Петгодишната Рајли е родена со ахондроплазија, здравствено нарушување кое резултира со спреченост во развојот на екстремитетите, додека остатокот од телото расте нормално. Но, ова воопшто не ја спречува малата Рајли да ужива во танцувањето.

Гледајте како неодоливото девојче танцува на песната „Shake It Off“ на Тејлор Свифт.

Сподели на Facebook
пати видено