Американска плавуша на пикник скока со точакот на отскочна рампа

Рампата е импровизирана, направена од маса на расклопување, a си ја заврши работата баш како што се очекуваше.

Од ова училиште за карате ќе излезат вистински лути каратисти!

Ако преживеат еден тренинг и пак дојдат на час, од ништо повеќе нема да се плашат во животот.

Детето е многу брзо, но не го разбрало целосно концептот на трката штафета

Одвај дочека другарчето да му го даде стапчето и кога му ја летна, никој не може да го стигне :).

Спиеш ли мирно Силвестер Сталоне? Кога Холивуд ќе претера тука се пародиите да ги „зачинат“ работите

Рамбо е познат по многу акција, пот и оружје, но и „невидливи сили“ кои му помагаат да преживее во невозможни ситуации. Видеото е доказ за тоа колку може да биде силен Рамбо и дека нема сила која ќе го спречи ако сака нешто да постигне. Ни доаѓа семоќниот Рамбо!

Рускиот сообраќаен полицаец е главен фраер на свадбата

Неколку водки и службен пиштол во рака се лоша комбинација.

Брадестото мажиште се обиде да ја импресионира девојката со фрлање во воздух, а таа во краток фустан и со „плус големина“

Сѐ на сѐ, смешна ситуација, со болна завршница за девојката.

Каков подарок доби мајката од своите деца по повод меѓународниот ден на мајката (12 мај)

Меѓународниот ден на мајката нема фиксен датум туку секоја година се слави во недела и тоа во втората недела мај. Оваа мајка го доби најзабеганиот подарок од сите мајки на светот.

Пијаната полска плавуша најде начин како да дојде до шише водка во 2:30 часот во ноќта

Кога сите продавници одамна се затворени, а тебе уште многу ти се пие…

„Ајде бе до кога ќе те чекам?!“: Нетрпеливото куче има методи со кои го повикува сопственикот

Откако човекот кој го снимил видеото излегол од продавницата во Алјаска слушнал дека некој непрекинато „труби“ од автомобил. Тој се изнервирал и решил да се соочи со возачот. Но, таму го пречекала неочекувана глетка.

Јавањето на лустерот на домашната викенд забава може да ви се чини како добра идеја, но тоа обично завршува вака

Има и други начини да им дадеш на другарите до знаење што сѐ си спремна да направиш ако некој го побара тоа од тебе.

Продавачот не разбира како работи вагата

Тој внимателно додава по малку, но вагата изгледа заглавила, бројките не мрдаат :).

Смешки и грешки од снимањето на филмовите за возрасни

Кога имаш толку многу текст за учење и толку тешки ситуации за глумење, како на пример водоводџија и домаќинка, не е ни чудно да се збуниш :).

Будалата стави екстремно лут екстракт од пиперка на тангата на неговата девојка

Не е лесно да си девојка на популарен јутубер. Не можеш ни да претпоставиш каква глупост ќе измисли денес.

Плавушата има стекнат рефлекс, кој се активира кога ќе почне од пивото да прска пена

Како што учевме по биологија, некои рефлекси кај луѓето се вродени, а некои стекнати со многу повторувања :).

Таткото прв пат во животот ѝ менува пелена на ќеркичката и тоа пред цело друштво

Лекција број 1: Не брзај, затоа што ќерка ти може да те изненади и со втора тура :).

Девојката покажува амбиции на првиот состанок со момчето што ѝ се допаѓа

Тој очекуваше другарски поздрав со тупаница, сличен на „да пукне“, а таа отиде 19 нивоа понатаму.

Колку е појака девојката, толку посмешно паѓа!

Плавушата прилично смешно падна од масата.

Другарките сакаа да ја изненадат славеничката со една торта, а детето ни криво ни должно го извлече подебелиот крај.

Ова ти се вика колатерална штета!

Дали просечните Американци знаат што е тоа хомосапиенс?

Хомосапиенс, посебен вид на животни, кој одамна е во фаза на изумирање… се шегуваме тоа сме ние, луѓето, или барем така мислат некои од нас. Џими Кимел реши во својата емисија да објави „анкета“ од Американци кои треба да одговорат на прашањата кои се однесуваат на спасување на „реткиот вид Хомосапиенс“. За жал од анкетата можеше да се заклучи дека некои луѓе сѐ уште припаѓаат на ерата на Неандерталецот.

Тргни се сине, тато да ти покаже како се прави салто и пол!

И навистина направи салто и пол и тоа нанапред :).

Работникот фрла празни плински боци во приколка со една рака, како газда (Гледајте до крај!)

Приколката на камионот да ти била покриена со некаква мрежа, која прави ефект на трамболина. Токму овој ефект може да предизвика сериозна главоболка.

Непоканет гостин го прекина говорот на претседателот на Филипините

Родриго Дутерте, претседател на Филипините, налета на многу „либерална опозиција“ која без срам и страв сакаше да му се „качи на глава“. За време на митингот непоканет гостин се обиде да му ја одземе славата, ама за среќа беше „отстранет“ од сцената на несмртоносен начин.

Новинарството е опасна професија, а оваа новинарка го дозна тоа од прва рака директно на „терен“

Фановите на Арсенал и Челзи го прославија триумфот на нивните клубови минатата ноќ во Лига Европа, но тие не се оние кои се разбудија со главоболка. Навивачите кои го следеле натпреварот можеле да го видат шокантниот момент во кој новинарката Моника Бенавент за жал доби дел од „играта“ на Арсенал. За среќа и на новинарката и на Арсенал сега им оди супер…

Синот си најде смешно хоби, да му прди на својот татко во автомобилот

А таткото е многу нервозен и штом ќе го намириса, веднаш збеснува, дури и губи контрола над возилото.

Што направи шармантната дама, додека чекаше ред во тоалет, а притисокот беше голем?

Вработените во објектот во кој се случува ова, кога го виделе резултатот, решиле да ги вратат камерите и да видат што точно се случило. Ве предупредуваме за eксплицитнa содржина!

Кај американскиот сообраќаен полицаец нема трте-мрте… Ако девојката не слуша, ја треска од земја!

Полицаецот ја запрел девојката, која била во автомобилот со нејзината мајка, затоа што возела со изминати регистарски таблички. Првото видео е од телефонот на мајката.

Опасен турски стилист му прави фризура на муштеријата кој уште не му платил за претходниот третман

Најчудно во видеото е зошто идиотот уште седи. Во најмала рака требаше барем да се обиде да избега.

Мажот дошол да јаде сладолед и нема намера да ја прекинува женската тепачка на најинтересното

Да се чекаше само на него, ќе ги оставеше косите да си ги искубат и ќе си уживаше во шоуто :).

Можете ли да погодите што прави колегата од работа за 20 секунди, пред да заврши видеото?

Мала помош: Она што го држи во рацете е црн најлон, а истава постапка ја прави секој ден. Колегата само има посебна техника за менување најлон во корпата за ѓубре :).

Лансирањето откачени џуџиња треба да стане олимписка дисциплина

Ова не е дискриминација, туку забава на луѓе кои го прифатиле својот другар онаков каков што е.

+