Запознајте го Зевс: Спасениот слеп був со ѕвезди во неговите очи

Едно утро, еден човек од Калифорнија нашол повреден був на неговиот трем за кој се испоставило дека е слеп, а неговите очи изгледале како ѕвездена ноќ. По посетата на ветеринар, бил сместен во Центарот за проучување на живиот свет во Силмар, Калифорнија. Го нарекле Зевс, според грчкиот бог на небото и громот, поради неговите очи.

Најпознатите мачки на интернет

Мачките владеат со интернетот, но не сите мачки се создадени еднакви. Владеејќи со слабиот човечки род, некои од нив се искачуваат на врвот на мачешкото општествено скалило, станувајќи славни меѓу луѓето. Овој пост е посветен на најпознатите мачки на интернет, без разлика дали се прославиле со убавиот изглед или со впечатливите животни приказни.

Реакцијата на ирската девојка која живее во Канада на ненајавената посета на нејзиниот татко

Реакцијата на ирската девојка која живее во Канада на ненајавената посета на нејзиниот татко

Таткото дошол од Ирска во Канада, но не и се најавил на ќерка си за да ја изненади. Само другарот кој снима знае.

Младоженец со парализирани нозе ја изненади невестата со нивниот прв танц на свадбата

Се се може ако се сака. Џои Џонсон доживеал сообраќајка со својот мотор во 2012 година и останал со парализирани нозе. Сепак, и поракрај овој негов хендикеп, тој најде начин како да ја изненади својата сопруга на нивниот прв свадбен танц.

Решителното девојче со церебрална парализа го постигна неверојатното и истрча трка на десет километри

Единаесетгодишната Сара Кејт е тркачка и е дел од тркачкиот клуб на училиште. Таа тренира со нејзината мајка и учествува на трки. Тоа што е изненадува е дека сето тоа го постигнува и покрај тоа што боледува од церебрална парализа, невролошко заболување коешто одењето и трчањето ги прави да се речиси невозможни. Речиси! Држејќи се […]

Слатко бебе станува многу емотивно додека гледа цртан филм во автомобил

Таткото ја наместил неговата камера кога забележал дека неговата мала ќерка емотивно се внесува во цртаните кои ги гледа додека се на пат. Резултатот е навистина сладок. Малата Реган од Аурора, Колорадо поминува низ сите човечки чувства додека гледа како верверичките се грижат за малото пингвинче во „The Chipmunk Adventure“. Усните ѝ заигруваат и по […]

Оригинален начин да им се соопшти веста за бременоста на семејството и на пријателите

Оригинален начин да им се соопшти веста за бременоста на семејството и на пријателите

Сите мислат дека се местат за фотографија, а всушност ги снимаат. Моментот е кога за да се насмеат им велат ајде сега сите речете „Кет е бременаааа“.

Преубава новогодишна реклама со дејствие од Првата светска војна

Преубава новогодишна реклама со дејствие од Првата светска војна

Одлично видео со порака дек божиќните и новогодишните празници се одлична шанса да се заборават лошите работи и човечноста да излезе на површина.

Правете добри дела, почитувајте ги и помагајте им на постарите

Правете добри дела, почитувајте ги и помагајте им на постарите

Видео кое ја враќа вербата во човештвото. Да не дозволиме поради динамичното секојдневие да заборавиме да бидеме луѓе!

Мачка го „лиже“ звукот на селотејпот

Мачка го „лиже“ звукот на селотејпот

Навистина необична реакција на мачката. Позитив на денот!

Реакцијата на 1 годишната ќерка кога доби музичка честитка за првиот роденден

Реакцијата на 1 годишната ќерка кога доби музичка честитка за првиот роденден

Мајката и ја подари честитката и ја снимаше нејзината реакција. Девојчето е шампион. Позитив на неделата!

8 месечно бебе тапанар тропа хеви метал песна од Пантера

8 месечно бебе тапанар тропа хеви метал песна од Пантера

Родителите му купиле тапани играчки и талентот веднаш излезе на виделина ;).

Ретко убаво изненадување за сопругата

Ретко убаво изненадување за сопругата

Стариот ја запроси својата сопруга по втор пат, но овој пат со едно навистина убаво изненадување. Го нашол венчалниот прстен кој бил изгубен цели 15 години.

Појадоците кои оваа мајка им ги прави на своите 4 деца се вистински уметнички дела

Понекогаш мајката се буди многу порано за да им ги подготви појадоците на своите најмили и навистина ужива во тоа. Уживајте во нејзините креации.

Погледнете какво изненадување крие ова симпатично плишано меченце

Погледнете какво изненадување крие ова симпатично плишано меченце

Позитив на денот!

Силни моменти (37 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Корејски Милионер се буди секое утро во 5 часот и ги чисти улиците

Корејски Милионер се буди секое утро во 5 часот и ги чисти улиците

Милионерот живее во Бахреин, има пари да најми цела војска работници да го прават она што тој го прави, но така никој нема да извлече поука и луѓето ќе фрлаат уште повеќе ѓубре кога знаат дека има некој друг кој ќе чисти по нив. Милионерот вели дека го прави тоа само за да им даде […]

Трогателните реакции на овие кутри животни при нивниот прв вкус на слободата

Затворениците со години заглавени во затвор често се вчудоневидени кога за прв пат ќе излезат на слобода. Нештата се промениле и светот продолжил понатаму. Овие новоослободени личности ја имаат секоја причина да бидат вознемирени поради тоа што го пропуштиле. Но што ако не знаеле што пропуштаат? Како би изгледало целиот нивен живот да го иживееле […]

Ова видео за само 7 минути ќе ви ја врати вербата во човечноста

Секојдневнието знае да биде толку мачно. Секое утро собирате енергија само колку да истерате уште еден ден на работа. Во текот на денот, социјалните медиуми ве информираат за сиот хаос, уништување и тага кои се случуваат во вашиот град и во целиот свет. Наскоро во мозокот почнува да навлегува мрачна перспектива која го уништува и […]

Девојчето кое направи нешто прекрасно за нејзината помлада сестричка на која ѝ е дијагностициран рак

Секогаш е трогателно кога ќе видиме кога некој пружа несебична поддршка на човек кој страда од сериозна болест или зараза. Седумгодишната Хана Горсегнр реши да направи нешто неверојатно, што ќе го допре срцето на секој од вас. Таа реши да си ја избричи главата како поддршка за нејзината сестра Натали, како и за сите деца кои […]

СУПЕР бебенце со смешен начин на спиење

На родителите им е пресмешно а не смеат да се смеат :). Позитив на денот!

Срцезатоплувач: Момче со Вилијамсов синдром се зближува со млад коњ

Името на момченцето е Ерез и е од Израел. Ерез има здравствено нарушување познато како Вилијамсов синдром. Овој синдром е ретко генетско нарушување кое може да доведе до проблеми во развојот. Тој е екстремно пријателски расположен, но има проблеми да воспостави врска со другите. Но кога го запознааа со овој млад коњ, неговата реакција беше […]

Реакцијата на децата кога мајка им ја најде нивната загубена мачка

Реакцијата на децата кога мајка им ја најде нивната загубена мачка

Видео кое го стоплува срцето! Секој кој досега имал искуство со губење на своето милениче знае колку е стресно тоа и ќе ги разбере реакциите на децава. Најдобрата можна разрешница е миленичето безбедно да се врати дома, како во случајов со 13-годишната мачка. Мачката ја немало цели 2 месеци, кога мајката случајно ја забележала кај […]

Го забележале човеков како ја носи жена си на ручек, но не на начинот на кој си мислите

Некои навики тешко умираат, особено оние убавите, кои му даваат смисла на животот. Овој човек ја продолжува традицијата секој оброк да го јаде заедно со саканата… Навистина прекрасно!

Овој човек фотографирал расипана храна… Прочитајте само од колку хумана причина го направил тоа!

Годинава станот на австрискиот фотограф Клаус Пичер бил полн со расипана храна. Не, не затоа што Пичер бил мрзлив или бил на одмор.

Слатки бебиња се смеат во сон

Слатки бебиња се смеат во сон

Дневна доза позитивна енергија.

Ова е најсуровата мајка на светот, но сепак ќе ве насмее

Ова е најсуровата мајка на светот, но сепак ќе ве насмее

Кутрото детенце му се беше настрвило на портокалот, кога мајкиштево до здограба :).

Малиот љубител на рагби

Малиот љубител на рагби

Мерак е да се гледа спорт со вакво друштво :).

60 секунди кои ќе ви го променат начинот на кој што размислувате

Чудно е колку нетрезвено размислуваме во одредени ситуации кога треба да се даде, а веднаш потоа правиме нешто сосема непромислено. 10 денари никого нема да осиромашат, ниту да збогатат, но за некого тоа не се само 10 денари, туку половина леб.

Што направи симпатичното бебе откако ја проба својата прва родеденска торта?

Што направи симпатичното бебе откако ја проба својата прва родеденска торта?

Дали има поубав начин да се прослави првиот роденден од ова!

+