Американци на кошаркарски натпревар во Србија

Американци на кошаркарски натпревар во Србија

Погледнете им ги само фаците на двајцата :). Ова го нема во...

Два атрактивни тениски поени на Бугаринот Григор Димитров на Стокхолм Опен 2014

Два атрактивни тениски поени на Бугаринот Григор Димитров на Стокхолм Опен 2014

Во четвртфиналето на турнирот Стокхолм Опен 2014, најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров се сретна со Американецот Џек Сок. Ова се двата најубави моменти од...

Тренингот на 12-годишниот Џулијан Њуман, кој сонува да стане професионален NBA кошаркар

Тренингот на 12-годишниот Џулијан Њуман, кој сонува да стане професионален NBA кошаркар

Навистина е реткост и вистинско задоволство да се види толку млад човек, толку посветен на остварувањето на својот сон. Судејќи според она што го видовме, Џулијан ќе си го оствари...

На натпреварот Босна – Белгија се случи навивачки фер плеј каков што ретко се гледа

На натпреварот Босна – Белгија се случи навивачки фер плеј каков што ретко се гледа

Настанот кој беше засенет од дивеењето што се случуваше не натпреварот Србија – Албанија. Секоја почит за навивачите на Босна и на Белгија кои дошле за фудбал, а не за...

Тепачката на албанските и српските фудбалери ОДБЛИЗУ!

Добредојдовте на дивиот Балкан! Она што ТВ камерите го снимаа од далеку, не навивачите го зумираа, па можеме да видиме што точно се случуваше на теренот на вчерашниот инцидент на натпреварот...

Куче влезе на фудбалскиот терен за малку галење и чешкање

Куче влезе на фудбалскиот терен за малку галење и чешкање

Му се заарни, утре пак ќе влезе :). Позитивниот инцидент се случи на натпреварот Белграно – Килмес од Првата...

Фудбалски дриблања какви што не прават ниту најдобрите светски фудбалери

Фудбалски дриблања какви што не прават ниту најдобрите светски фудбалери

Чудно е како и зошто овие луѓе не играат за најдобрите светски фудбалски клубови. Мајсторијата што ќе ви ја покажат во 1 минута, не се гледа ниту во цел фудбалски...

Јак гол на среќа во полското првенство

Јак гол на среќа во полското првенство

Тој само сакаше да нафрли, но промаши, или пак не...

Новиот кошаркар на Јута Џез има само 5 години

Новиот кошаркар на Јута Џез има само 5 години

Јута Џез потпишаа договор со 5-годишниот ЏејПи Гибсон еднодневен договор и малиот шампион заигра заедно со своите идоли. На ЏејПи Гибсон неодамна му е дијагностицирана леукемија и му претстои голема...

Колку е брз, најбрзиот рагби играч во светот Карлин Ајлс?

Колку е брз, најбрзиот рагби играч во светот Карлин Ајлс?

Интересно видео во кое го споредуваат Карлин со најбрзиот човек на планетата Јуесеин Болт. Бидејќи рагбистот е многу поситен и полесен, во првите 20 метри дури е и побрз од...

Најагресивните моменти во историјата на фудбалот

Најагресивните моменти во историјата на фудбалот

Фудбалот е прекрасна игра, но за жал, покрај убавите моменти на фер плеј, често гледаме и агресивни и злобни потези, направени со цел да се повреди противничкиот играч. Ова е...

Одличен гол на среќа со премногу случајности во една акција

Одличен гол на среќа со премногу случајности во една акција

Вакво нешто е вистинска реткост и вреди да се погледне неколку...

Човечка гума?! Најчудното видео што ќе го видите денес!

Човечка гума?! Најчудното видео што ќе го видите денес!

Ова е кастинг за нова реклама на компанијата за брза достава на пратки. Човекот се вика Дан Дамс, од Прага е, а по професија е возач. Еве како се отвора...

14-годишен кошаркар висок 2 метри и 26 сантиметри и уште расте по 10 сантиметри годишно

14-годишен кошаркар висок 2 метри и 26 сантиметри и уште расте по 10 сантиметри годишно

Дечкото се вика Роберт Бороцки, од Романија е, има 14 години и веќе е повисок од сите NBA играчи. Минатата година скаутите на Реал Мадрид, Барселона и NBA го лоцираа...

Ова може да се случи само во женски фудбал!

Ова може да се случи само во женски фудбал!

Судијата мораше да повика посебно лице кое дојде со најлонско кесе на...

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Погледнете го адреналинското возење на канадскиот екстремен велосипедист Том Ван Стенберген снимен со камера на неговата глава. Со ова возење Том се квалификуваше за главниот настан Red Bull Rampage...

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Потегот на девојката не се објаснува со зборови....

Red Bull дивеењето може и да боли!

Red Bull дивеењето може и да боли!

На екстремните велосипедистички настани кои Red Bull ги организира под името „Red Bull Rampage“ не ретко се случуваат болни падови, кои не ги гледаме во промотивните видеа од...

Да го прославиш поенот на твојата екипа… но на противничката трибина…

Да го прославиш поенот на твојата екипа… но на противничката трибина…

Да беше кај нас каков ќотек ќе...

За ваква прослава на гол вреди да се добие и жолт картон

За ваква прослава на гол вреди да се добие и жолт картон

Фудбалерот на Рома, Алесандро Флоренци постигна гол во 13-тата минута на натпреварот против Каљари, кој Рома го доби со 2 : 0. По погодокот отиде во публиката, се качи високо...

Не ја препумпувајте својата кошаркарска топка!

Не ја препумпувајте својата кошаркарска топка!

Другарот е секогаш тука слатко да ви се изнасмее ако направите кикс...

Златан Ибрахимовиќ: Кој си ти бе? Како се осмелуваш да ме допреш?

Фацата кажува се :). Случката е од натпреварот Шведска – Австрија, од квалификациите за Европското првенство 2016. Натпреварот заврши...

Нов начин на правење бранови на фудбалските стадиони

Нов начин на правење бранови на фудбалските стадиони

Вака во забавена снимка е многу појако и подолго трае...

Неверојатен гол со глава од 60 метри

Неверојатен гол со глава од 60 метри

Ова е светски рекорд на јапонскиот фудбалер од втората лига Јуџиро...

Акробатски забивања какви што не сте виделе до сега! Запознајте ги господарите на фристајл кошарката!

Тимот се вика „Господарите на гравитацијата“, а видеото во продолжение во целост го оправдува ова...

Најубавите акробатски голови во фудбалската историја

Најубавите акробатски голови во фудбалската историја

12 минутно ужување за љубителите на најважната споредна работа во...

Женски фудбал

...

+