Нова година во Африка, подароци од целиот свет, неизмерна среќа за децата

Нова година во Африка, подароци од целиот свет, неизмерна среќа за децата

Некој се сетил дека и во Африка доаѓа нова година и дека и тие деца сакаат да добијат по некој подарок.

Насмевката на детето кое прв пат го слуша гласот на својата мајка, после вграденото апаратче

Насмевката на детето кое прв пат го слуша гласот на својата мајка, после вграденото апаратче

Родителите никогаш нема да ја заборават насмевката на лицето на детето. БЕСЦЕНЕТО!

Студентка собра над 37.000 евра за бездомник кој понудил да ѝ плати за такси

Откако ја изгубила кредитната картичка при едно ноќно излегување, Доминик Харисон – Бентзен, студентка по уметност на универзитетот Престон во Велика Британија, останала без превоз до дома. На нејзино големо изненадување, ѝ пристапил еден бездомник по име Роби, кој на студентката ѝ понудил три фунти за со такси безбедно да стигне до својот дом.

Младата, прекрасна Кинеска го даде својот живот за да живее нејзиното дете

Пред четири години, убавата, млада кинеска Цју Јуанјуан била водителка на популарен ТВ квиз и станала позната во целата земја. Во тоа време таа била во брак со нејзиниот соученик и верен другар од детството.
Во март оваа година, брачните другари дознале дека чекаат бебе.

Кучето Дерби повторно може да оди благодарение на хуманите луѓе и 3D печатачите

Кучето Дерби повторно може да оди благодарение на хуманите луѓе и 3D печатачите

Откако пиказната за кучето Дерби, родено со закржлавени предни нозе се рашири на интернет, хуманите и добри луѓе ги здружија силите за да му помогнат на кучето повторно да се движи слободно. На почеток му набавија количка, но тоа не беше само привремено решение, додека да му ги моделираат и испринтаат новите пластични протези. Благодарение […]

Силни моменти (44 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Претстава во една детска градинка во Казахстан

Претстава во една детска градинка во Казахстан

Децава се преслатки и пресмешни. Вака горди бевме и ние кога станувавме пионери. Кој растел во тоа време, сигурно сеуште го памети чувството.

Норвежанец спасува патка од заледено езерце без да се двоуми. Морате да го видите ова!

Секогаш вреди да се одвои малку внимание и да се спаси живот. Погледнете како овој Норвежанец без многу да се двоуми се соблекува и влегува во заледените води за да го спаси животот на една заглавена патка.  

Oвој еж несакајќи отсвире џез мелодија на пианото

Oвој еж несакајќи отсвире џез мелодија на пианото

Вообичаено ќе ви требаат години на посветеност и вежбање да научите да свирите на некој инструмент. Без разлика до кое ниво сакате да одите, но по правило за да станете мајстор треба време. Затоа и многу малку од нас стигнуваат до експертско ниво во музицирањето. Но, едно животно (да, животно) елегантно го занемарува овој закон […]

Кутренца му помагаат на кучето, коешто за малку не умрело, да го залечи неговото скршено срце

Кутренца му помагаат на кучето, коешто за малку не умрело, да го залечи неговото скршено срце

Кучето Тони било многу лошо повредено и за малку не умрело по една несреќа кога го удрил воз. За среќа, организацијата за спасување на живтони Animal Aid Unlimited го нашла пред да биде предоцна. Кутриот Тони тешко се движи, дури и после две операции и седмици на закрепнување. Ќе стане само кога ќе дојде време […]

На јаренцето Бенџамин не му бега светска слава

На јаренцето Бенџамин не му бега светска слава

Откако мајка му го отфрлила, Бенџамин нашол утеха во својот сопственик. Сега, каде и да оди сопственикот, Бенџамин не се дели од него. Прво Бенџамин го научија жителите на градот Барнзли, потоа цела Англија, а сега неговата слава почна да се шири во целиот свет.

Овие симпатични и неверојатно ретки слончиња близнаци ќе ви го украдат срцето

На 5. декември, во резерватот Понгола, Јужна Африка, се случи нешто навистина ретко – 31-годишна слоница од резерватот роди слончиња близнаци. Веројатноста да се случи вакво нешто кај слоновите е еднаква на 1%, а изгледите да преживеат до зрелоста се дури помали и од тоа. Затоа луѓето од резерватот планираат да ги надгледуваат малечките, истовремено […]

Бебето се збуни од двете мали близначки

Бебето се збуни од двете мали близначки

На малиот шизик не му е јасно нешто… Каде и да се сврти го гледа истото бебе :).

Како полицијата на Мичиген ги изненади возачите за Нова Година?

Како полицијата на Мичиген ги изненади возачите за Нова Година?

Одлична акција која ги изненади возачите кои очекуваа да добијат казна… а што друго да се очекува кога ќе те запре полицаец… 300 мани ќе ти најде.

Реакцијата на малото девојче кога дозна дека родителите ја довеле пред вратата на Дизниленд

Реакцијата на малото девојче кога дозна дека родителите ја довеле пред вратата на Дизниленд

Двајцата родители ја чувале тајната само за да ја снимат реакцијата на девојчето на лице место :).

Ова куче очигледно си нашло најдобар другар. Но дали љубовта е взаемна е под знак прашалник…

Ова куче очигледно си нашло најдобар другар. Но дали љубовта е взаемна е под знак прашалник…

Ротфајлеров го обожава неговото маче. Мачката е зачудена, но неверојатно толерантна кон изливот на сета таа љубов…

Кучето не дозволува некој да му го расипе раатот на неговиот газда

Кучето не дозволува некој да му го расипе раатот на неговиот газда

Ова е вистински другар, да ти се најде кога најмногу ти е потребен :).

Кога тато ќе остане дома сам со бебето…

Кога тато ќе остане дома сам со бебето…

Двете деца се заиграа :). Позитив на денот!

Бебето проба се за да ја разбуди мајка си за да си играат и на крај мораше да го искористи ултимативното оружје

Бебето проба се за да ја разбуди мајка си за да си играат и на крај мораше да го искористи ултимативното оружје

Бебево е новата ѕвезда на интернет! Мајката е изморена и се обидува да заспие но нејзината прекрасна мала ќеркичка сака да си игра.

Убави зимски свадбени фотографии

Иако кај нас свадби се прават повеќе во потопло време, сепак и зимските свадби си имаат своја посебна убавина.

Човек инспирира деца, кои го имаат истиот редок синдром како и тој, ДА СЕ САКААТ СЕБЕСИ

Како и секој 1 во 50.000 луѓе, Џоо Ланкастер страда од ретката здравствена состојба наречена Тричер – Колинсов синдром. Нарушувањето го погодува развојот на коските и ткивото додека плодот се наоѓа во матката, предизвикувајќи деформации на лицето. Покрај тоа што треба да се надминат медицински пречки, постојат и емоционални проблеми поврзани со несигурноста поради нивниот […]

Малото девојче направи атмосфера и ги разигра луѓето во метрото

Малото девојче направи атмосфера и ги разигра луѓето во метрото

Поубав и поспонтан настан одамна немавме видено. Настанот се случи во метрото во Њујорк.

Доказ дека еден единствен човек може да допринесе многу за животите на бездомните луѓе

Њујорк е полн со бездомници, и како и во сите големи градови, другите луѓе најчесто минуваат крај нив без да воопшто да ги забележуваат. Но еден човек решил да направи мала промена преку едноставен, но неверојатен чин на љубезност. Дење Андре МекДонел работи во тренди продавницата Атриум во Сохо, продавајќи облека на купувачи со префинет […]

Позитив: 2 годишно дете го имитира татко си како игра

Позитив: 2 годишно дете го имитира татко си како игра

Гледајте го шизичето, ќе ви го разубави денот!

Секој од хот-дог појадоците кои ги подготвувам за моите деца раскажува своја посебна приказна

Моето име е Ан Видја. Јас секогаш се трудам да бидам креативна при сервирањето на храната за моите најмили, бидејќи сметам дека изгледот на оброкот е исто така важен. Од сета храна, виршлите се најподатливи за раскажување прикаски. Заедно со додатоците, за подготвувањето на три чинии се потребни околу 45-60 минути. Инспирација добивам од разни интересни играчки и ликови кои ќе ги видам во текот на денот, но подобрениот апетит на моите дечиња е мојата најголема инспирација за овие вкусни приказни.

Реакцијата на девојчето кога го доби најубавиот роденденски подарок од своите родители

Реакцијата на девојчето кога го доби најубавиот роденденски подарок од своите родители

Момент кој се памети цел живот! Да нема забуни, не е мобилен телефон или таблет :). Гледајте!

Германскиот овчар Ноа прими куршум и го даде својот живот за да ги заштити децата

Германскиот овчар Ноа го дал својот живот за своето човечко семејство кога вооружен човек отворил оган на нивниот Шевролет. Сведоците за „Њујорк Дејли Њуз“ изјавиле дека ужасот почнал со препирка на патот помеѓу возачот на камионетот и човек кој возел Форд Таурус. Хобарт Остин за полицијата изјавил дека возачот во Фордот за малку ќе удрел […]

Мини Мајкл Џексонче растура на училишното талент шоу

Мини Мајкл Џексонче растура на училишното талент шоу

Детево има само 6 години и ќе биде главен виновник за вашето убаво расположение денес.

Како групата австралиски полицајци се справи младите луѓе пред еден паб во Бризбејн?

Како групата австралиски полицајци се справи младите луѓе пред еден паб во Бризбејн?

Секоја почит за полицајците кои работат со вакви методи.

Откако падна првиот снег, оваа панда не може да му се изнарадува. Кадри кои ќе ве потсетат дека и ние луѓето сме рожби на природата

Откако падна првиот снег, оваа панда не може да му се изнарадува. Кадри кои ќе ве потсетат дека и ние луѓето сме рожби на природата

Џиновската панда Да Мао од зоолошката градина во Торонто не може да му се изнарадува на снегот. Безбедносните камери ја снимиле мечката како радосно потсконува и се прпелка во првиот снег пред неговото живеалиште. Едно време дури подзастанува и почнува да џвака снег.  

+