Чудесниот стар учител по џудо си поигрува со своите најдобри ученици

Чудесниот стар учител по џудо си поигрува со своите најдобри ученици

Стариот џудо мајстор го прифати предизвикот од подобрите ученици да се бори со нив. Учителот по џудо е 10 дан, а учениците се од 6-ти дан па нагоре. Правилата на борбите се малку поинакви. Победник е оној кој прв ќе освои поен.

Дали сте знаеле дека на вашиот мозок може да му влијаат овие нешта?

Сите ние сакаме здрав, активен мозок. Здравиот мозок ни помага да останеме живи, здрави и успешни. Но понекогаш има други надворешни сили кои можат да ја зголемат или намалат мозочната активност. Секојдневните случувања и појави драстично го менуваат мозокот и треба да се запознаеме со нив.

Џуџето против полицаецот од Лас Вегас

Џуџето против полицаецот од Лас Вегас

Полицаецот се намачи додека да се разбере со него, а можел да ги скриши дури и лисиците :).

Кога жена ти ќе те опреми за во зима… (4 фото)

Сопругата имала многу слободно време, па решила да го изненади сопругот со една своја креација. Освен што ќе го штити од студот, моделот ќе го заштити и од други жени :).

Како создаваат златни бисери? (23 фото)

Jewelmer компанија основана во 1979 година од страна на француски експерт за бисери Жак Бренелеком и филипинскиот бизнисмен Мануел Кожуанко. Тие го започнале својот бизнис во една фарма за бисери на островот Палаван во Јужното море. Од тогаш до сега, за повеќе од 30 години, брендот Jewelmer стана водечки производител на бисери со ретка златна […]

Бела имела – растението со божествени својства кое делува скоро на секоја болест

Уште од дамнешни времиња, белата имела се спомнувала во многубројните нордиски и келтски легенди, некои народи ја знаеле како лек за се, а некои како божествено растение.

Имелата е одличен лек за срцето и за циркулацијата на крвта, посебно при потешки облици на нарушувања на крвотокот.

Правам што сакам (41 фото)

Смешни „бунтовници“ од секојдневниот живот.

Куп шеги за перењето алишта (51 фото)

Дали сте знаеле дека во Индија перењето алишта е чисто машка работа? Следуваат куп шеги на тема „Перење алишта“.

Се НЕ Е чудесно! Моќно и вистинито видео од LEGO!

Се НЕ Е чудесно! Моќно и вистинито видео од LEGO!

Погледнете како LEGO на легендарен начин ја раскинаа соработката со Шел, кога дознаа за сета штета што Шел и ја прават на нашата планета.

Необични работи се случуваат во светот на црвенокосите луѓе (58 фото)

Освен гласините дека црвенокосите се многу „диви“ во кревет, уште куп други чудни работи се случуваат кога сте во друштво со луѓе со природна црвена коса.

10 славни личности за кои не сте знаеле дека се екстремно религиозни

Холивуд со години ви носи „секс, дрога и рокенрол“ во вашата дневна соба. Забавната идустрија постојано ги поместува границите и промовира нешта кои вашите родители веројатно ги отфрлувале како несоодветни дури ни да се говори за нив. Затоа е изненадување кога ќе наидеме на ретки славни личноси кои се гордеат со нивната вера во виша сила.

10 славни личности за кои не сте знаеле дека се атеисти

Религијата е огромен дел од нашата култура. Но не секој е на иста линија со идејата дека постои Бог. Неколку од имињата на листава и не се некое изненадување, додека други се просто шокантни.

Општо прифатени верувања кои се едноставно – ПОГРЕШНИ!

Денес знаеме многу за нашиот свет. Но колку од работите што ни се кажани сме ги зеле здраво за готово, без да ги провериме фактите? (Одговор: Многу!)

Дечкото ЈА УНИШТИ спонзорушата!

Дечкото ЈА УНИШТИ спонзорушата!

Кога ја забележа згодната девојка и пријде со молба да се запознаат, но стегнатата девојка леташе во облаци и го откачи по брза постапка. Гледајте како царот ја тресна од земја!

Ужасната вистина за марихуаната: 20-годишното експертско проучување конечно ГИ ПОБИВА тврдењата дека пушењето трева е безопасно

Еден од шест тинејџери кои редовно ја пушат дрогата стануваат зависни
Го удвојува ризикот за развивање на психотични нарушувања, вклучително и шизофренија
Тешката злоупотреба во текот на пубертетот го попречува интелектуалниот развој
Возењето после пушење трева го удвојува ризикот за сообраќајна несреќа

Социјален експеримент: Обични луѓе ги запознаваат шпанските порно ѕвезди и можат да ги допрат каде сакаат

Социјален експеримент: Обични луѓе ги запознаваат шпанските порно ѕвезди и можат да ги допрат каде сакаат

Експериментот се вика „Допри ме“. Погледнете што направија луѓето кога порно ѕвездите им кажаа дека можат да им прават што сакаат и да ги допрат каде сакаат.

Девојката мисли дека зготвила трудна мисирка

Девојката мисли дека зготвила трудна мисирка

Забавно е кога имаш плавуша во домот :). Родителите знаејќи добро колку мозок има нивната ќерка и подметнаа мало пиле внатре во мисирката.

Колку е „расипана“ нашата фантазија? Дали во секоја можна прилика помислуваме на секс?

Гледајте и уживајте во „порно“ филмот во продолжение :).

И малерот е дел од забавата

Изберете го вашиот фаворит 🙂

Млад магионичар му го краде паричникот на полицаецот

Млад магионичар му го краде паричникот на полицаецот

Ако не му тргне бизнисот со правење магионичарски трикови, нема гајле… Тој веќе испекол уште еден занает.

Да одиш на шопинг без да излегуваш од колата?! Само во Америка!

Дебелите Американци се превозбудени затоа што најдоа начин како да станат уште подебели.

Пржени јаворови лисја – вкусна есенска закуска од Јапонија

Колку и да се прекрасни, есенските лисја можат да бидат вистинска главоболка кога ќе се затнат шахтите и кога ќе дојде време да се чистат дворовите. Но Јапонија најде начин како да го претвори овој сезонски наплив на отпад во вкусна закуска со пржење на нивните јаворови лисја во малку засладено тесто. Ужинката, којашто е […]

Сезоната на настинки и грипови започнува, пречекајте ја подготвени!

Природата има билка за секоја болест, само треба да се пронајде и правилно да се употребува.

Овие две професорки по англиски се во центарот на интересен скандал (9 фото)

Професорките по англиски Шели (33 години, десно) и Рејчел (23 години) од Луизијана, САД се уапсени затоа што правеле тројка со еден 16 годишен ученик. Шизикот откако завршил работа, наредниот ден отишол на училиште и се испофалил пред сите ученици. Тврди и дека има видео снимки.  

10 различни начини за подготвување на вкусен бифтек

10 различни начини за подготвување на вкусен бифтек

Иако квалитетното парче месо и само со сол е вкусно, сепак убаво е за промена да се проба и некој од следниве начини на подготвување.

Тркало на смртта на Октоберфест

Тркало на смртта на Октоберфест

Бидејќи Германките не можат да се испијанат со пиво, мора вака :). Инаку ова е многу интересна игра и една од најстарите игри која се игра секоја година на Октоберфест. Девојката која победи во видеово ќе ве импресионира.

Слушнете го A-F-R-O, 17 годишната рап сензација, дечкото кој за многу брзо време ќе стане ѕвезда!

Слушнете го A-F-R-O, 17 годишната рап сензација, дечкото кој за многу брзо време ќе стане ѕвезда!

Ваков талент ретко се раѓа! Дечкото може секој момент да почне да рапува и да прави рими на секоја тема. Го ставија на тест и еве како A-F-R-O се снајде со необичните теми на кои требаше да рапува во слободен стил.

Кога жената ќе каже НЕ! (7 фото)

А тој е толку сигурен дека таа е вистинската и дека нема да може да живее без неа.

Како реагираат возрасните, кога дете пушач ќе им побара запалка на улица?

Како реагираат возрасните, кога дете пушач ќе им побара запалка на улица?

Интересен социјален експеримент со 9 годишно дете. Која реакција беше највпечатлива и најправилна?  

Интересно: Како луѓето од различни земји во светот бројат пари?

Интересно: Како луѓето од различни земји во светот бројат пари?

Мислевте дека има само 1 начин на броење на парите? Погледнете и споредете. Како вие ги броите своите пари?

+