Младите рап таленти во Горниот парк, Битола

Младите рап таленти во Горниот парк, Битола

Прво започнаа со броење до 10 :).
Предупредување: Видеото содржи експлицитни фрази!

Скопје и се е можно!

Скопје и се е можно!

Снимено на улица Македонија, која е пешачка улица и забрането е движење на автомобили.

Мотика хит на годината! Македонски техно турбо фолк!

Мотика хит на годината! Македонски техно турбо фолк!

Додека ја слушате песната ќе се држите за глава и нема да ви се верува како е можно некој да направи ваква комбинација. Групата се вика Деспина, редовно настапуваат во Австралија, а ова е нивната изведба на песнат „Љепша од ночи“.

Семоќниот Диме на работ на смртта

Семоќниот Диме на работ на смртта

Велешкиот магионичар почна да изведува поекстремни трикови. Не се обидувајте да имитирате делови од ова видео!

Без осет – Лошо те научиле! Мотика хит на денот!

Без осет – Лошо те научиле! Мотика хит на денот!

Инспирацијата е добиена од лик којшто има се што ќе посака од неговите.
Се фали и ги омалажува неговите другари со цел да се направи главен кога се заедно со женско друштво.
Во смисла:

Холивудско запросување во Гевгелија

Холивудско запросување во Гевгелија

Вака го прави тоа најромантичниот шизик во Гевгелија и гевгелиско.

Разговор со македонска геј проститутка

Разговор со македонска геј проститутка

Најпрвин контакт од дечкото го добив преку фб, потоа ми побара слика од мојот полов орган (пронајдив нешто од интернет и му пратив). Потоа ми дади број да се слушниме и разговорот ви го праќам да го објавите.

Димитар Гоцевски и бездомникот Чичко Томе

Димитар Гоцевски и бездомникот Чичко Томе

„Ова едукативно видео го направив затоа што сакав едно бездомно лице да ги почувствува сите благодети и привилегии што ние ги имаме секојдневно, а не сме свесни за тоа“ – вели Димитар.

Колку беше казна за поминување преку две полни линии?

Колку беше казна за поминување преку две полни линии?

Очигледно за македонската полиција не важат сообраќајните правила и прописи. Автор: ЦрвеноЦрноризец Храбар

„Стани моме да заиграш“ на приредба во германско училиште

„Стани моме да заиграш“ на приредба во германско училиште

Миле Мишевски од Струмица, кој веќе извесен период живее во Германија во Павенховфен, во близина на Минхен, ни го испрати ова видео од приредба во локалното училиште.

Македонци и Срби заедно го научија црнчето на основите на балканската култура

Македонци и Срби заедно го научија црнчето на основите на балканската култура

Ова се првите зборови во речникот на секој странец кој се обидел да научи некој збор на македонски или на српски.

Кучето на Христијан има необично име Џомалага и необична страст да скока во вода

Кучето на Христијан има необично име Џомалага и необична страст да скока во вода

Голема благодарност до коментаторот на видеото кој добро ни ја долови ситуацијата ;).

Мотика ви го претставува 73 годишниот дедо Мице од Драчево

Мотика ви го претставува 73 годишниот дедо Мице од Драчево

Дедо Мице има 73 години, поранешен фудбалер е на Партизан од Драчево и сеуште е во добра форма.

Македонски „Шизички живот“

Македонски „Шизички живот“

Многу закон одговори на ТВ анкети. Ви препорачуваме да погледнете!

Емин Брачед VS Статкаристика – Дими Џам

Емин Брачед VS Статкаристика – Дими Џам

Најпознатиот собирач на старо железо во светот, Емин Брачед, повторно во акција. Мотика хит на денот!

Попот против ромската жива музика пред црквата

Попот против ромската жива музика пред црквата

Попот им објасни некои работи на јазик што го разбираат :).

Стилистот од село Истевник, Делчево

Стилистот од село Истевник, Делчево

Берберите кај нас одамна ги викаат стилисти, така што и овој е стилист :).

Баба игра стриптиз на шипка на свадба

Баба игра стриптиз на шипка на свадба

Добредојдовте на лудиот Балкан!

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ! Добро познати обувки? Но, нема да ви се верува што ќе прочитате!

Ова е можеби најголемата опасност и најголемото откритие од најголема важност за нашиот народ!

Македонскиот фудбалер Мухамедов ќе игра во Левски и веднаш ги растури бугарските новинари

Македонскиот фудбалер Мухамедов ќе игра во Левски и веднаш ги растури бугарските новинари

Какви исцрпни и прецизни одговори им даде малиот, за глава се фатија. Таков бистар дечко дефинитивно не очекуваа, а особено ги изненади нивото на кое го владее бугарскиот јазик.

Тури уште 1 ракија! Мотика хит на денот!

Тури уште 1 ракија! Мотика хит на денот!

За ваше поведро расположение во овој тмурен ден ќе се погрижат раперите База 903.

Понесен од убавото македонско оро…

Понесен од убавото македонско оро…

Малиот играорец си тргна накај дома 🙂

Македонија и со најновата фонтана, повторно ја покажа својата оригиналност!

Погледнете ја лондонската фонтана направена пред 3 години и нашата нова тукушто пуштена фонтана. Секоја сличност на двете фонтани е случајна, освен ако не е намерна 🙂

Погодете која е оваа македонска песна, кој е авторот и од кој жанр е

Погодете која е оваа македонска песна, кој е авторот и од кој жанр е

Инаку оваа интересна преработка е дело на групата REPLAY.

GTA 5 Старо железо – Битола

GTA 5 Старо железо – Битола

Многу јака финта во новата верзија од мегапопуларната видео игра :).

Боби Трајковски ќе ве забавува наредните минути со интересна битбокс верзија на Don’t Worry Be Happy

Боби Трајковски ќе ве забавува наредните минути со интересна битбокс верзија на Don’t Worry Be Happy

Уживајте во талентот на надежниот македонски битбоксер и звуците на легендарната песна на Боб Марли.

Боби Мојсовски растура! Дали повторно Македонија ќе победи на X-Factor?

Боби Мојсовски растура! Дали повторно Македонија ќе победи на X-Factor?

Повелете на дискусија на тема X-Factor Adria 2015.

Новата реклама за Скопско со сценарио и режија на Милчо Манчевски

Рекламата се вика Дружба: фичо, а Милчо Манчевски како и обично знае да ја прикаже суштината на работите.

Нова хит песна на ромчето што се прослави со „Бигабугуле“

Нова хит песна на ромчето што се прослави со „Бигабугуле“

Англискиот го владее како мајчин јазик :). Доколку не ја знаете „Бигабугуле“ еве ви линк.

Најсмешната партија асоцијации на квизот „Без Паника“ на Телма

Најсмешната партија асоцијации на квизот „Без Паника“ на Телма

Дечкото што одговоата е нинџа :).

+