Не е лесно да си полицаец кој сака да ги фати возачите кои возат пребрзо. Затоа потребна е креативност. Овој полицаец од Австралија решил сам да си се стави на „тајна задача“ и да се камуфлира со цел да ги фати несовесните возачи на радар. Најверојатно не му е баш најудобно таму, но барем имало ефект, од аспектот на земање пари.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено