Во рамките на Skopje Design Week 2014, на 25 септември, петок, со почеток од 17:00 часот во Куршумли Ан, вештите раце на шефот на кујна Влатко Огненовски од ресторанот Ореов Лад ќе ги изненадат посетителите со своите уметнички дела направени од храна. Влезот е бесплатен, а посетителите ќе имаат уникатна можат да уживаат во изгледот и да ги дегустираат подготвените креации.

И полни очи и полн стомак. Влезот е бесплатен. Ве очекуваме.

oreovlad

skopje-design-week-2014

Сподели на Facebook
пати видено