Ова е единствениот ефикасен начин жена да воспита неверен маж

Ако му е убаво, нека оди пак нека...

Мажот е многу искрен со својата жена и ѝ објаснува зошто повеќе не ѝ купува скапи подароци

Посликовито од ова не можеше да ѝ објасни...

Навивачите на Наполи ѝ пеат песна на атрактивната новинарка: „Покажи, покажи ни ги грaдитe!“

Според насмевката на лицето, комплиментот добро ѝ дојде, и покрај тоа што со раката им даде негативен...

Нема јака журка без лут кечап!

Од пуста желба да се биде уникатен и во центарот на вниманието, на типот му текнало алкохол да пие лут сос на...

Октоберфест и ескалатор не се работи кои одат заедно, барем не за овој лик

Нема шега со Германците, дали знаевте дека на 181-виот Октоберфест во Минхен во 2013 година, 6,4 милиони посетители проголтаа 7,7 милиони литри пиво? Сите сме направиле по некоја глупост кога...

Плавушта или е буквалист или има „лоши“ навики

Вентрилоквистот, човекот кој што зборува без да ја отвора устата ѝ рече седи на англиски, што во буквален превод значи „седни долу“. Плавушата го послуша и по навика си клекна...

Билдерот ќе ви покаже колку е тешко да скокаш со тегови во рацете

Ако не си го вежбал ова, не си ни свесен дека треба доста посилно да се оттурнеш со нозете....

Учителките ги учат децата како да поминуват улица во Русија

Ако сте изгледаале доволно видеа од рускиот сообраќај, ќе знаете дека таму и да сте на пешачки и на семафор, исто ви се фаќа, така што учителките можеби сами си...

Рамооон прости миии! Те сакам!

Те молиме Рамон прости ѝ, не за друго, да ги поштедиш комшиите...

Уште еден обичен работен ден на човекот кој ги чисти градските каналите за отпадни води

Да не слушнам повеќе некој да се пожалил дека работата му била тешка и...

Смешна цензура на иранската национална телевизија за време на Светското првенство во атлетика „Доха 2019“

Иранците отишле едно ниво погоре во обидот да се скрие голотијата од машките очи. Но, цензурата понекогаш дава и контра ефект, како на пример на следново видео, каде што наместо...

Навежбан кинески манијак фаќа жени на улица

Да не ви кажевме дека се работи за манијак, немаше ни да приметите дека цело време прави настрани...

Кинезите го пакуват возот и спремен е за тргнување

Веројатно ова ним им е нормална процедура, штом никој, дури ни патникот не се...

Мистеријата е откриена: Судејќи по сликата на Инстаграм, девојката има огромна, заоблена позадина, но реалноста е сосема поинаква

Дечкото е збунет и се нервира што неговата девојка ги лаже своите фанови на Инстаграм, па реши да ја разоткрие...

Како изгледаат современите девојки во Америка, а како во Русија?

Американките се многу женствени и нежни, додека девојките од истокот се многу по...

За оние на кои не им е јасно од каде доаѓа млекото и зошто се мери во %, еве едно поучно видео!

Ова млеко на пример е од прилика со 50% масленост, а она што го купуваме во самопослуга е само со...

Ако секако си решил да се отпишуваш од факултет, барем направи го тоа со стил, како будалава!

Студентот спремил цело сценарио, од вино до јога вежби и уште неколку изненадувања за професорите и...

„Ѓаволското тркало“ на Октоберфест полно со жени се вртеше и оваа година и сѐ уште е една од најјаките атракции на фестивалот

Ви прикажуваме 3 купчиња дами кои се вртат со се поголема и поголема брзина и испаѓаат од тркалото една по...

Смешни слики #1926

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1926-ти...

Убавата дама во бел фустан ќе ви покаже еден не баш женствен трик

Чисто колку да ве симне на земја, да ви покаже дека и жените ги прават истите работи како мажите, само повешто се кријат...

Еве зошто е добро да стоиш добро и со најлошите деца во градот

Криминалецот ќе го ограбуваше на улица, ама другар му бил...

Добро е што девојката си зела засилување, најдобрата другарка, за да не се плаши од пирсот на стомакот

Ако не друго, барем другарката успешно ѝ го одвлече вниманието од болката...

Проблемите на високите луѓе, за кои ние просечните не сме ни свесни дека постојат

Проблемите на високите луѓе, за кои ние просечните не сме ни свесни дека постојат

Најголемиот проблем на сите луѓе што се над 2 метри им е што светот е правен за 180-ки, а не за 200-ки, а особено вратите. Високите луѓе си ја чукаат...

Мажот се изнервирал затоа што жена му му велела дека нема што да обуе и дека е скржав, па го сними ова видео

Ги наредил сите обувки на својата жена, а потоа и сите свои...

„Знаеш ли која сум јас бе?“ не поминува добро кај канадските полицајци

Американската кечерка Лејси Еванс ја запира полицаец во Канада заради брзо возење и ѝ ја дава казната. Таа изгледа очекуваше дека ќе ја препознае по името и сликата од личните...

Девојките на многу јак начин ги деконцентрираат момците додека играат Пиво-понг

Играта е омилена меѓу американските студенти, се игра со пинг-понг топче. Ако погодиш во една од чашите пиво на противникот, тој треба да ја испие на...

Една од најглупите девојки на Инстаграм, Алисон Свифт, си го гори јазикот со пегла за коса

И тоа го прави само за видеото да ѝ биде гледано и споделувано. Каде отиде светот? Предупредување: Намалете го тонот пред да...

Арапска фамилија оди на шопинг со малиот семеен автомобил

Јас престанав да бројам на 8… Колку изброивте...

Девојката со панда маска го возеше велосипедот на едно тркало, па потоа мораше го активира воздушното перниче

Воздушното перниче малку се стругна од асфалтот, но со редовна масажа, ќе ѝ...

Дојди бе, дај ја фацата да ти го отклучам телефонот!

Мажот знае што има внатре и не сака да го отклучи телефонот со скенирање на лицето, но жената е...

+