Жената направила лажен профил за да го тестира мажот (виц)

Направив лажен профил за да тестирам колку ми е верен мажот. Тој ми пишува: - Жена ми почина пред 3...

10 кратки вицови за повесел ден

Решив да го одучам син ми да буричка во шифоњерот. Му реков дека таму има еден лош чичко. Сега почна да чука по шифоњерот и да прашува „Чичко, уште ли...

Го болеле нозете, па отишол на доктор (виц)

- Докторе, ме болат нозете!? - Господине, на ваши години треба движење, секој ден правете долги прошетки! А што работите? - Поштар...

Тања и тортата (виц)

- Тања, касни едно парче од тортата. - Фала Ники, ама не сакам. - Е, касни де, за мој мерак, многу е вкусна! - Не сакам бе. Не јадам ништо после 6...

Жената се вцрвува 5 пати во животот (виц)

Жената се вцрвува 5 пати во животот: Прв пат - кога ѝ е прв пат. Втор пат - кога ќе изневери прв...

Мажите се како… 15 смешни споредби од женска гледна точка

Мажите се: 1. Како кафето - најдобрите се жешки, јаки и не ти даваат да спиеш цела ноќ. 2. Како агенти за продажба - не треба да им веруваш на ниту еден...

Интервју за работа (виц)

- Имате ли средно образование? - Имам, завршив со врски. - Имате ли некакво работно...

Кога едноставно знаеш дека си ја сретнал вистинската (виц)

- Брат, се заљубив! - Ајде бе! Во која? - Во Ана, од Фејсбук, што ти расправав. - Ама нели вие вчера прв пат се сретнавте во живо и тоа случајно на...

Од каде потекнуваат татковците, а од каде мајките? (виц)

Детето ја прашува мајка си: - Мамо, ние луѓето, од каде потекнуваме? Мајката: - Па, Бог нè...

Виц за македонските комшии

Жената го гледа мажот зел еден чекан и си кове шајка во главата. - Што ти е тебе бе, да не си полудел? Зошто си ја забиваш таа шајка во главата? -...

Мажот си го заборавил телефонот дома (виц)

Загрижен маж од работа ѝ се јавува на жена си: - Душо, си го заборавив телефонот дома, те молам исклучи го за да не ми се потроши батеријата, ако падне до...

Жените кои паѓале од мостот (виц)

Жените во едно мало место кога оделе на исповед кај попот, за онаа работа со друг маж користеле шифра „паднав од мостот“. Попот ги ислушувал и со разбирање им ги...

Христина станала машко (виц)

- Ало, Христина!? - Имате грешка, Кирил се...

Какви вести ќе гледаме после 100 години? (виц)

Годината е 2119. Вести. Изградена е првата директна линија Земја – Марс. Македонија наредниот месец очекува да добие датум за почнување на преговорите со ЕУ. Автопатот Охрид – Кичево е...

Македонски оптимист оди на психијатар (виц)

Македонски оптимист оди на психијатар. Психијатарот: – Замислете си дека дедо Ви умрел... – Е, имам уште...

Ако некој има нешто против овој брак, нека каже сега (виц)

Венчавка... Попот: - Ако некој има нешто против овој брак, нека каже сега или нека молчи засекогаш. Се слуша уплашен глас: -...

Македонска финта: Јас само да прашам нешто (виц)

На крајот на редицата за чекање: - Извинете, јас само да прашам нешто. - Што да прашаш бе? Ние на банкомат...

Како да станеш лош човек? (виц)

1. Дај пари на заем 2. Чекај долго да ти ги вратат 3. Прашај кога ќе ти ги вратат Готово - ти си...

Просечната месечна плата во Македонија била 25.000 денари (виц)

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во Македонија во 2019 година изнесува 25.104 денари. До тој заклучок се доаѓа на следниот...

Човек со мака се јавува во Водовод (виц)

- Ало! Дали е тоа Водовод? - Да. - Зошто од двете славини на чешмата во бањата ми тече вода? - Како...

Мажу, забележуваш ли нешто? (виц)

Жената го прашува мажот: - Мажу, не ли забележуваш нешто, а? - Што да забележувам? - Денес одев во салон за...

Паметните часовници не се за мажи (виц)

Влегува маж в "Apple storе": - Сакам да ви го вратам овој паметен часовник. Вчера цел ден бев дома, а тој покажува дека сум направил 10120...

Мајката на гости кај ќерката и зетот (виц)

Гарсоњера. Во кујната спие бабата, а во собата зетот и ќерката. Мажот се приближува до жената и тивко ѝ шепнува: - Ајде! - Незгодно ми е, мама може да...

Жени пред вратата на Пеколот (виц)

100 жени чекаат пред вратата на Пеколот. Ѓаволот вели: - Да влезат сите, кои ги изневерувале своите...

Затвореникот кој бил осуден по член 152 (виц)

Оди еден затвореник на издржување на казна од 10 години. На влезот го прашува полицаецот да му каже некоја финта за полесно да си помине, а овој му вели: -...

Колку една реченица може да го промени светот? (виц)

Едно утро на асфалтот пред зградата, со големи букви напишав една реченица. Тој ден многу мажи решија да си останат дома. Наместо на работа, ги гледав како одат до продавница,...

Средношколец и баба во градски автобус (виц)

Градски автобус во Скопје рано наутро. Еден спроти друг седат средношколец и една баба. Средношколецот седнал со раширени нозе, гласно џвака мастика со отворена уста....

Германец на одмор во Македонија (виц)

Германец се враќа од одмор во Македонија и го прашуваат како било таму: - Остај не прашувај, многу болен народ има! - Зошто,...

Ја фатил жената на дело и ништо не направил (виц)

- Замисли брат, денес ја гледам жена ми со некој си непознат тип, си седи во кафич. - И зошто не отиде да му ја скршиш...

Дечко ѝ се пушта на „крената“ девојка (виц)

- Госпоѓице, може ли да се запознаеме? - Глупак! - Извинете, јас само сакав да ве прашам да не знаете случајно колку е широка реката...

+