку и да се прекрасни, есенските лисја можат да бидат вистинска главоболка кога ќе се затнат шахтите и кога ќе дојде време да се чистат дворовите. Но Јапонија најде начин...

Сезоната на настинки и грипови започнува, пречекајте ја подготвени!

Природата има билка за секоја болест, само треба да се пронајде и правилно да се...

Овие две професорки по англиски се во центарот на интересен скандал (9 фото)

Професорките по англиски Шели (33 години, десно) и Рејчел (23 години) од Луизијана, САД се уапсени затоа што правеле тројка со еден 16 годишен ученик. Шизикот откако завршил работа, наредниот...

10 различни начини за подготвување на вкусен бифтек

10 различни начини за подготвување на вкусен бифтек

Иако квалитетното парче месо и само со сол е вкусно, сепак убаво е за промена да се проба и некој од следниве начини на...

Тркало на смртта на Октоберфест

Тркало на смртта на Октоберфест

Бидејќи Германките не можат да се испијанат со пиво, мора вака :). Инаку ова е многу интересна игра и една од најстарите игри која се игра секоја година на Октоберфест....

Слушнете го A-F-R-O, 17 годишната рап сензација, дечкото кој за многу брзо време ќе стане ѕвезда!

Слушнете го A-F-R-O, 17 годишната рап сензација, дечкото кој за многу брзо време ќе стане ѕвезда!

Ваков талент ретко се раѓа! Дечкото може секој момент да почне да рапува и да прави рими на секоја тема. Го ставија на тест и еве како A-F-R-O се снајде...

Кога жената ќе каже НЕ! (7 фото)

А тој е толку сигурен дека таа е вистинската и дека нема да може да живее без...

Како реагираат возрасните, кога дете пушач ќе им побара запалка на улица?

Како реагираат возрасните, кога дете пушач ќе им побара запалка на улица?

Интересен социјален експеримент со 9 годишно дете. Која реакција беше највпечатлива и најправилна?...

Интересно: Како луѓето од различни земји во светот бројат пари?

Интересно: Како луѓето од различни земји во светот бројат пари?

Мислевте дека има само 1 начин на броење на парите? Погледнете и споредете. Како вие ги броите своите...

Правење чај во природа во котле од брезова кора, како што правеле старите Словени

Вакви дрвени котлиња има во повеќе етнографски музеи, а еве како изгледа правењето чај во дрвено котле. Ако некогаш се решите да пробате, имајте на ум дека кората од брезата...

Студентски сендвич кој се јаде на денот кога ќе ти пратат пари од дома

Ако сте гледни и ако имате храброст, ова е сендвичот кој треба да го...

Која е главната дејност на жителите од едно мало пакистанско гратче?

Дара Адам Кел е мало гратче во Пакистан, кое е центар на илегалното производство на оружје. Да погледнеме како изгледаат импровизираните, илегални фабрики за оружје на...

Дечко им прави едноставна финта на девојките на улица за да добие бакнеж

Дечко им прави едноставна финта на девојките на улица за да добие бакнеж

На палецот од десната рака има залепено графит од молив и многу лесно „погодува“ што замислиле. Некои од нив прилично се занесоа во бакнувањето...

Како навистина изгледале борбите во околпи во средниот век?

Како навистина изгледале борбите во околпи во средниот век?

Луѓето во околпи биле многу поподвижни отколку што имаме претстава. Во еден момент во видеото (на 1:04) има илустрација од книга за Александар Македонски напишана во 15 век, а на...

Препиле (70 фото)

Човек не е пијан, додека може да лежи на подот, без да се држи за него...

Како мама може да те изнервира и да ти ја уништи сопствената роденденска забава?

Како мама може да те изнервира и да ти ја уништи сопствената роденденска забава?

Мајката немаше злобна намера, но требаше да знае дека ќерка и лесно се нервира...

Како да направиш Број 1 поп хит без да имаш трошка талент?

Како да направиш Број 1 поп хит без да имаш трошка талент?

Дечково сними упатство и докажа дека не мора да знаеш да свириш некој инструмент, не мора ниту воопшто да знаеш да пееш, уште повеќе, не мора ниту да имаш слух...

Само во Русија (20 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во...

Икеа ангажираа хипнотизер и направија закон реклама „Патување во времето“

Типот ги хипнотизираше луѓето, кои кога се будеа мислеа дека се во иднината во својот стан. Задолжително...

Кокошка со темпирана бомба во видео играта Кантер Страјк

Кокошка со темпирана бомба во видео играта Кантер Страјк

Многу добар анимиран филм. Ви препорачуваме да...

Смешни фотомонтажи од украдените разголени фотографии на ѕвездите (14 фото)

Фотошоп мајсотрите решија да ги поштедат малку ѕвездите од срамот кој пукна на почетокот на месецов...

Скопјани ќе имаат шанса да уживаат во прекрасната дизајнирана храна подготвена од ресторанот Ореов Лад

Во рамките на Skopje Design Week 2014, на 25 септември, петок, со почеток од 17:00 часот во Куршумли Ан, вештите раце на шефот на кујна Влатко Огненовски од ресторанот Ореов...

2 годишното ирско девојче не сака родителите да му се смеат додека пее

2 годишното ирско девојче не сака родителите да му се смеат додека пее

Децата учат од родителите и ги имитираат нивните постапки. Понекогаш тоа е смешно. Што мислите од кого научило девојчево така да се...

Службата загубено-најдено на аеродромот во Амстердам

Службата загубено-најдено на аеродромот во Амстердам

Конечно некој се сети како најбрзо и најефикасно да им ги враќа загубените предмети на патниците во авионите. Браво за...

Не е лесно да се живее без маж

Не е лесно да се живее без маж

Не дека мажите се подобри од жените во се. И жените ги бива за некои работи во кои мажите се тапа. Таков е светот, мажите и жените треба да се...

Ова веројатно е единствената американска компанија која извезува во Кина

Ова веројатно е единствената американска компанија која извезува во Кина

За да биде иронијата уште поголема, фабриката произведува стапчиња за јадење. Во Кина нема доволно квалитетни дрва за правење на стапчиња за јадење, а дрвата во американската држава Џорџиа се...

Кој чека ред во Њујорк за новиот iPhone 6?

Кој чека ред во Њујорк за новиот iPhone 6?

Црниот пазар им ги зеде местата на оние луѓе кои навистина сакаат први да го имаат новиот iPhone 6. Луѓево чекаа и по повеќе 2 дена за да купат по...

+