Како домородците на Амазон се борат против луѓето што им ја сечат шумата (20 фото)

Денес шумите околу реката Амазон се изложени на активно сечење и уништување, принудувајќи ги домородните жители на џунглата да дејствуваат агресивно, за да си ги заштитат своите домови. Локалните племиња...

И бабите знаат и тоа како да одлепат (48 фото)

Следува колекција супер бабички кои си го живеат животот по свое и шират наоколу позитивна...

Како правилно се сече и се служи лубеница?

Како правилно се сече и се служи лубеница?

Многу слично како кај нас, само со песна и со добра финта за послужување на...

Еве што се случува кога Ајронмен ќе пристигне во Јужна Кореја

Еве што се случува кога Ајронмен ќе пристигне во Јужна Кореја

Роберт Дауни Џуниор ни приближно не очекуваше ваков пречек од фановите на аеродромот во Јужна...

Како изгледаат и како се тепаат вистински каратисти со црн појас?

Како изгледаат и како се тепаат вистински каратисти со црн појас?

Малку се поинакви од карате филмовите,...

Рели верзија од кучето Валтер :)

Рели верзија од кучето Валтер :)

Видеото на Валтер кој обожава пливање во еден поинаков контекст. На крај заврши со сообраќајка...

Само во Русија (42 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во...

2 деца си свиреа и пееја на улица кога наиде случаен минувач и започна да се случува магија

2 деца си свиреа и пееја на улица кога наиде случаен минувач и започна да се случува магија

Многу убав спонтан настан со рапување во слободен...

„Покајание“ – Генијален анимиран филм со добра поента

„Покајание“ – Генијален анимиран филм со добра поента

Ви препорачуваме да го погледнете анимираниот филм кој современиот живот го гледа од еден поинаков...

Топ 20 највртени песни во 2013

Топ 20 највртени песни во 2013

Едноминутно потсетување на сите хитови кои се вртеа во 2013...

Неуспешни панорамски фотографии (25 фото)

Поновите дигитални фотоапарати имаат опција за фотографирање панорамски фотографии. Резултатите не се секогаш според очекувањата...

Интервју со м-р Иван Ѓорѓиев, Македонецот што ја пронајде формулата со која се победува најопасната болест на денешницата, ракот

Веројатно многумина од вас слушнале за фабриката во струмичко Ново Село во која се произведува природниот лек „Варумин“. По неколку децении истражувања и усовршување, лекот „Варумин“ на м-р Ѓорѓиев е...

Што не е во ред со сликата од сопругата?

Мажот се вратил од работа и ја фотографирал својата сакана сопруга. На прв поглед се изгледало совршено нормално, но мажот внимателно ја погледнал фотографијата и побарал...

Новите шишиња на Кока Кола се отвараат само со друг човек

Новите шишиња на Кока Кола се отвараат само со друг човек

Уште една генијална идеја на Кока Кола како да ги зближи луѓето и да се шират нови познанства. Единствен начин за да се отвори шишето е заедно со друг човек...

Метропола

...

+