Над 40 „нови гости“ ја пречекаа оваа млада жена во моментот кога ги отвори очите рано наутро

21-годишната Ребека Пол, од Шкотска не очекувала дека наместо да сонува кошмари ќе се разбуди во...

Генијално решение на руските инженери кои граделе далновод во близина на пругата

Бандерата ја поставиле точно таму каде што била нацртана според планот. И тоа не само една, туку две бандери поставиле на ист начин. Другото не е нивни проблем...

Колонија на пчели доби желба да се насели на прилично незгодно место на телото на овој човек

25-годишниот Велелху од Индија слушнал како нешто зуи зад него, додека се движел кон...

Откачената мајка им прави брутална финта на своите деца

Кутрите деца помислија дека нивната сакана мајка остана без еден...

Само една обична петочна вечер во Мекдоналдс во гетото

Незадоволната муштерика се изнервира и почна да крши, а вработените ја гаѓаат со што ќе им дојде при...

Жена мислела дека има вода во увото, но лекарите ѝ пронашле нешто многу пострашно

Една жена од Канзас, САД, посетила лекар затоа што не можела повеќе да ја поднесува водата во увото која никако не исчезнувала. Процедурата пребало да ѝ ја направи медицинска сестра,...

Директен судар со трактор на блага кривина (Жестоко!)

Залетаниот возач на автомобилот премногу широко ѝ влезе на кривината, па не успеа да го исконтролира...

Упатство за однесување на хостесите на саем за автомобили: А сега играјте како никој да не ве гледа!

Бидејќи двете изгледаат топ, па нема да бидете пристрасни, можеме да ви го поставиме прашањето „Која од нив игра...

Дамата зад воланот малку се збуни и ги помеша педалите

Во ред е ако си почетник да стиснеш на гаста наместо на кочницата, но да не ја тргаш ногата е моментот кој не можам да го...

Брутален дедо со патерица се расправа со жена на улица

Предупредување: Видеото може да ве вознемири! Дедото е позабеган отколку што...

Доставувачот на пратки е неуништлив!

Колку и да му било пишано денес да отиде на другиот свет, тој е нинџа и никој ништо не му...

Изненадувачки добар ММА удар на борба на отворено

Противникот се изненади, не знаеше што го снашло и од која страна да се...

Крадците на мотор решија да крадат автомобил, но го погрешија човекот!

Наместо да избегаат едниот со моторот, а другиот со автомобилот, тие не можеа да бегаат ниту...

Крајно време е и пациентите да се научат да ги почитуваат докторите

Точно е дека не се сите доктори цвеќиња за мирисање, но има и пациенти кои можат да му го пукнат филмот на секој...

Таксистот свртел на погрешна кривина и откри што прават младите Полјаци секое неделно попладне

Групна активност, која ги ослободува од целиот стрес насобран преку неделата. Ова се случува редовно пред или по фудбалските...

Таткото знае како да ја натера ќерката да оди на забар

Братчето ѝ помага да се качи на велосипедот, а таткото на годината...

Генијална идеја: Да му скршиш диња од главата на пијаниот другар

Ако алкохолот не го зашеметил доволно, тогаш оваа цврста диња сигурно ќе го стори...

Возачот на автобус не сакаше да и застане на мајката со мало бебе, па сфати како му е на нејзиниот маж дома

Да се чуди човек кој е позабеган, дали возачот или мајката со бебето. Што мислите...

Можеби ова е знак дека другарот има проблем со пиењето?

И неколку други проблеми, како што се на пример мрзата или...

Никогаш не се расправај со американски полицаец! (Жестоко!)

Што беше тоа прекумерна употреба на...

Кајакарите едвај спасија жива глава, откако решија да ја истражат чудната бучава во езерото

Двајца кајакари се шетале низ езерото во Алјаска и однеднаш слушнале бучава која им звучела како истрел од огнено оружје и затоа тие решиле да одат во правецот на звукот...

Нервозниот старец не толерира непослушни возачи на неговиот имот

Возачот: „Не можеш да ми вадиш оружје!“ Стариот: „Можам, затоа што...

Екстремниот летачки трик на колумбиските војници со знамето се претвори во катастрофа

Кој будала им нареди на војниците да летаат држејќи се за знамето без никаква заштита? Барем по еден падобран да носеа на грбот, за секој...

Фраерот ги дочека своите 5 минути во дискотеката, па реши да направи еден трик и на шипката

Штом не си ја расцепи главата, треба да биде...

Кога берберот ти е другар и ќе задремаш на столот додека те бричи

Му направи будење со арома-терапија, кое ќе го памети долго време...

Ќерката го решава сообраќајниот конфликт на патот, додека мајката и таткото ѝ даваат морална поддршка

Така правилно се воспитува дете! Браво за родителите, треба некој да им закачи по еден...

Еден од продавачите на плажа реши со нож да се пресмета со полицајците кои им го земаат лебот

Некој ги пратил полицајците да ги избркаат од плажата, а тој веројатно така си ја храни фамилијата. Нервозата е голема, атмосферата тензична, видеото...

Пази прсти!

Полицаецот имаше мал, но многу болен проблем додека го приведуваше...

Стариот дедо се изнервира, па го зеде чеканот, да им го дотера умот на работниците, кои без да го прашале дошле да му ја поправаат улицата

Мислат дека ако дошле со камион-мешалка за бетон, тој не може да им направи ништо? Но, дедото има...

Смртоносно танго: Овој пајак не се плаши да си го дозволи пленот кој мисли дека го заслужува

Mорничавото видео, снимено од храбра жена од Тексас Анет Аланиз Гуајардо, е најлошиот кошмар на секој...

+