Македонска скриена камера: Дечко во центарот на Скопје продава кофчези

Македонска скриена камера: Дечко во центарот на Скопје продава кофчези

Леле, што направи човеков! Ви препорачуваме да гледате од 4 минута па натаму.

Модра слива – добра пародија на Мандарина, мегахитот на Влатко Лозановски

Модра слива – добра пародија на Мандарина, мегахитот на Влатко Лозановски

Дечково ја направил пародијата со модри сливи, не дека не чини песната,туку од чисто мултивитамински причини.

Играње позади случајните минувачи во Скопје

Играње позади случајните минувачи во Скопје

Нареден пат кога ќе решите да прошетате во некој трговски центар, внимавајте што се случува позади вас :). Браво за позитивното видео.

Семоќниот Диме прави магични трикови со левитација на железничката станица во Велес

Семоќниот Диме прави магични трикови со левитација на железничката станица во Велес

Диме Пупулиев тврди дека не користи трикови со камера и видео монтажа, туку дека се работи за чиста магија.

Од сајтот на НБА: 9 работи што треба да ги знаете за Перо Антиќ

1. Перо е роден во Скопје во поранешна Југославија, сега Република Македонија и е првиот Македонец што некогаш заиграл во НБА.

Будење на цимерот на македонски начин

Будење на цимерот на македонски начин

Ова е една од убавините на студентскиот живот во нашите студентски домови, но под услов да не сте на местото на тој што спие :).

Дневнико на еден мунасип чоек

Здраво јас сум Николче Симовски имам 28 години, не сум вработен, а и да ви кажам право и не барам работа, оти како велат Србите „Све док је оваца, нече фалит вуне“.

Ефикасен тетовски начин на перење теписи

Ефикасен тетовски начин на перење теписи

Женава со опремата може да испере 10 теписони за 10 минути.

Малезиецот што навива за Пелистер

Малезиецот што навива за Пелистер

Малезиецот Јокехва Лаи кој работи во Америка заедно со битолчани се потруди да ја изрецитира целата навивачка песна за Пелистер. Очекуваме второ видео во кое што Малезиецов пцуе и кажува вулгарни работи на македонски :).

Кажи НЕ на предрасудите! Одлична пародија на рекламата на општина Охрид против насилството.

Кажи НЕ на предрасудите! Одлична пародија на рекламата на општина Охрид против насилството.

Луѓето кои музиката ја дожувуваат како уметност не се насилници! Тоа е предрасудата која на многумина им попречи во новата рекламна кампања на локалната самоуправа на Охрид. Дечкиве направиле пародија во која на многу сликовит начин ги прикажуваат предрасудите против кои треба да се бориме.

Јапонци ја пеат „Брала мома капини“, а спотот мора да го видите!

Јапонци ја пеат „Брала мома капини“, а спотот мора да го видите!

Додека престојувале во Македонија, биле во Крушево на свадба. Снимките ги искористиле за да си направат спот. Секој чест!

Како Македонците ја примија веста на Сител за вонземјаните во Охрид?

Хумор кој нема да ве остави рамнодушни!
Доколку не сте во тек со веста која ја разбранува македонската јавност, кликнете тука.

Коментарот на Баба Роса за изјавата на претседателот за младите и силната економија

Пред неколку дена претседателот изјави: „Младите остануваат во Македонија поради стабилната економија“. Еве што мисли легендарната Баба Роса за оваа изјава. Пред некој да помисли да ја казни или да ја тужи за изјавата, нека го изгледа видеото до крај! Опасна е!

Пријатно изненадување во Колорадо, САД, во националниот парк Rocky Mountain

Кога сите очекувавме од колата да излезе некој каубоец…

Детето со златен глас, кое работи како уличен продавач на балут на Филипините

Детето со златен глас, кое работи како уличен продавач на балут на Филипините

Детево уште од мали нозе заработува и го храни своето семејство продавајќи балут, јајца од патка со ембриони внатре, кои се многу популарна улична храна во Филипините. Човеков случајно го слушна како пее на улица и го сними.

Успивање бебе на улица во Скопје 90-ти левел

Успивање бебе на улица во Скопје 90-ти левел

Техника со чаршав која гарантирано делува :).

Мотика хит на денот: Ќе ми дојде ли?

Мотика хит на денот: Ќе ми дојде ли?

Групата чија што пејачка е загрижена дали ќе и дојде се вика SWITCH, од Кочани се и се надеваме дека и во иднина ќе не почестуваат со вакви ведри и забавни песни.
Вокали: Кате Стојова, гитара: Александар Русески, бас гитара: Стојан Лазаров, тапани: Зоран Цеков.

Преоптеверауваравувања

Преоптеверауваравувања

Мал но смешен кикс на новинарката на Канал 5, а изгледа и соговорникот малку се сплетка.

Неочекувана донација од Иван Исцелител за теникиот клуб Куманово

– Вие сте? – Ние сме Иван. Тренерот беше затечен и изненаден од оваа ненадејна посета на Иван придружуван од камерман и фотограф.

Во меѓувреме во источна Македонија: Лада против запрежна кола

Во меѓувреме во источна Македонија: Лада против запрежна кола

Падна кладба во ромското маало, дали коњот е посилен или ладата.

Опасно ноќно качување на Исарот во Штип: Затоа што опремата за планинарење е за жени

Опасно ноќно качување на Исарот во Штип: Затоа што опремата за планинарење е за жени

„Ако ме снема, умрел сам од алкохол и од жени“ :).
Дечково во Штип е познат како Нинџа. Еве зошто.

Кучето на Жарко Тодоровски од Битола е најголемиот срам за кучешкиот род!

Кучето на Жарко Тодоровски од Битола е најголемиот срам за кучешкиот род!

Кучето на Жарко мирно си спие и воопшто не го интересира што прават мачките на неговиот грб!

Цеца од Струмица повторно блесна, овој пат на клупа во паркот

Цеца од Струмица повторно блесна, овој пат на клупа во паркот

Името на песната „Лепотан“ не е случајно :).

Младиот тетовчанец кој растура на тапан

Младиот тетовчанец кој растура на тапан

Какви сложени ритмови мава детево, секоја чест. Да го пуштат родителите да се образува музички, може чуда да направи.

Охридска хаику поезија

Охридска хаику поезија

Олд бат голд :).  

Стриптизерка во живо во вестите на Канал 5

Стриптизерка во живо во вестите на Канал 5

Темата е: Може ли да се живее со стриптиз во Македонија? А прашањата на кои треба да одговорат новинарите и одговорните од Канал 5 се: Што е ова, реклама за професијата? Од кога проституцијата стана уметност? Каква порака им испраќате на децата кои се присутни во просториите каде што се гледаат вести?

Пијаниот струмичанец и змијата

Пијаниот струмичанец и змијата

Седи мирна! Полази ме!

Како реагираат скопјани кога некому ќе му падне паричникот?

Како реагираат скопјани кога некому ќе му падне паричникот?

Интересен социјален експеримент на улиците на Скопје.

Дуото украински улични музичари „Донбас арена“: Најважно е да се останете млади во срцето!

Дуото украински улични музичари „Донбас арена“: Најважно е да се останете млади во срцето!

Двајцава музичари се од градот Донецк и за ваше подобро расположение ќе отсвират нешто од Deep Purple. Секоја почит за луѓево, кои и покрај сите тешкотии што со себе ги носи животот, успеале да и останат доследни на својата љубов, музиката.

Згрешениот трик со карти на Кристијан Лахтов

Згрешениот трик со карти на Кристијан Лахтов

Целта е во сосема измешани карти, да успее да ги најде трите аса.

+