Не го сакате Меси? Ова видео ќе ви го смени мислењето!

И покрај лошиот настап на Светското Првенство, сепак Меси е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, а на децата не им пречи што нивниот идол тој не играл најдобро...

Реакцијата во едно предградие на Лондон, на голот на Англија во последниот момент од натпреварот

Судијата го чекаше изведувањето на последниот слободен удар за да означи крај на натпреварот, што ќе значеше и елиминација на Англија од СП во Русија, но во фудбалот ништо не...

Вчера, на автомобилска трка во Португалија, се случи несреќа во првиот круг и се судрија сите автомобили до еден!

Ви го прикажуваме најспектакуларниот прв круг во историјата а автомобилските...

Малиот фудбалер на брзина среди тројца противнички играчи

Почна да ги „делка“ еден по еден...

Емоциите на Марадона на мечот со Хрватска (10 слики)

Како и милиони други Аргентици, така и легендарниот Диего Марадона, беше разочаран од играта на неговата репрезентација на натпреварот против Хрватска. Легендарниот 57-годишeн фудбалер на трибините го покажа целиот свој...

Не, не, ништо не му направив!

Фудбалска смешка на...

Погледнете ги шарените навивачи на Светското првенство, кои веднаш ќе ви го поправат лошото расположение

Светското првенство може да се опише на многу начини. Но, што секогаш е исто е шарената и забавната атмосфера која ја создавааат навивачите од различни страни на планетата. Тие се...

Калининград после хрватските навивачи: „Посматри как нас засрали Хрвати, Марина. Ета ужас!“

Градот на Балтичкото море кој повеќе личи на скандинавските градови отколку на руските, заличе на балкански град...

Од каде се по потекло швајцарските фудбалери кои вчера одиграа нерешено со Бразил?

Во тимот од 23 играчи има само 8 Швајцарци, а останатите...

Бразилските навивачи во Ростов на Дон му покажаа на светот што е тоа љубов кон фудбалот

Еден Русин дофрла од страна: „Тоа е жена...

Целиот свет игра фудбал (35 слики)

Иако само 32 земји учествуваат на Светското првенство во Русија 2018, сепак првенството се гледа во целиот свет, а не само што се гледа туку и е инспирација за многу...

Како помина овогодинешниот турнир во најопасниот спорт на планетата – „Злобно рагби“? (20 слики)

Во сенка на Светското првенство во фудбал, вековната традиција во Фиренца, Италија и оваа година привлече многу...

Споредба на руските и саудиските навивачки на првиот натпревар на СП 2018

Од јануари годинава, на жените во Саудиска Арабија им е дозволено да присуствуваат на фудбалски натпревари на стадионите, па така на натпреварот Русија – Саудиска Арабија, можеше да се сретнат...

12-годишно момче од Канада е високо 213 сантиметри и е на добар пат да стане еден од најдобрите светски кошаркари

Момчето се вика Оливер Риоукс и веќе многу добро игра кошарка. Уверете се и...

Упс, извини, мислев топката е: Смешна незгода на женски ракомет

Ретко интересна ситуација за гледање на женски ракометен натпревар...

Убавиците на светското првенство во фудбал (20 слики)

Овие девојки се украси на Светското првенство во Русија, бидејќи секоја од нив на некој начин е поврзана со најголемиот настан во светот на фудбалот....

Топ 5 најскапи македонски фудбалери во моментот

Интересна топ листа со информации од познат светски портал кој ги следи трансферите на...

Полскиот фудбалер Михаел Паздан ја заштити новинарката и докажа дека Полска ќе има јака одбрана на СП 2018

Кога обичен човек ќе види предмет како паѓа, обично ќе го дочека со раце, но ако си професионален фудбалер, работите ги гледаш од друг агол :). Погледнете што се случи...

Неочекувано возбудлив финиш на женска трка со пречки

Кога едната од атлетичарките се сопна од пречката и падна, сите мислеа дека трката е завршена, но... Поука: Никогаш не се...

Александар Овечкин – рускиот хокеар кој не знае што е тоа болка

Замислете ова да му се случеше на Кристијано Роналдо...

Никогаш не лутете го судијата!

Двајцата противници продолжија да се тепаат иако судијата јасно им даде до знаење дека треба да ја прекинат...

Кој најмногу се искрши оваа година на најзабеганата британска традиција „Тркалање кашкавал од врвот на ридот“

Секоја година откачени Британци и Британки, се тркалаат по ридот како пити од кашкавал во две одделни трки во Костворлд Хилс во Југозападна Англија. Ти се тркаат по надолнината од...

Изјавата на агресивниот ММА лудак пред почетокот на мечот ќе ти ја замрзне крвта во вените (Гледајте до крај!)

„Насилство, насилство, насилство, контролирана агресија и љубов! Љубов кон нанесувањето болка и...

Кога рагби играчот има црн појас во кунг-фу

Ако добро погледнете на забавената снимка, не само што ова беше намерно, туку и добро го погледна противникот, за случајно да не го промаши...

Многу чуден случај на фудбалски „фер плеј“

Би сакале да го слушнеме мислењето на поупатените во фудбалот. Дали овде имаше простор за фер плеј? Што мислите за постапката на...

Сумо борачот се зашемети, но продолжи да се бори (Гледајте до крај!)

Да беше некој друг современ спорт, судијата ќе ја прекинеше борбата, ќе го прашаше колку прсти гледа, па така ќе се избегнеше човекот да не падне на...

Вака Иниеста се прости од Камп Ноу во 1 часот наутро

После прошталната забава на стадионот во негова чест, Иниеста сакаше да помине уште еден интимен момент на местото во кое ги помина најубавите 22 години од...

Златан Ибрахимовиќ шлака ако некој случајно го згазне

Но, од неодамна на фудбалските натпревари се воведе видео преглед, па судијата откако ја погледна снимката и виде дека Ибра му залепи шамар на Михаел Петрасо, тој му залепи еден...

Девојката едноставно е недопирлива!

Да се чуди човек какви рефлекси има. Цела противничка екипа ја брка и сите вешто ги избегнува, како во некој цртан...

Тенисерката Каролина Плискова малку повеќе се изнервира за неправедно досудениот аут (Гледајте до крај!)

Девојката линиски судија се збуни и досуди аут, а судиката не можеше да ја најде трагата на точето за да досуди...

+