Сите тркачи ја прескокнуваат водата како девојчиња, само еден како вистински маж

Некој дошол да се мачи и да победува, а некој за да учествува и да се забавува.

Како инстaгрaмџиитe си го поминаа летниот одмор?

Џабе ли вежбал цела година за да отиде на море. Сега сите нека пукнат од љубомора за тоа колку е убав и колку убаво си поминува. А ние „дебелите“ ќе дремеме по цел ден и цела ноќ по ресторани и дискотеки.

Добродушниот фраер сакаше да ја спаси девојката од нејзиниот насилен дечко, НО…

Ситуацијата се сврте за 180 степени, веднаш штом девојката му се насмеа на својот херој.

Девојката се запозна со струјата… одблиску!

Со некои работи едноставно не смеете да експериментирате, колку ѝ да изгледаат лесни. Девојката имаше голема среќа што се заврши со еден краток спој во домашната електрична инсталација.

Дечкото има едно прашање до Сири, паметниот личен асистент на вашиот Ајфон

Прашањето му е „Дали можеш да ја провериш мојата сметка и да ми кажеш кој Apple производ можам да си го купам?“

Кога натпреварот е тапа, публиката си наоѓа друг, поинтересен начин на забава

Овој пат главна ѕвезда беше спанкото, а не беше ни свесен за тоа.

Гејмерката оди во живо, но сцената не е комплетна без очилата

Да, ова е еден начин да ги ставиш очилата кога те гледаат куп тинејџери што не допреле женско во животот :).

Опасен фраер ѝ праќа на школската ливче со едно единствено прашање

Девојката не очекуваше такво храбро прашање, па мораше да го награди.

Игра со стапови каде што веќе претпоставувате што ќе се случи

Играчот е со врзани очи и треба со големиот стап да го погоди исправениот.

Домаќинката го светнува станот, додека разговара на телефон

Ова не потсети на легендарното видео на Мотика со Македонската мајка во Австралија со едно влажно шамивче (клик тука) :).

Крадецот реши да си „ќари“ автомобил, но заборави дека ова е модерно време и големиот брат „гледа“

Велат дека сликата вреди илјада зборови, а оваа снимка секако раскажува приказна. Неименуваниот маж барал отклучени автомобили во Бевертон, Орегон околу станбен паркинг.

Претседателот на Финска ја одби „нежноста“ на Трамп и покажа дека Финците не се секогаш „среќни“

Претседателот на САД, Доналд Трамп можеби сака да се фали дека секогаш му успева кај жените, но очигледно истите финти не „палат“ и кај мажите. Барем не кај претседателот на Финска, Саули Нинисте.

Џабе носиш чадор на дожд, ако градоначалникот не ти го бива!

И кај нас има вакви изненадувања, но не до оваа мера :).

Ова е единствениот ефикасен начин жена да воспита неверен маж

Ако му е убаво, нека оди пак нека изневерува!

Мажот е многу искрен со својата жена и ѝ објаснува зошто повеќе не ѝ купува скапи подароци

Посликовито од ова не можеше да ѝ објасни :).

Навивачите на Наполи ѝ пеат песна на атрактивната новинарка: „Покажи, покажи ни ги грaдитe!“

Според насмевката на лицето, комплиментот добро ѝ дојде, и покрај тоа што со раката им даде негативен одговор.

Нема јака журка без лут кечап!

Од пуста желба да се биде уникатен и во центарот на вниманието, на типот му текнало алкохол да пие лут сос на журката.

Октоберфест и ескалатор не се работи кои одат заедно, барем не за овој лик

Нема шега со Германците, дали знаевте дека на 181-виот Октоберфест во Минхен во 2013 година, 6,4 милиони посетители проголтаа 7,7 милиони литри пиво? Сите сме направиле по некоја глупост кога сме биле пијани, ама за среќа немало секогаш некој да не снима и да ни фаќа сеир.

Плавушта или е буквалист или има „лоши“ навики

Вентрилоквистот, човекот кој што зборува без да ја отвора устата ѝ рече седи на англиски, што во буквален превод значи „седни долу“. Плавушата го послуша и по навика си клекна на колена, а типот и вели: „Седни на столот, не мора да го правиш ова, веќе ја доби работата“ 🙂

Билдерот ќе ви покаже колку е тешко да скокаш со тегови во рацете

Ако не си го вежбал ова, не си ни свесен дека треба доста посилно да се оттурнеш со нозете. Инаку…

Учителките ги учат децата како да поминуват улица во Русија

Ако сте изгледаале доволно видеа од рускиот сообраќај, ќе знаете дека таму и да сте на пешачки и на семафор, исто ви се фаќа, така што учителките можеби сами си заклучиле дека вака треба.

Рамооон прости миии! Те сакам!

Те молиме Рамон прости ѝ, не за друго, да ги поштедиш комшиите :).

Уште еден обичен работен ден на човекот кој ги чисти градските каналите за отпадни води

Да не слушнам повеќе некој да се пожалил дека работата му била тешка и неподнослива!

Смешна цензура на иранската национална телевизија за време на Светското првенство во атлетика „Доха 2019“

Иранците отишле едно ниво погоре во обидот да се скрие голотијата од машките очи. Но, цензурата понекогаш дава и контра ефект, како на пример на следново видео, каде што наместо да покрива, таа ја буди фантазијата и открива.

Навежбан кинески манијак фаќа жени на улица

Да не ви кажевме дека се работи за манијак, немаше ни да приметите дека цело време прави настрани работи.

Кинезите го пакуват возот и спремен е за тргнување

Веројатно ова ним им е нормална процедура, штом никој, дури ни патникот не се буни.

Мистеријата е откриена: Судејќи по сликата на Инстаграм, девојката има огромна, заоблена позадина, но реалноста е сосема поинаква

Дечкото е збунет и се нервира што неговата девојка ги лаже своите фанови на Инстаграм, па реши да ја разоткрие мистеријата.

Како изгледаат современите девојки во Америка, а како во Русија?

Американките се многу женствени и нежни, додека девојките од истокот се многу по хард-кор.

За оние на кои не им е јасно од каде доаѓа млекото и зошто се мери во %, еве едно поучно видео!

Ова млеко на пример е од прилика со 50% масленост, а она што го купуваме во самопослуга е само со 3%.

Ако секако си решил да се отпишуваш од факултет, барем направи го тоа со стил, како будалава!

Студентот спремил цело сценарио, од вино до јога вежби и уште неколку изненадувања за професорите и колегите.

+