Носителот на 8 олимписки злата, легендата Јусеин Болт, одамна покажува интереси откако се откажа од трчањето, а сега му се оствари сонот, да застане рамо до рамо со некои од најдобрите светски фудбалери и тренери. Интересно е што Болт сериозно разговарал со тренерите и се договориле да доаѓа на неколку тренинзи, после што ќе можат да му кажат дали и на кое ниво ќе може да игра.

Сподели на Facebook
пати видено