Азиецот нема проблем да ја помине екстремно тешката патека на забавното натпреварувачко шоу

Како да му ставиле лута пиперка во задникот...

Традицијата продолжува: „Злобно рагби“ – најопасниот спорт на планетата, кој што се игра со векови

Спортот е комбинација на рагби и ММА тепачки. Спортот се игра во Фиренца, Италија, со векови, а традицијата продолжува до ден денес. Освен да го тепате играчот со топката, дозволено...

Сте слушнале ли за Рикардињо? Волшебникот кој по 5-ти пат е избран за најдобар футсал играч во светот!

Рикардињо моментално игра за шпанскиот клуб Интер Мувистар, а титулата најдобар футсал играч во светот ја освоил во 2010 и во последните 4 години, 2014-17. Уживајте во мајсториите на...

Самоубиствени додавања во хокејот

Самоубиствено додавање е она кога ќе ти го додадат пакот и ако тргнеш по него, како да си извршил самоубиство, затоа што налетуваш на жесток удар од противничкиот...

Тројца јапонски професионални фудбалери против 100 деца

Децата се мали и бавни, но ги има насекаде, што го прави натпреварот прилично рамноправен и интересен за...

Детето постигна гол од пенал во мал фудбал каков што никој човек на планетата не успеал да постигне

Таква прецизност и таква среќа ретко се наоѓаат на исто место...

Изведување аут на НБА натпревар при нерешен резултат на половина секунда до крајот

Да беше некој ќе се откажеше, но кошаркарите на Феникс Санс смислија спектакуларен начин како да дојдат до победа против Мемфис...

Не сакаш да му бидеш спаринг партнер на кубанскиот професионален боксер Јуниер Дортикос!

Во својата професионална кариера Јуниер Дортикос има 22 борби, од кои во 21 победил со нокаут, а во 1 на...

Таткото многу се нервира кога неговиот тим губи… Ве потсети ли на некого?

Целото семејство се собира да го гледа натпреварот, затоа што таткото го прави незаборавен...

Е ваков голф сакаме да гледаме, па и да играме зошто да не!

Со вакво опуштено друштво, без влакна на јазикот, забавата е...

Глупиот грчки фудбалер си доби жолт картон за избрзана прослава на голот

Старите убаво рекле „Прво скокни па речи оп!“ а овој уште не влезена топката во голот фати да слави...

ИТАР тениски поен

Стариот волк им покажа на младите овци како се игра тенис...

Прекрасен гол на фудбалски натпревар со другарите

Вакво нешто се случува најмногу еднаш во животот...

Хуманиот и херојски гест на една средношколка која беше пред победа на маратонот во Далас

Средношколката Аријана Лутерман беше пред целта рамо до рамо со својата ривалка, Чендлер Селф, психијатар од Њујорк, која може да ѝ биде мајка, според годините. Но, наеднаш пред целта, нозете...

Ваков упад на фудбалски терен до сега никој не направил

Затоа што трчањето како од мајка роден повеќе не е интересно...

Импресивна партија пикадо меѓу Адриан Луис и Роб Крос

Правилата сите ги знаеме, секој започнува со 501 поен и намалува до точно...

Највозбудливиот последен круг во една трка Формула 3 трка се случи минатиот викенд во Кина

Големата неизвесност која траеше се до самиот крај, заврши онака како што никој не...

Голмански мајстории и дриблања (избор видеа)

И голманите имаат свои моменти на слава и тоа не само кога бранат туку и кога ладнокрвно ќе ги „издриблаат“ противничките...

На натпреварот Сандерленд и Милвол од англиската втора лига се натпреваруваа голманите, кој ќе направи поголема глупост

Според Ваша оценка, кој е полош од двата...

Рекордно брз нокаут на бокс меч: 11 секунди!

Видеото потсетува на вицот од пред неколку недели: Мажот брзо се вратил од работа дома, за да гледа бокс натпревар. Стигнал на време, си направил сендвичи, си извадил пиво од...

Еве зошто женскиот фудбал нема да го биде: 3 напаѓачки фудбалерки со топката пред празен гол

Проблемот е како сега 3 жени да се договорат која да го даде...

Судијата по грешка го прекина боксерскиот меч на боксерот кој бега од ударите како во филмот Матрикс

Ако внимателно ја погледнете забавената снимка ќе видите дека боксерот не прими ниту еден...

Унгарскиот фудбалер влегува на теренот како шампион!

Фудбалерот „Весли Слајдер“ на клубот Фелсотаркани го вежбал ова, затоа што само се изведува на домашен...

Патрис Евра се запиша во историјата: Стана првиот фудбалер во Лигата на Европа кој доби црвен картон пред да започне мечот

36-годишниот одбранбен фудбалер на францускиот Марсеј удрил еден навивач со ногата во глава, пред почетокот на мечот, по што започнала масовна тепачка. Судијата му даде црвен картон, но и покрај...

Најбрзиот црвен картон во историјата на фудбалот

Аргентинскиот фудбалер Нестор Мартин Алегре само што влезе на теренот, а веќе заработи 2 жолти картони. Првиот го доби за прерано влегување на теренот, а вториот за вербална навреда на...

Неколку минути откако неговиот тим стана светски првак во бејзбол, Карлос Кореа направи неочекуван потег на американската национална ТВ

Спортскиот ТВ водител го интервјуираше шампионот после победата, а овој целиот се...

Погледнете што сѐ се случи во последната минута од продолжението на еден англиски фудбалски натпревар

Во фудбалот сѐ е можно и неизвесноста трае сѐ додека судијата не означи крај со свирчето. Натпреварот е од една од пониските фудбалски лиги во...

Несекојдневен фудбалски спектакл во Боливија: Полициско куче истрча на теренот и им ја грабна топката на фудбалерите

Во 37 минута од натпреварот меѓу боливиските клубови Блуминг и Насионал, кучето некако успеало да му избега на полицаецот и на публиката ѝ приреди несекојдневен фудбалски...

Бокесерот отиде од сигурна победа до пораз во само 10 секунди

Во почетните 10 секунди од овој боксерски меч има толку содржина колку што нема во 12 рунди од многу...

Реакцијата на изнервираниот навивач, кога токму тој го фати бејзбол топчето… А неговиот тим губи…

Многу брзо изреагира и добра порака им пренесе на играчите од својот тим...

+