Во тимот од 23 играчи има само 8 Швајцарци, а останатите се:

Џердан Шакири
Гњилане, Косово

 

Гранит Џака
Куршумлија, Србија

 

Блерим Џемаили
Тетово, Македонија

 

Харис Сеферовиќ
Сански Мост, Босна

 

Марио Гаврановиќ
Градачац, Босна

 

Јосип Дрмиќ
Витез, Босна

 

Брил Емболо и Ивон Мвого, двајцата од
Јаоунде, Камерун

 

Рикардо Родригез
Чиле

 

Јохан Џоуроу
Абиџан, Брегот на слоновата коска

 

Гелсон Фернандес
Праја, Зелено’ртските Острови

 

Францис Мубандје
Douala, Cameroon

 

Мануел Аканџи
Нигерија

 

Денис Закариа
Јужен Судан

Сподели на Facebook
пати видено