Името на оваа шармантна 26-годишна девојка е Валериja Сафонова и таа е ѕвездата на руската одбојка. До сега 3 пати го има освоено националниот шампионат со младинскиот тим на клубот „Уралочка“, а неодамна премина во клубот „Сахалин“. Фановите ја нарекоа „принцезата на одбојката“ и не можете да не се согласите со нив.

Сподели на Facebook
пати видено