Првото кршење на срцето на 4 годишното момче

Првото кршење на срцето на 4 годишното момче

Мајката ја снима реакцијата на нејзиниот 4 годишен син кога дозна дека неговата симпатија има уште еден другар.

Јако: Татко и син се натпреваруваат во брејкденс играње

Јако: Татко и син се натпреваруваат во брејкденс играње

Малиот стрпливо чека татко му да покаже што знае, па потоа стапува на сцена :).

9 месечната Ивона игра на нејзината омилена песна „Иде змија“

9 месечната Ивона игра на нејзината омилена песна „Иде змија“

Дали има нешто посимпатично од дете кое тукушто ја открило музиката.

Кога на вашето дете ќе му дадете крем за раце, вашиот стан се претвора во современо уметничко дело

Родителов направил грешка која нема да му се повтори во иднина. Го оставил кремот за раце на место каде што детето може да го дофати.

Парализираниот татко и го приреди најубавото изненадување на ќерка си на нејзината венчавка

Таткото Ирвин Каплан е парализиран и врзан за инвалидската количка од 2012 година, кога доживеал сообраќајка возејќи се со својот велосипед. Но Ирвин не е човек кој дозволува нешто да го спречи да и оддаде почит на својата ќерка на венчавката. Кога сите гости очекуваа Ирвин да излезе во инвалидската количка и да одржи говор, […]

На секое дете му треба мајчинска љубов

На секое дете му треба мајчинска љубов

Ова мало детенце живее во сиропталиште и никогаш вистински не ја почувствувало мајчинската љубов. Видеото ќе ве остави со насолзени очи, но и со пореално гледање на работите. Пораката е: Некои деца, за разлика од привилегираните, копнеат за мајчинска љубов. Некој да ги сака безусловно. Посвојте дете!

Како таткото им ја соопшти веста на синовите дека добил 2,7 милиони долари на лотарија

Како таткото им ја соопшти веста на синовите дека добил 2,7 милиони долари на лотарија

Им приреди неколку изненадувања во серија, почна со iPad-и, за на крај да заврши со главната бројка.

Последниот танц на мајката со својот син ќе ве остави со насолзени очи

Последниот танц на мајката со својот син ќе ве остави со насолзени очи

Никој не веруваше дека Мери Ен Мининг ќе успее да ја дочека венчавката на својот син, а уште помалку веруваа дека ќе успее да одигра еден танц со синот. Но и покрај ужасната форма на рак која ја имаше мајакта, таа успеа да најде сили и да се избори за овој танц. За жал мајката […]

Двајцата мали улични музичари од Зеница

Двајцата мали улични музичари од Зеница

Секоја почит за децава кои чесно си го заработуваат своето парче леб.

Камиончето со сладолед :)

Камиончето со сладолед :)

Двете деца мирно си јадеа гравче и лепче, но звукот на камиончето со сладолет ја зафркна работата.

Нејтан конечно доби дозвола да проба да се спушти како пожарникар во детскиот парк

Нејтан конечно доби дозвола да проба да се спушти како пожарникар во детскиот парк

Човекот гледал од страна и му се чинело лесно :).

Сопругот со скршено срце кој чекал 44 часа за да и го купи првиот iPhone 6 на жена си

Сопругот со скршено срце кој чекал 44 часа за да и го купи првиот iPhone 6 на жена си

После 20 години брак, пред 1 месец жена му го напуштила. Кутриот сака да ја усреќи со новиот iPhone и чекал прв на редот, 44 часа пред да започне продажбата. „Кога жена ми ми кажа дека сака да се разделиме сфатив колку лош сопруг и татко бев. Цело време и велев дека ќе ја анправам […]

Прекрасната кореографија на 2-годишната Заја, што ја измисли додека се снимаше видеото

Прекрасната кореографија на 2-годишната Заја, што ја измисли додека се снимаше видеото

Заја има само 2 години и доби задача да игра како што сака на музиката во позадина. Двајцата професионални танчери ја следеа малата кореографка.

Додека децата пишуваа домашно, им стигна пакет со изненадување внатре

Додека децата пишуваа домашно, им стигна пакет со изненадување внатре

Во светот на мобилни телефони и компјутери, нема поубаво изненадување што еден родител може да им го приреди на своите деца.

Растењето деца е најзабавниот и најубавиот период од животот на човекот (20 фото)

После многу години, грижите и проблемите ќе се заборават, а ова е она што останува и се памети!

Кога сонот е посладок од сладоледот…

Кога сонот е посладок од сладоледот…

Браво за малиот, упорен е. Ќе биде човек од него :).

Дечко бара прегратка од случајните минувачи на улица

Дечко бара прегратка од случајните минувачи на улица

Одличен социјален експеримент. Бидете трпеливи додека да започне вториот дел од видеото со бездомниците.

YouTuber го одбележа постирањето на своето 1000-то видео на најубав можен начин

YouTuber го одбележа постирањето на своето 1000-то видео на најубав можен начин

Постави камери насекаде и ја покани својата девојка да му помогне во читањето на скриената порака од првите букви од насловите на неговите видеа.

Задолжително погледнете: Колку различна може да биде староста?

Сами решаваме какви ќе ни бидат последните 10 години од животот. Грижете се за вашето здравје, затоа што еден ден ќе ви треба!

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Кога сопственичката му рече на овој Хаски дека е време да ги напушти пријателите од кучешкиот парк и да си оди дома, неговиот одговор ги зачуди сите. Позитив на денот!

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Позитив на денот! Секој татко, секојдневно треба вака да се забавува со своите деца!

Чудото на раѓањето (40 фото)

Моментот кога родителот прв пат ќе го земе во раце своето штотуку родено бебе никогаш не се заборава. Момент за кој вреди да се живее!

Љубоморното куче се лути кога сопственикот го гали неговиот брат

Љубоморното куче се лути кога сопственикот го гали неговиот брат

Многу големо, многу разгалено и многу разбира. Позитив на денот!

На светот сеуште има добри луѓе кои ги почитуваат постарите

На светот сеуште има добри луѓе кои ги почитуваат постарите

Видео кое ја враќа вербата во човештвото. Да не дозволиме поради динамичното секојдневие да заборавиме да бидеме луѓе!

Двете сестри слепи од раѓање, прв пат се гледаат една со друга

Двете сестри слепи од раѓање, прв пат се гледаат една со друга

Соња и Анита се две сестри од Индија, родени слепи. Со операција на очите тие можеле да прогледаат, но нивните сиромашни родители, земјоделци, немале пари за операциите…

На 13 годишното момче болно од рак му се оствари сонот, да игра фудбал со професионалците на Виљареал

На 13 годишното момче болно од рак му се оствари сонот, да игра фудбал со професионалците на Виљареал

Гохан е 13 годишно момче, Колумбиец по потекло, а жител на Валенсија, Шпанија. Тој боледува од една тешка и ретка форма на рак кој ги напаѓа коските. Негова животна желба е да стане професионален фудбалер и да игра за Виљареал…

Она што го направи ќерката за својот татко тешко болен од рак ќе ве расплаче

Она што го направи ќерката за својот татко тешко болен од рак ќе ве расплаче

Таткото Дејвид Вилсон веќе не можеше да стане од болничкиот кревет поради ретката форма на рак против која се бореше. Кога сите веќе знаеја дека деновите на таткото се изброени, ќерката сепак најде начин како да го почести татко си со првиот свадбен танц.

Малата чивава ужива во релаксирачката масажа

Малата чивава ужива во релаксирачката масажа

Кому му треба една ваква масажа после петочната вечер?

Малиот симпатичен Мопс полуде од мерак по топчињата

Малиот симпатичен Мопс полуде од мерак по топчињата

Како мало дете кое не знае што попрво да направи од радост. Позитив на денот!

Хрчакот си најде симпатичен и удобен нов кревет во футролата за iPhone

Позитив на денот! Нов тренд во Јапонија се футролите во облик на вреќа за спиење, во која ти буквално го ставаш на спиење ноќе твојот најдобар другар, мобилниот телефон. Симпатичниов хрчак се снајде како да ја искористи ситуацијата :).

+