Калорична бомба за љубителите на брза храна (9 фото)

Сите понекогаш сакаме да се почестиме со малку нездрава брза храна. Ако го правите тоа, барем нека биде со...

Закон германски магионичар погодува што е она на што мислат девојките во моментот

Закон германски магионичар погодува што е она на што мислат девојките во моментот

На сите им погоди без грешка и тие потврдија дека е точно! Гледајте ја суровата вистина на...

20 актери кои навистина личат на историските личности кои ги играле

Кога се бира кастингот за филмување на историска личност или се прави биографски филм, режисерот мора да прави компромиси помеѓу тоа да избере актер кој навистина личи на личноста која...

Необични направи и изуми кои веднаш ќе посакате да ги имате (44 фото)

Понекогаш и сосема мала работа може многу да ви го разубави...

Човеков ја работи професијата што е сон на секој Американец

Човеков ја работи професијата што е сон на секој Американец

Џери Микулек е набрзиот стрелец на сите времиња. Неговата професија е да пука по цел ден и да ги учи другите како да го прават...

Ретки фотографии на славни личности заедно, коишто не сте ги виделе до сега

Познатите и моќните сакаат да се забавуваат и дружат меѓу себе....

Гледам згодна девојка на улица или моите очи ме лажат?

Секогаш погледнете одблизу пред да донесете некој заклучок или да се пуштите во акција...

Кога едноставно не ти е гајле…(9 фото)

Што мислите, кој од шампиониве е најголема...

Заедно, овие двајца браќа ќе ослепат. Пред да се случи тоа, тие решија да направат една авантура.

Тод и Џастин Парвис се двајца браќа кои полека ослепуваат. И двајцата страдаат од ретка денегенеративна очна болест позната како Хороидеремиа. Болеста се јавува во деството, но вообичаено доведува до...

Животот на младите, богати техеранци (40 фото)

Иран е држава, долго време изолирана од светот и во медиумите кои ги бранат интересите на големите сили претставена како пустина во која се шетаат полуголи деца и жени со...

6 смешни начини за земање број од девојка

6 смешни начини за земање број од девојка

Првиот е покажи се што имаш, биди искрен и таа ќе каже...

10 кладби кои никогаш нема да ги изгубите (12 дел)

10 кладби кои никогаш нема да ги изгубите (12 дел)

Уште 10 одлични трикови со кои можете да ги надмудрите вашите...

Чудесниот стар учител по џудо си поигрува со своите најдобри ученици

Чудесниот стар учител по џудо си поигрува со своите најдобри ученици

Стариот џудо мајстор го прифати предизвикот од подобрите ученици да се бори со нив. Учителот по џудо е 10 дан, а учениците се од 6-ти дан па нагоре. Правилата на...

Дали сте знаеле дека на вашиот мозок може да му влијаат овие нешта?

Сите ние сакаме здрав, активен мозок. Здравиот мозок ни помага да останеме живи, здрави и успешни. Но понекогаш има други надворешни сили кои можат да ја зголемат или намалат мозочната...

Џуџето против полицаецот од Лас Вегас

Џуџето против полицаецот од Лас Вегас

Полицаецот се намачи додека да се разбере со него, а можел да ги скриши дури и лисиците...

Кога жена ти ќе те опреми за во зима… (4 фото)

Сопругата имала многу слободно време, па решила да го изненади сопругот со една своја креација. Освен што ќе го штити од студот, моделот ќе го заштити и од други жени...

Како создаваат златни бисери? (23 фото)

Jewelmer компанија основана во 1979 година од страна на француски експерт за бисери Жак Бренелеком и филипинскиот бизнисмен Мануел Кожуанко. Тие го започнале својот бизнис во една фарма за бисери...

Бела имела – растението со божествени својства кое делува скоро на секоја болест

Уште од дамнешни времиња, белата имела се спомнувала во многубројните нордиски и келтски легенди, некои народи ја знаеле како лек за се, а некои како божествено растение. Имелата е одличен лек...

Правам што сакам (41 фото)

Смешни „бунтовници“ од секојдневниот...

Куп шеги за перењето алишта (51 фото)

Дали сте знаеле дека во Индија перењето алишта е чисто машка работа? Следуваат куп шеги на тема „Перење...

Се НЕ Е чудесно! Моќно и вистинито видео од LEGO!

Се НЕ Е чудесно! Моќно и вистинито видео од LEGO!

Погледнете како LEGO на легендарен начин ја раскинаа соработката со Шел, кога дознаа за сета штета што Шел и ја прават на нашата...

Необични работи се случуваат во светот на црвенокосите луѓе (58 фото)

Освен гласините дека црвенокосите се многу „диви“ во кревет, уште куп други чудни работи се случуваат кога сте во друштво со луѓе со природна црвена...

10 славни личности за кои не сте знаеле дека се екстремно религиозни

Холивуд со години ви носи „секс, дрога и рокенрол“ во вашата дневна соба. Забавната идустрија постојано ги поместува границите и промовира нешта кои вашите родители веројатно ги отфрлувале како несоодветни...

10 славни личности за кои не сте знаеле дека се атеисти

Религијата е огромен дел од нашата култура. Но не секој е на иста линија со идејата дека постои Бог. Неколку од имињата на листава и не се некое изненадување, додека...

Општо прифатени верувања кои се едноставно – ПОГРЕШНИ!

Денес знаеме многу за нашиот свет. Но колку од работите што ни се кажани сме ги зеле здраво за готово, без да ги провериме фактите? (Одговор:...

Дечкото ЈА УНИШТИ спонзорушата!

Дечкото ЈА УНИШТИ спонзорушата!

Кога ја забележа згодната девојка и пријде со молба да се запознаат, но стегнатата девојка леташе во облаци и го откачи по брза постапка. Гледајте како царот ја тресна од...

Ужасната вистина за марихуаната: 20-годишното експертско проучување конечно ГИ ПОБИВА тврдењата дека пушењето трева е безопасно

Еден од шест тинејџери кои редовно ја пушат дрогата стануваат зависни Го удвојува ризикот за развивање на психотични нарушувања, вклучително и шизофренија Тешката злоупотреба во текот на пубертетот го попречува интелектуалниот развој Возењето...

Социјален експеримент: Обични луѓе ги запознаваат шпанските порно ѕвезди и можат да ги допрат каде сакаат

Социјален експеримент: Обични луѓе ги запознаваат шпанските порно ѕвезди и можат да ги допрат каде сакаат

Експериментот се вика „Допри ме“. Погледнете што направија луѓето кога порно ѕвездите им кажаа дека можат да им прават што сакаат и да ги допрат каде...

Девојката мисли дека зготвила трудна мисирка

Девојката мисли дека зготвила трудна мисирка

Забавно е кога имаш плавуша во домот :). Родителите знаејќи добро колку мозок има нивната ќерка и подметнаа мало пиле внатре во...

Колку е „расипана“ нашата фантазија? Дали во секоја можна прилика помислуваме на секс?

Гледајте и уживајте во „порно“ филмот во продолжение...

+