Смешни спортски моменти (56 слики)

Нова колекција фотографии од спортот направени во вистински...

Двоен погодок од пенал!

За да дадеш гол од пенал, треба некако да го збуниш голманот, а тоа е лесна работа ако имаш 3 броја поголеми...

Хрватскиот одбранбен фудбалер Марцело Брозовиќ знае дека Суарес шутира ниско!

Го прочита како првоодделенски буквар :). Секоја...

Летна скијачка школа во Австрија

Не се станува светски шампион во секоја дисциплина, ако чекаш само да заврне снег...

Вака изгледа шампионски настап во уметничко „скокање со падобран“ во затворенo, на младата Кајра По

Кајра По стана светска шампионка на првенството одржано во Шпанија во оваа релативно нова дисциплина. Настапите се одржуваат во цевка, од чија што долна страна дува силен воздух, со што...

Закон изведување пенал од страна на рускиот фудбалер Норик Авдалјан

Фудбалерот на Рубин Казан до толку го збуни голманот, што овој не можеше ни да се мрдне од...

Весело куче упадна на фудбалски натпревар во Грузија и очигледно планира да гради кариера во фудбалот

Црното кученце беше спремно за игра кога истрча на фудбалскиот терен за време на натпревар во Грузија. Фудбалерите се обидуваа да го фатат, но тоа знае „финти“ и успеа да...

Сте виделе ли судија да даде гол и тоа од пенал? Според правилата на фудбалот, голот важи!

Необичниот гол беше постигнат на аматерскиот фудбалски шампионат во Русија. Погледнете за што станува...

Дамата е мајсториште за фудбал: Една од најдобрите соло акции во историјата на женскиот фудбал

Девојката покажа брзина и снаодливост во стилот на Меси од пред некоја...

Ако мислевте дека бејзболот е лесна игра, значи никогаш не сте се обиделе да погодите брза топка со стап

Во следното видео на хумористичен начин се прикажани проблемите на оние кои прв пат фаќаат бејзбол палка во...

Запознајте ја новата светска шампионка во пинг-понг

И после десетина години, некое наше дете што тренирало среда и петок, ќе проба да се мери со некое вакво роботче...

Сте знаеле ли дека постои спорт „Брканица“ и дека е многу интересен за гледање?

Бркачот има 20 секунди време за да го допре брканиот во специјално наместениот терен со разни пречки. Да погледнеме неколку интересни...

Ова е најопасната дисциплина на Националните Кинески Вушу Игри

Вушу или Кинеско Кунг-Фу е боречка вештина која во себе опфаќа повеќе аспекти, како што е на пример користењето копје. Да погледнеме како изгледа еден настап во оваа дисциплина, која...

Најидиотската прослава на гол во фудбалската историја

Фудбалерот не знаеше дека за да се спречи влегувањето на навивачите на теренот, на некои стадиони има длабок...

Нов и до сега убедливо најзабеган американски спорт: Скокови со автомобили во провалија

Ова ти е нешто слично како скијачки скокови, само што наместо скијачи, секој си го фрла своето возило во провалијата, а публиката гласа кое најубаво...

Сите голови од женскиот фудбалски натпревар од првенството на Португалија кој заврши со 28:0

„Бенфика“ го понижи тимот на „Понте Фрилас“ во натпреварот од шампионатот на Португалија. Натпреварот заврши со навредлив резултат од 28:0. Одбраната на „Понте Фрилас“ одигра многу лошо, но вреди да...

Мислам дека го најдов мојот нов омилен мото-спорт: Трка со камиони со скокови преку пречки

Погледнете само што се случуваше на целната линија во трката во австралискиот град...

Мислевте дека сте добри во одбојка со нога? Погледнете ги овие деца од Виетнам!

Повторно се докажува теоријата на Мотика дека што и да правиш добро, секогаш има Азиец кој го прави тоа подобро од тебе...

Кое е најлошото нешто што може да ти се случи на 1 метар пред целта на трка од 226 километри?

Трката „Железен човек“ е комбинација од 4 километри пливање, 180 километри возење велосипед и 42 километри маратон на крај. Да погледнеме што му се случи на најголемиот баксуз во историјата...

Неверојатно шутирање за победа од 9 метри во ракомет, во последната секунда

Шутот беше изведен мајсторски и речиси совршено, но погледнете што се...

Висок кикбоксер со долги раце и нозе против мало, но луто кикбоксерче

Резултатот е спектакуларен...

Финалето на Светското првенство во самоубиствени скокови во вода 2018

Победува оној кој на поидиотски и поопасен начин ќе скокне во водата. Кој е вашиот...

Жесток фаул на мечот Танзанија – Бурунди

Да не го фаулираше, ова ќе беше едно од најубавите дриблања во фудбалската историја. Вака испадна еден од најжестоките фаули во фудбалската...

Таткото херојски ги заштити своите двајца синови на бејзбол натпревар

Во еден момент на бејзбол играчот му летна палката кон публиката и тоа право кон...

Човекот од обезбедувањето се покажа пред целата јавност при преносот во живо

Ваква брза и одлучна реакција во спречување на егзибиционистите, никој не...

Чудниот стил на тепање на шампионот на Велика Бртитанија во бокс без ракавици

Бидејќи боксот со голи раце е легален во Велика Британија, тој привлекува голем број луѓе во арените низ целата земја. Сегашниот шампион во средна категорија го има најчудниот стил на...

Демонстрација на древната јапонска техника „Кошија Комијуми“, која ја користеле стрелачките одреди на војската

На прв поглед можеби техниката не ви изгледа којзнае што, но обратете внимание на следните детали. Едното колено на стрелецот секогаш е долу за да биде помала мета за противникот,...

22 најдобри голови постигнати на трениг, но од позади мрежата

Ова е популарен начин на забава на фудбалерите на тренинг, а во изборот на голови ќе ги видите најпознатите светски фудбалски имиња. Уживајте во...

Ова училиште за проблематични тинејџери изгледа неверојатно дури и според американски стандарди

Познати и високо платени спортисти често се вклучени во добротворна работа. А некои од нив го прават тоа подеднакво ефикасно како и нивната ефикасност на теренот. Еден од најпознатите кошаркари...

Фрлање на годината на бејзбол натпревар

Оддалеченоста е околу 100 метри, а талентот е Рамон Лауреано, играчот на...

+