Некои парови имаат потреба од бројни предјадења, раскошни менија и исклучителни сребрени производи за нивниот пост-свадбен оброк, но една невеста имаше многу поедноставен сон, класичен двоен бургер од Мекдоналдс.

23-годишната Ангел Коротјани очигледно била и повеќе од радосна што го врзува јазолот со нејзиниот партнер Мајкл Коротјани, но медицинскиот техничар призна дека Мекдоналдс била нејзината прва љубов.

Парот застанал пред касата во својата свадбена облека и си го побарале „вообичаеното“, два McDoubles, два мали помфрити и два слатки чаеви. Наместо да ја внесуваат свадбената торта во лицата едни на други, нивниот свадбен фотограф направи фотографии од среќната двојка која се храни со хамбургери.

„Мекдоналдс отсекогаш била моја прва љубов и мојот сопруг тоа го знаеше уште од првиот ден. Повеќето невести сонуваат да имаат фенси вечера на нивниот свадбен ден, но јас секогаш сум сонувала да отидам во Мекдоналдс во мојата венчаница. Го прашав сопругот дали можеме да одиме да се забавуваме и фотографираме и секако тој прифати.“, вели Ангел.

Сподели на Facebook
пати видено