Џиновската панда Да Мао од зоолошката градина во Торонто не може да му се изнарадува на снегот. Безбедносните камери ја снимиле мечката како радосно потсконува и се прпелка во првиот снег пред неговото живеалиште. Едно време дури подзастанува и почнува да џвака снег.

 

Сподели на Facebook
пати видено