Вакви дрвени котлиња има во повеќе етнографски музеи, а еве како изгледа правењето чај во дрвено котле. Ако некогаш се решите да пробате, имајте на ум дека кората од брезата не смее да биде сува.

01 02 03 04 05

Сподели на Facebook
пати видено