Матичарот им го уништи најубвиот момент во животот на младенците

Идната невеста ги кажуваше своите завети, а матичарката внимателно слушаше… кога...

Девојката сакаше да ги покаже своите танцувачки способности, но страшниот кловн ја „надигра“

Сарати од Лос Анџелес, заедно со нејзиниот пријател Џеси биле во забавен парк, каде што темата била „Ноќ на вештерките“....

Дечкото сосема случајно се нашол во ист бар со својата девојка и ја фати на дело како тверка

Ова не е начин да покажеш колкав голем маж си. Ова е начин да покажеш колку си нецивилизиран и заостанат во...

„Еј дечки, што мислите за моето слатко кученце?“

Не е важно што мислат другите за твоето кученце, туку што мисли кученцето за...

Кога девојка ти е вистинска плавуша, вака ти го носи пивото

Еј душо, види што ти купив, пакување од 6 пива во стаклени...

Најлошото утринско будење на другарот

Ова е особено страшно ако си во Бразил, државата со најголема стапка на убиства во...

Фатена на дело: Душо, покажи ми што гледаш на телефонот!

Девојката не сфаќа дека фраерот ја фати на дело...

Двете другарки ПРВ ПАТ покажуваат јазици пред камера

Едната другарка имала ГОЛЕМА тајна за која другата не била ни свесна...

Постариот брат го фати помалиот, како влегол во светот на виртуелната реалност, НО гледајте до крај!

Малиот тврди дека играл Мајнкрафт со другарите, но некако не личи баш така...

Знаеш дека си ја нашол вистинската, ако може сама да се нокаутира додека игра

Ако не ви е јасно како би изгледало тоа, примерот е во продолжение...

Ако имаш најјако ѕвонче во маалото, заедно со камера на вратата

Децата го откриле ѕвончето, па сопственикот секој ден си гледа смешки од пред неговата...

Ало, не не душо, како што ти ветив, ќе испијам само 1 чаша…

И навистина мажот си го исполни ветувањето што ѝ го дал на...

Дебелата мачка со име „Бетонски Блок“ не е многу по вежбањето и ѝ се познава

Не уживаат сите луѓе во вежбањето, особено ако имате вишок килограми и треба добро да се измачите за да ги намалите. Сепак скоро секој ќе се пронајде во „ентузијазамот“ на...

Страствениот обожавател на бејзбол сѐ уште не е спремен да го остави пивото за спортот

Посветениот човек е на трибините за време на натпревар во бејзбол, САД и тој држи две пива во рацете. Потоа се случува „еден историски момент“, по кој најверојатно многу луѓе...

Дамата-возач не може да сфати како да го запре бензинот на бензинска

Можеби не е лоша идејата да ја тргне кочницата, ама за тоа треба да гледа во рачката, а не...

Трчи брат, ќе ни избега автобусот!

Еве зошто по жена и по автобус не се трча! Истото ќе ти се случи ако трчаш и по жена...

Дополнителна мотивација за трчање: Го нападна лос додека трчаше крај реката

Животното изгледа малку се збуни, а човекот со кучето ги запали патиките...

Африкански метод за суперефективно спремање испити на факултет

Ваквиот начин на поминување на материјалот им влева дополнителна самодоверба на суеверните студенти и потоа на испит немаат...

Африканскиот Рамбо во вистинскиот живот

Пушката е поголема од него, но тој е доволно силен да им покаже на противниците кој е кој. Да ги праша некој за што се борат, за пустината што раѓа...

Таткото случајно ѝ го тргна столчето на трудната сопруга

Трагикомична ситуација во која немаше сериозни повреди, за...

Кога авионот паѓа, некој се моли, а некој собира храброст на свој начин

Ако веќе мора да се умре, барем нека биде тоа со насмевка на лицето. За време на летот Каракас – Мајами, еден од моторите на „Боинг 737-499“ се расипал, па...

Презентерката на временска прогноза многу се возбуди и заборави дека на ТВ се збранети некои зборови

Колку и да ѝ заличе формата на „онаа работа“, сепак треба малку самоконтрола...

Помалиот брат во полусон го доби првиот француски бакнеж во животот

Искуство кое не се заборава цел живот, а ако случајно заборави, видеото на сестра му ќе го потсети...

Најглупиот крадец што ќе го видите денес: „Стојте сите! Никој да не мрднал! Ова е грабеж!“

Ама изгледа ни вратата не мрда...

Прашање за другарката: Дали луѓето без нозе носат чевли?

Оваа одговара: - Не... - Тогаш зошто ти носиш...

Смешна незгода од која познатиот кинески диригент пропадна в земја на концерт

Вакво нешто може да му се случи секому, дури и ако сте светски познатиот кинески диригент Мухаи Танг. На концертот по повод 70-годишнината од основањето на НР Кина, среде настап,...

Другарот му стави лаксатив во ликерот на ловџијата и отидоа на лов

Најсмешниот дел е на крајот од видеото, после 4-тата минута, а ако добро ви оди англискиот, гледајте го цело за да го слушнете и смешниот разговор на...

Не се сите кловнови морничави, има некои и урнебесно смешни

Особено кога ќе се погоди ситуацијата како во видеото во...

Јапонски девојки се натпреваруваат која е најбрза во…

Во „пумпање“, а вие во што помисливте? ТВ емисиите во земјата на изгрејсонцето сѐ можат да поврзат со се*с...

Полицаецот беше во „опасна“ потера по осомничениот, но не е лесно да се вози велосипед

Полицаецот од Англија заедно со својот колега се забрзал за да фати осомничен. Но, очигледно малку посилно ги притисна предните кочници и неговата потера заврши...

+