Дресот на срамот на Манчестер Јунајтед: Најбогатиот фудбалски клуб наплаќа 120 евра за дрес, а луѓето кои ги прават ги плаќаат 64 центи од час

Тоа е најбогат фудбалски клуб во светот, чии играчи заработуваат и по неверојатни 450.000 фунти неделно. Кога лојалните навивачи требале да платат 120 евра за дрес на Манчестер Јунајтед, реакцијата...

Случајно или намерно? Симпатичната австралиска фудбалерка Ели Карпентер доби незгоден удар во нејзиното слатко лице

Да беше некој од најдобрите светски фудбалери на нејзино место, 2 саати ќе се превртуваше на тревата...

Вакво нешто се случува прв пат во историјата на светските првенства во Пикадо

Питер Рајт го започна шампионатот спектакуларно, не освои многу поени, но освои многу...

Какво ѓубре од човек!

Случка од бејзбол натпревар, кога спортистот му подари топче на детето во првиот...

Хрватски татко поминува со синот облечен во хрватски дрес во центарот на Брисел

Реакциите на луѓето кои си седат на кафе се БЕСЦЕНЕТИ! Хрватска е вистинскиот победник на светското првенство...

Француските „фудбалски навивачи“ ја прославија титулата на Светското првенство со грабежи и немири

Штом игрчите им се мигранти од Африка (клик тука), логично е и фановите да им се мигранти од Африка и да си прославуваат на нивниот...

Француските фудбалери упаднаа на прес конференцијата на нивниот тренер по освојувањето на титулата

А тренерот мислеше им избегал...

Ова не го видовме на преносот во живо: Англичаните подмолно се обидоа да дадат гол додека Хрватите славеа

Момент од натпреварот Англија – Хрватска кој многумина не го видоа, а режисерот на натпреварот вешто го...

Ова е видеото со кое Реал Мадрид се прости со Кристијано Роналдо и му се заблагодари за сѐ што направил за клубот

Реал Мадрид и официјално му дозволи на Роналдо да премине во Јувентус, а веста ја објавија заедно со ова...

Што се случуваше на плоштадот Бан Јелачиќ во Загреб во моментот кога судијата свирна крај на натпреварот Хрватска – Англија

Само за споредба, погледнете ја атмосферата во Хајд Парк во Лондон, кога Англија го постигна првиот...

Како илјадниците фанови во Хајд Парк во Лондон го прославија првиот гол на Англија во полуфиналето вчера?

И толку беше...

Мини фустанчето на згодната италијанската тенисерка Камила Џиорџи

26 годишната италијанска тенисерка со помош на ветрот успешно се промовираше во една од најатрактивните спортистки на...

Е ова е пример за немање среќа во фудбалот!

Колку и да се трудиш, ако топката не сака да влезе, џабе ти е...

Дали знаете како изгледа еден редовен тренинг на Нејмар? Ние ќе ви покажеме! (3 слики)

Според некои прецизни проценки направени со помош на денешната технологија, за време на натпреварите од Светското првенство во 2018 година, Нејмар лежел на тревата во траење од цели 14 минути,...

5-годишно момче со рак на мозокот го добило „Светскиот пехар“, а капитенот на националниот тим на Англија му испрати порака

5-годишниот Бен Вилијамс вчера го завршил циклусот од шестнеделна радиотерапија во болницата „Кралицата Елизабета“ во Бирмингем и неговата битка со ракот го инспирирала капитенот на националниот фудбалски тим на Англија,...

Децата тренираат за да бидат како својот идол Нејмар

Појако тролање на плачкото од ова не можеа да смислат...

Генијалната иновација на узбекистанскиот тренер, со која ќе ги научи фудбалерите да шутираат прецизно

Ако не си прецизен, веднаш ќе те натера да се сконцентрираш и дури и да вежбаш во слободното време...

Јапонските навивачи иако во солзи, СЕПАК го чистеа стадионот, по поразот од Белгија!

Јапонските фудбалски навивачи останаа по нивниот пораз од Белгија за да го исчистат стадионот и покрај тоа што го загубија натпреварот. Навивачите на „Самурајско сина“ беа забележани на Ростовската арена...

Кога судијата ќе им се занесува на фудбалерите, а добро се знаат кој е кој, бидејќи се од истото мало гратче на Господ зад грбот

Така фудбалскиот натпревар се претвори во вистински спектакл, кој ретко кога се видел на фудбалските...

Како Русите ја прославија победата на „Црвениот плоштад“, долго во ноќта по напнатиот натпревар со Шпанија?

Русија се наоѓа во четвртфиналето на Светското првенство по драматичната победа врз Шпанија. Домаќините ги победија Шпанците на пенали, откако резултатот остана...

Бразилците ја воведоа VAR технологијата дури и во локалните лиги

Да погледнеме како изгледа еден современ бразилски фудбалски натпревар...

Смешен гол од пенал во мал фудбал, за кој е потребен VAR системот

Гол беше ова или не? Вие сега сте во улога на судии. Погледнете ја снимката и...

Дедото е голф играч и го има најголемото количество самодоверба што може да го има еден спортист

Неговиот противник мислеше дека нема шанси топчето со еден удар да влезе во...

Куп зафрканции на тема Светско Првенство 2018 (40 слики)

Нејмар е главна мета, но тука се и Германците, Марадона, Меси, како и многу други траги-комични ситуации....

Некогаш овој човек спиел на улица, а сега игра на Светското првенство и го блокира Роналдо

Во иранскиот национален тим има еден необичен играч, Алиреза Бејранванд. За да го исполни својот сон, овој човек морал да замине од дома и да живее на улица, да работи...

Како и зошто на Меси конечно му тргна од нога на СП во Русија?

Новинарот го прашува (на шпански): „По првиот натпревар ви ја дадов амајлијата за среќа што ми ја даде мојата сопруга. Не знам дали сѐ уште ја имате или ја...

Ајде сите станете и 1 минута молчење! Германија си оди дома!

Некои луѓе имаат навистина добра смисла за хумор...

Што направија мексиканските навивачи во Русија за да го прослават испаѓањето на Германија?

Развеселените навивачи фатија еден Кореец и забавата започна...

Мексиканските навивачи го прославија испаѓањето на Германија и пред Корејската амбасада во Мексико

Навивачите пееја „Кореа, сестро, сега си...

Светската шампионка во фудбалче против 9 обични играчи истовремено

Масата за играње е огромна, за да има место за сите 9, а партија завршува кога некој ќе успее да постигне...

+