Светското првенство може да се опише на многу начини. Но, што секогаш е исто е шарената и забавната атмосфера која ја создавааат навивачите од различни страни на планетата. Тие се обидуваат не само да го поддржат својот тим, туку и да ја претстават својата култура на улиците на градовите.

Погледнете го нашиот избор – одличното расположение е загарантирано.

Фудбалски навивач од Колумбија

„Не сум женет“. Браво за тебе „амиго“

Група навивачи дојдоа на шампионатот со картонска верзија од пријател што неговата сопруга не го пуштила да оди во Русија.

Ништо невообичаено, само Бразилците јаваат диносауруси во метрото

Навивачот со посебни потреби од Египет го креваат навивачите на Мексико и Колумбија

Шарен карактер

Исто така Светското првенство е една забавна модна ревија

Тоа е страст

Вистински обожавател: 5 години патувања за поддршка на неговиот тим, 80 илјади километри, 37 земји

Ова е едно луто пиперче

Елвис е жив

Фудбалот не познава возраст

Веселиот човек кој патува низ светот и праќа пораки до неговата мајка, пристигна на Светското првенство

Шик девојка од Мексико

Мексиканските навивачи имаат добра смисла за хумор

Младиот најгласен навивач на натпреварот Костарика – Србија

Сподели на Facebook
пати видено