При резултат 1:1, судијата го призна голот на Велвало Адиграт од екипата на Дифенс Силс. Оваа одлука не им се допаднал на играчите од противничкиот тим. Така фудбалерите му се „пуштија“ на судијата, а кога кон нападот се приклучи и тренерот, судијата мораше да се брани со корнер знаменцето :). После инцидентов тренерот е суспендиран, а првенството на Етиопија е паузирано на неопределено време.

Сподели на Facebook
пати видено