Што прави синот на Марсело, кога фудбалерите на Реал се во соблекувалната?

Детето е талентирано исто како неговиот татко, а вака се забавува со ѕвездите на кралскиот...

Пеглање на кошула на 5.000 метри во воздух и други 11 спортови кои се премногу откачени за да бидат реални

Дали ви здодеа да се занимавате со некој спорт и сакате нешто ново и уникатно? Што велите за пеглање на кошулата на висина над 5.000 метри надморска височина или извлекување...

Фотографската меморија на Леброн Џејмс

На прес конференција го прашаа што се случи во последната четвртина од мечот кога противниците им дале 7 коша на брзина. Никој не очекуваше ваков прецизен...

Забеганиот навивач успеа да го натера фудбалерот да го промаши пеналот

Како да шутираш пенал со ваква будала над голот? Инцидентот се случи на натпреварот Алкојано – Херкулес од втората шпанска фудбалска...

Шпанскиот атлетичар за време на интервјуто по трката дознава дека освоил злато а не сребро

Реакцијата на Бруно Хортеландо кога дозна дека станал европски шампион на трката во 200 метри =...

Најдоброто враќање во штафета 4×400 во историјата на атлетиката

Се работи за трка меѓу американските Универзитети, а во последното менување трчи една олимпијка. Ќе видите која е на...

Не е лесно да се биде фудбалски судија во Етиопија!

При резултат 1:1, судијата го призна голот на Велвало Адиграт од екипата на Дифенс Силс. Оваа одлука не им се допаднал на играчите од противничкиот тим. Така фудбалерите му се...

Децата на многу фер начин одлучија чиј да биде дресот на Динамо од Москва

Фудбалерот им го фрлил дресот после натпреварот, но сите заедно го...

Најсмешниот жолт картон во историјата на фудбалот се случи на последниот натпревар од првенството на Холандија

На натпреварот меѓу клубовите Витез и Твенти, еден од играчите се осмели да му одржи лекција по судење на судијата Јохем Камхуис...

Еди бе, Еди! Статива беше!

А Еди прежали дури и жолт картон...

Убавините на аматерскиот фудбал (Не пропуштајте!)

Вакви интересни и непредвидливи ситуации нема шанси да видите кај...

Спектакуларната завршница на меч од купот на Јужна Африка

Навивачите на клубот Кајзер Шефс од главниот град Јоханесбург не можеа лесно да се помират со фактот дека нивниот клуб беше елминиран со 2:0 од страната на Стартс. Па така,...

На гимнастичарскиот тим на Универзитетот УКЛА за победа на ниво на САД му треба вкупна оцена од 9,975 за последната натпреварувачка

Да погледнеме како девојката се справи со целиот тој притисок да мора да изведе совршена вежба на...

Смешен гол во мал фудбал со дел од телото кој не служи за давање голови :)

Голманот силно ја фрли топката, дури пред противничкиот гол, а неговиот соиграч ја начека од...

Како реагира публиката кога најславната атлетичарка на интернет настапува на атлетски митинг?

Сите ние добро ја познаваме Мишел Џенеки, атлетичарката од Австралија, која се натпреварува во дисциплината 110 метри со пречки. Мишел освои сребрен медал на Летната младинска олимпијада во 2010 година,...

Ова е голот кој љубителите на фудбалот од целиот свет го прогласија за „Најубав гол во историјата на светските првенства“

Голот го постигна Мексиканецот Мануел Негрете во мечот против Бугарија на Светското Првенство во фудбал во 1986...

НБА кошаркарот Расел Вестбрук има свој оригинален стил на загревање

Ова загревање му овозможи да постигне 24 поени на мечот против Хјустон Рокест и на својот клуб Оклахома Сити Тандер да му донесе победа од...

Себастијан Фетел против глупиот новинар, кој сака да измисли приказна од ништо

Новинарот: „Опцувте после трката заради претекнувањето или така ми се слушна?“ Потоа фетел му одржа лекција по новинарство и за тоа дека не треба да се измислуваат приказни од ништо....

2 тренери, удрени со 2 различни предмети и 2 различни реакции

Едниот е фудбалски, а другиот хокеарски тренер. Да ги погледнеме реакциите, кои многу кажуваат за тоа какви се двата спорта во денешно...

Додека судијата не гледа: Идиотски прекршок од зад грб на аматерски фудбалски натпревар

Идиотот прво погледна дали судијата го гледа, за да помине неказнето. Требаше на крај голманот да му шутне една...

Средношколец прави кошаркарска финта каква што ниту на најголемите NBA ѕвезди не им текнало да направат

Си знае човекот дека не го бива за тројки, па реши да оди на...

Првиот гол од „ножички“ во кариерата на Роналдо против Јувентус вчера

На мајсторот, после 649 голови во кариерата, конечно му успеа да постигне гол и со...

Добри пенали на ужасно лош терен на финалето на фудбалски турнир во Русија

Вода нема само на белата точка и онаму каде што скока голманот. Инаку ова е финалето на 15-тиот традиционален летен фудбалски турнир „Лига на градот на младите“ кој се одржа...

Цената што девојката ја плати за 1 селфи со фудбалерот Хамес Родригез

Девојката е голем обожавател на колумбискиот фудбалер Хамес Родригез, па реши да истрча на теренот на натпреварот Колумбија – Австралија, за да направи едно селфи со него. Обратете внимание на...

Одбојкарската принцеза Валерија Сафонова (16 слики)

Името на оваа шармантна 26-годишна девојка е Валериja Сафонова и таа е ѕвездата на руската одбојка. До сега 3 пати го има освоено националниот шампионат со младинскиот тим на клубот...

Тешка е работата на тренерите на англиските фудбалски клубови (2 слики)

Не е лесно да се работи под толкав притисок на јавноста, кога вие сте одговорни за среќата на толку многу луѓе кои живеат за фудбалот. Погледнете ги само овие две...

Смешен гол од првенството на Етиопија: Голманот се правеше како ништо да не се случило :)

Ова беше единствениот гол на натпреварот меѓу Велвало и Фасил Кенема од лигата на...

Многу мажи во светот го љубат Роналдо

Дури и кога губат 3:0 од Холандија, љубовта кон Роналдо не згаснува...

Кога ти треба тројка за да победиш, а ти имаш само едно слободно фрлање

Ваква прецизно темпирана финта ретко се гледа, дури и во...

На Јусеин Болт му се оствари сонот, да тренира со фудбалерите на Борусија Дортмунд, дури постигна и гол со глава!

Носителот на 8 олимписки злата, легендата Јусеин Болт, одамна покажува интереси откако се откажа од трчањето, а сега му се оствари сонот, да застане рамо до рамо со некои од...

+