Ракомет на плажа – малку поинаков од обичниот ракомет, но многу поатрактивен за гледање

Го играат девојки во бикини, а правилата се малку изменети поради...

Двајцата најдобри тепачи во историјата на хокејот се тепаа меѓу себе цели 10 години

Ова се сите 13 тепачки помеѓу Тај Доми и Роб Реј, кои се случуваа на натпреварите во периодот од 1993 до 2003...

Жестоко: Кршење нога на фудбалски натпревар, но судијата му го дотера умот… Му бапна жолт картон!

Ве предупредуваме за експлицитно видео! Инцидентот се случи на бразилскиот фудбалски шампионат, кога играчот Рилдо од Васко де Гама му ја скрши ногата на Жоао Паоло од...

Шутирање пенал со финта на која и Меси ќе биде љубоморен

Одлична идеја, но треба голема храброст за да се изведе ваков трик на важен фудбалски...

Злобни провокации и слатки одмазди во фудбалот

Без вакви моменти фудбалот немаше да биде она што е. Во ова видео се опфатени и постари и понови моменти на слатки...

Кога си на фудбал само затоа што дечкото те натерал да одиш

Кој не сака фудбал, не е пожелен на трибините...

Планинскиот велосипедизам не за џабе спаѓа во групата екстремни спортови

Овој камиказа од Венецуела ќе ви илустрира зошто е тоа...

Леброн Џејмс го зафркна цел тим на Лејкерс со ова додавање без гледање

Со еден потег ги направи да личат како мали деца. Ова не е додавање, ова е...

Крајно време е да почнат да даваат Оскар за најдобар фудбалер

Напаѓачот на Валенсија, Симеоне Заза е сероизен кандидат за освојување на Оскарот, со својата глума во сцената, удирање глава од...

Голманот му глуми на судијата дека го турнал… СУДИЈАТА!?

Што ли сакаше да постигне со ова? Има ли некој...

4 фантастични секунди во ММА рингот

Погледнете ја 4 секундната битка на Џордан „Лавот“ против Дилан „Дрвото“...

Сноубордингот на непознат терен може да биде поопасен отколку што очекувате

Погледнете што му се случи на авантуристот кој треба да биде среќен што остана...

Нејмар се рехабилитира во својот безобразно луксузен дом пред претстојното Светско првенство во Русија

Нејмар е повреден и неговото учество на СП во Русија ова лето е под знак прашалник, но немојте да се грижите премногу за него. Тој ужива на својот имот вреден...

Детето го имитира својот идол Роналдо додека влегуваат на фудбалскиот терен

Малиот мисли дека така треба, а не гледа дека Роналдо продава чалам...

На фудбалерот Мохамед Анас му се испушти за време на интевјуто после мечот

„Би сакал да им се заблагодарам и на жена ми и на девојка...

Убавината на женската одбојка (25 слики)

Одбојката е најпопуларен женски спорт кај мажите, но и другите не се лоши за...

Таткото му вели „Направи Пица!“, а детето се направи салата

Пред да го пушти со скиите го учел како да кочи со финтата „Пица“, односно да се направи триаголник со скиите, но малото испаничи и почна да...

Професионалниот бејзбол играч на многу креативен начин се справи со идиотот од публиката кој го навредуваше

Типот едноставно не престануваше со довикувањето навредливи зборови за бејзбол играчот, се додека не доби ваква...

Камасутра на натпреварите во уметничко лизгање на Олимписките игри (13 фото)

Професионалните фотографи често знаат да фатат некоја поза која потсетува на древната уметност на водењето љубов –...

Голмаништето на португалскиот клуб Белененсес уште од сега можеме да го прогласиме за Голман на годината 2018

Со овој потег голманот Андре Мориера си стави печат на голманската кариера...

Тресење глупости за Холандија на Олимписките игри од спортската водителка на американската телевизија NBC

Холанѓаните биле толку добри во брзо лизгање, затоа што каналите на Амстердам зимно време замрзнувале и тие наместо да користат јавен градски превоз се лизгале по каналите. Се разбира на...

Рагбито е опасен спорт, особено онаа Австралиската верзија без заштитни маски

Обично се игра џентлменски, но и џентлмените понекогаш знаат да се изнервираат и публиката ужива во масовна тепачка на...

Еден од најчудните пенали во историјата на фудбалот

Топката решила да не влагува и точка...

Најбразилскиот можен начин на давање гол во фудбал

Ваков фудбал сакаме да гледаме, а не 90 минути да чекаш за 1 нафрлување и гол со...

Две девојки од Сибир вежбаат јога на нишалки на -41 степен

Јогата не е јога ако не се соодветно облечени, без разлика на која температура се вежба. Јулија и Екатерина велат дека ова го прават често за здравје, а не само...

Таткото на малиот хокеар му направил во дворот специјално, мини лизгалиште за тренинг

Од ова дете ќе биде врвен светски...

Прекрасен гол на аматерски фудбалски натпревар

Детето токму ова и сакаше да го направи....

Како рапер си ја капе мачката?

Одличен фристајл рап испадна од обична шега....

Смешниот момент кога повеќе луѓе од публиката почнаа да ја имитираат тенисерката Арина Соболенко

На мечот против Австралијката Ешли Барти на турнирот Australian Open, публиката почна да се зафркава со Белорусинката Арина Соболенко, заради звуците кои ги испушта при...

Полицаец против кошаркар

Кош во дворот е моќна работа, а полицаецот очигледно има...

+