Овие девојки се украси на Светското првенство во Русија, бидејќи секоја од нив на некој начин е поврзана со најголемиот настан во светот на фудбалот.

Викторија Лопирева, амбасадор на Светското првенство

Шакира, сопруга на репрезентативецот на Шпанија, Џерард Пике

Ксенија Коваленко, игра одбрана во руската женска репрезентација

Алесандра Амбросио, топ модел, направи фотосесија пред Светското првенство.

Марија Команднаја, коментаторка

Наталија Ореиро, пејачка на песната на Светското Првенство

Дарија Исаева, уметница која создава прекрасни портрети на фудбалери

Ерион Сулејмани, сопруга на швајцарскиот репрезентативец Блерим Џемаили, признаена како најубава мажоретка во Европа

Наталија Воданова, амбасадор на Светското првенство од Нижни Новгород

Јулија Левченко, девојка на напаѓачот на руската репрезентација Фјодор Смолов

Сподели на Facebook
пати видено