Сите ние добро ја познаваме Мишел Џенеки, атлетичарката од Австралија, која се натпреварува во дисциплината 110 метри со пречки. Мишел освои сребрен медал на Летната младинска олимпијада во 2010 година, а медиумското внимание го сврте кон себе во 2012 со видеото од загревањето пред трката, кое своевремено беше хит на Мотика.

Сподели на Facebook
пати видено