Ова беше некоја јака роба

Не ми е јасно, што се дрогира кога не држи...

Плавушата ја проба новата справа за вежбање и вежбата ја заврши со бакнеж

Справата како да е создадена за оние кои бегале од часови по физика во основно. После една серија вежби, само на физиката ќе мислат...

На синот премногу му се спиело рано на сабајле и не сакал да оди на училиште, но мајакта има решение

Ем синот ќе подреме уште 15 минути, ем нема да задоцни на...

Огромниот горила на вратата не го пушта малото Кзахстанче да влезе во клубот

И покрај учтивото убедување од малиот, големиот не сакаше ни да слушне, дури стана и...

Пијаниот Германец никако не може да се качи по скалите, а многу е упорен :)

Никако не сфаќа во што е финтата. Решил да си оди дома и...

Замислен човек е полошо од човек кој зјапа во телефонот!

Човекот не виде цел базен пред него, а ниту зјапаше во телефонот, ниту некоја атрактивна дама му го одвлече...

Како да му одржиш лекција на пушач, која нема да ја заборави?

Колегата од работа доби генијална идеја, да му покаже на другарот што си прави себе си со...

Пијаните плавуши си прават луда женска забава во автомобил во движење

Едната ептен откачи, излезе преку прозорецот, а стапалото не ѝ е баш чисто...

Возењето електрични тротинети е прекомплицирано за пијани дами во штикли и минич

Едната не може да тргна, а нејзината другарка не може да запре...

Србин го фаќа контрола во автобус во Германија и остава лични податоци за да му испратат казна

Тетката дури и препраша дали правилно напишала :)....

Индонезискиот готвач е многу нервозно типче, но чиракот му го научил табиетот

Помошникот точно знае во кој момент треба да лежи долу и да не мрда...

Денот на можеше да започне полошо за овој велосипедист

Си возел човекот по велосипедската патека, никаде не видел никаков знак и малку повеќе ја оплескал...

Првиот снег е тука, а тука е и најновата руска технологија за справување со него

Прашање на време е само кога оваа технологија ќе стигне и кај нас! Роботот е монтиран на булдожерот и фрла песок, но тоа го прави интелигентно, точно таму каде што...

Мажот прв и последен пат ја однел жената на фудбал

Не му е јасно како може некој да се смее после ваква катастрофа? На почеток добро одглуми дека се изнервира, а таа всушност го зафркавала...

Малото девојче си „купило“ јакничка во градинка и има намера да го убеди нејзиниот татко во тоа

Малата Мила еден ден се вратила дома со јакна која нејзините родители никогаш претходно не ја виделе....

Чуварот бил 3-та смена и колегата го фати како спие на работа

Глупавата кошула нешто не сака да се облече, а типот не знае каде е. Некои луѓе едноставно не се створени за да работат трета смена, се...

Смешен нокаут со трактор

Тракторот не можеше да тргне затоа што нема доволно тежина на предниот дел, но тука е пријателот да...

Новиот хигиеничар на бензинската, се сети како да го светне асфалтот

Затоа што на суво не се чисти, а зошто да се мачи кога црева има колку...

Полицаецот на „тајна задача“ со помош на камуфлажа ги фаќа несовесните возачи

Не е лесно да си полицаец кој сака да ги фати возачите кои возат...

Еве како слават земјоделците од Нов Јужен Велс откако ќе заврши „сушната сезона“

Во Нов Јужен Велс, Австралија, веќе неколку месеци по ред е суша и ова не се добри вести за никого, а особено не за...

На улиците на Амстердам, секој може да биде илузионист

Типот им прави многу јак трик на напушените туристи...

Господинот ужива во модната ревија во Лас Вегас

Како да отишол во стриптиз клуб. Уште да извадеше куп банкноти од по 1 долар и да почнеше да им става на манекенките...

Каде исчезна пивото?

Плавушата изгледа многу наивно, но кога го зеде пивото, откри што се криело зад симпатичната, срамежлива...

Мажот ја фаќа жената на дело на задното седиште на нејзиниот автомобил

Да ѕирнеме во совршениот брак на Керен и Денис. Таа негира и сака да си оди, но овој ѝ седна во автомобилот да правеле муабет...

Бубалица лебди во воздух пред жирито на хрватско талент шоу

„Левитаторот“ од Полска кој живее во Хрватска има „неверојатна“ техника која ќе ви ја покаже во секој момент, само почекајте и внимавајте да не „истресете“ од столчето од изненаденост....

Или е многу паметен или многу глупав… Зависи дали работи за себе или го плаќаат од саат!

Работникот ги собира лисјата од дворот, но нешто не е како што...

Што прават симпатичните и фино дотерани девојки кога се сами во лифт?

Во моментите кога луѓето се сами со себе, го покажуваат вистинското лице. Девојката немаше поим дека во лифтот има...

Слонот се заљуби и воопшто не го интеренсира што има да каже возачот на оваа тема

Возачот од Тајланд не очекуваше дека ќе мора да раздели една „голема...

Некој едноставно не е роден да биде гангстер: Ограбувачот не остави баш некаков впечаток во супермаркетот

Типот носи и пиштол и маска на главата и прави сѐ како во филмовите, но погледнете ја реакцијата на...

Русинот решил да се повози малку низ селото со саканата

Романтична музика, автомобил со кожни седишта, саканата до тебе, што може човек уште да...

+