Во Нов Јужен Велс, Австралија, веќе неколку месеци по ред е суша и ова не се добри вести за никого, а особено не за земјоделците.

Но, времето конечно им се смилува и почна да паѓа дожд, а еден земјоделец од малиот град Тотенхам реши тоа да го прослави на еден малу поекцентричен начин. Ние веруваме дека дождот многу му значи на човекот и сосема е во ред да се „израдува“ како што „доликува“.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено