Ја паметите ли девојкава од сликата? (15 фото)

Се сеќавате ли на времињата кога девојкава беше секс симбол број 1 во...

Смешни и позитивни полицајци (46 фото)

Уште докази дека нема вицови за полицајци. Се е вистина...

Колку заработува питач на паркинг во Пекинг? (7 фото)

Овој старец е по потекло од провинцијата Џангсу има 70 години и по професија е питач на еден паркинг во Пекинг. Кој би помислил дека тоа е профитабилен бизнис? Еднаш...

Ова е првиот дечко што го купи iPhone 6 во Перт, Австралија

Ова е првиот дечко што го купи iPhone 6 во Перт, Австралија

Телевизиската екипа го повика свеченото отворање на кутијата да го направи пред...

Додека децата пишуваа домашно, им стигна пакет со изненадување внатре

Додека децата пишуваа домашно, им стигна пакет со изненадување внатре

Во светот на мобилни телефони и компјутери, нема поубаво изненадување што еден родител може да им го приреди на своите...

Шегата со ограбување црнци на улица тргна наопаку

Шегата со ограбување црнци на улица тргна наопаку

Кај црнците нема многу предупредување, а и не пали баш муабетот „Шега беше, шега беше…“...

Времето лета, животот поминува, а секоја жена ја очекува една пресвртница за која треба да биде подготвена

Менопаузата е пресвртна точка. Не е болест, но може да има големо влијание врз општата благосостојба на жената. Иако менопаузата може да донесе физички промени како жешки бранови, ноќно потење...

Талибанци прв пат се гледаат себе си на камера

Талибанци прв пат се гледаат себе си на камера

Додека камерата снима, дисплејот е свртен кон нив да се...

Капење во фонтаната на младоста во Африка

Капење во фонтаната на младоста во Африка

Локацијата на оваа фонтана се чува во строга тајност, затоа што ефектот од капењето во неа е навистина неверојатен....

Одлепен тип им прави да пукне на луѓето кои викаат такси

Одлепен тип им прави да пукне на луѓето кои викаат такси

Смешна финта и одличен начин на ширење позитивна енергија на улиците на...

Пар на денот: 24-годишната плејбој зајачица Кети Шмитц и нејзиниот нов маж

Ова е вистинска љубов (на плавушата кон парите) :). Младоженецот Ричард Лугнер е 57 години постар од невестата и е сопственик на најголемата градежна фирма и неколку трговски центри во...

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Огромен проблем во Лисабон беше навиката на пешаците да не ги почитуваат светлосните знаци на семафорите. Наместо со сила и казни, властите смислија многу покреативно и повесело решение. Поставија кабина...

Кога родителите ти слушаат малку потешка музика…

Кога родителите ти слушаат малку потешка музика…

Децата немаат избор, мора да се прилагодат...

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Таткото го снима камиончето од картон што го направил за својот...

Како да излупиш киви за 3 секунди со помош на чаша?

Како да излупиш киви за 3 секунди со помош на чаша?

Одлична финта која ќе ви заштеди многу време и...

Кога срамежливиот дечко конечно ќе собере храброст да ја покани девојката на состанок…

Кога срамежливиот дечко конечно ќе собере храброст да ја покани девојката на состанок…

Ова им се случило на многумина, но дечково брзо успеа да се опорави од шокот и да го возврати...

„Рошавиот со една жица“ влезе во студио

„Рошавиот со една жица“ влезе во студио

Јамајканецот кој стана славен на интернет со своето прво видео и песната „Кокошка во пченка“, интензивно работи на снимањето на својот прв албум. Се разбира, целиот албум ќе биде отсвирен...

Згрешениот трик со карти на Кристијан Лахтов

Згрешениот трик со карти на Кристијан Лахтов

Целта е во сосема измешани карти, да успее да ги најде трите...

Јако селфи: На вистинското место, во вистинското време (2 фото)

За да можат дома, на раат, детално да ги разгледаат позадините...

Девојката дефинитивно докажа дека сака мажи

Девојката дефинитивно докажа дека сака мажи

– Деб, ако сакаш жени ќе те разберам и нема да те осудувам… – Јас сакам...

Научете како да препознаете лажна насмевка

Човеков за 59 секунди ќе ви објасни како да препознаете дали некој е навистина среќен што ве гледа. На почетеок на видеото обидете се да погодите која насмевка е лажна...

Тежок е студентскиот живот (40 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае...

Фотоилузии (44 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во...

Легендарната реакција на малото бебе кога прв пат проба лимон

Легендарната реакција на малото бебе кога прв пат проба лимон

Јас се уште правам вакви фаци...

Вистинската приказна за мечот Екскалибур

Вистинската приказна за мечот Екскалибур

Позади секој успешен маж стои жена која го натерала да го направи успехот...

Пливањето во најдлабокиот внатрешен базен во светот е искуство кое не се заборава

Пливањето во најдлабокиот внатрешен базен во светот е искуство кое не се заборава

Базенот се вика Немо 33, се наоѓа во Брисел, а главно се користи за тренинг на...

Бостонски Териер имитира коза и делфин

Брус е откачено куче и испушта смешни и откачени звуци. Тој ги сака другите животни до толку што научил да имитира дел од нив. Брус има една и пол...

Двајца храбри истражувачи се спуштаат во најопасниот активен вулкан во светот, Марум

Подгответе се за несекојдневна авантура, на едно од најопасните и најсмртоносните места во светот, со чести експлозии на лава. Сем Косман и Џорџ Коуроанис станаа првите истражувачи во светот кои...

Како работи руската полиција?

Како работи руската полиција?

И после ние се жалиме од нашата :). Погледнете прво што се случува во Русија, па после ќе правиме муабет во коментари за...

Фотосесија на Шерон Стоун од 1983 (16 фото)

За разлика од многу други ѕвезди, интересна и културно фотосесија од почетокот на кариерата на Шерон Стоун. Уживајте во фотографиите од младата и прекрасна 25 годишна актерка и...

+