14-годишен кошаркар висок 2 метри и 26 сантиметри и уште расте по 10 сантиметри годишно

14-годишен кошаркар висок 2 метри и 26 сантиметри и уште расте по 10 сантиметри годишно

Дечкото се вика Роберт Бороцки, од Романија е, има 14 години и веќе е повисок од сите NBA играчи. Минатата година скаутите на Реал Мадрид, Барселона и NBA го лоцираа Роберт, но татко му, кој е бивш кошаркар и негов личен тренер, преферираше да потпише за италијанскиот „Stella Azzurra Roma“. Детето расте 10 сантиметри годишно.

Ова може да се случи само во женски фудбал!

Ова може да се случи само во женски фудбал!

Судијата мораше да повика посебно лице кое дојде со најлонско кесе на теренот.

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Погледнете го адреналинското возење на канадскиот екстремен велосипедист Том Ван Стенберген снимен со камера на неговата глава. Со ова возење Том се квалификуваше за главниот настан Red Bull Rampage 2014.

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Потегот на девојката не се објаснува со зборови. Гледајте!

Red Bull дивеењето може и да боли!

Red Bull дивеењето може и да боли!

На екстремните велосипедистички настани кои Red Bull ги организира под името „Red Bull Rampage“ не ретко се случуваат болни падови, кои не ги гледаме во промотивните видеа од настаните.

Да го прославиш поенот на твојата екипа… но на противничката трибина…

Да го прославиш поенот на твојата екипа… но на противничката трибина…

Да беше кај нас каков ќотек ќе јадешеее…

За ваква прослава на гол вреди да се добие и жолт картон

За ваква прослава на гол вреди да се добие и жолт картон

Фудбалерот на Рома, Алесандро Флоренци постигна гол во 13-тата минута на натпреварот против Каљари, кој Рома го доби со 2 : 0. По погодокот отиде во публиката, се качи високо на трибините за да ја прегрне својата баба. Фудбалерот според правилата на ФИФА беше санкциониран со жолт картон.

Не ја препумпувајте својата кошаркарска топка!

Не ја препумпувајте својата кошаркарска топка!

Другарот е секогаш тука слатко да ви се изнасмее ако направите кикс :).

Златан Ибрахимовиќ: Кој си ти бе? Како се осмелуваш да ме допреш?

Фацата кажува се :). Случката е од натпреварот Шведска – Австрија, од квалификациите за Европското првенство 2016. Натпреварот заврши 1:1.

Нов начин на правење бранови на фудбалските стадиони

Нов начин на правење бранови на фудбалските стадиони

Вака во забавена снимка е многу појако и подолго трае :).

Неверојатен гол со глава од 60 метри

Неверојатен гол со глава од 60 метри

Ова е светски рекорд на јапонскиот фудбалер од втората лига Јуџиро Уеда.

Акробатски забивања какви што не сте виделе до сега! Запознајте ги господарите на фристајл кошарката!

Тимот се вика „Господарите на гравитацијата“, а видеото во продолжение во целост го оправдува ова име.

Најубавите акробатски голови во фудбалската историја

Најубавите акробатски голови во фудбалската историја

12 минутно ужување за љубителите на најважната споредна работа во светот.

Женски фудбал

+