Бидејќи Германките не можат да се испијанат со пиво, мора вака :). Инаку ова е многу интересна игра и една од најстарите игри која се игра секоја година на Октоберфест. Девојката која победи во видеово ќе ве импресионира.

Сподели на Facebook
пати видено