Смешен нокаут со тарабука

Расправијата на патот многу брзо стана насилна, велосипедистот му го скрши задното стакло на автомобилот, а потоа следеше смешниот...

Кога симпатијата ќе ја однесеш на нејзиниот омилен концерт

Пусти машки маки… И на крај ќе му рече дека не сакала да си го расипат другарството и дека сака да останат само...

Африканскиот пастор им дава брз курс на верниците со помош на една доброволка од публиката

Атеистите може да зборуваат против него колку сакаат, тој многу добро знае што прави и како да си се изрекламира пред...

Жената реши да им одржи лекција на мажите и да им покаже како се преместуваат вреќи

Изгледа малку си ги прецени...

Еве зошто е подобро жените да одат на шопинг во супермаркет

Затоа што мажот лесно ќе отиде, ама тешко ќе се врати или евентуално ќе го донесат...

Шегаџија до самиот крај! Човекот решил да ги насмее своите роднини и пријатели дури и од задгробниот живот

Кога станува збор за погреби замислуваме тажна атмосфера, каде што луѓето плачат и се збогуваат со саканата личност. На еден човек од Даблин, Ирска не му се допаднал овој концепт...

Смешки: Жена со вештачки трепки на ролеркостер

Трепките ѝ се толку јако залепени на очите што личи како оние куклите што гледаат кога ќе ги исправиш, а замижуваат кога ќе ги...

Како изгледаат богаташите кои купуват iPhone 11 од 1000 евра? Изнервираната сопруга ќе ви покаже!

Сопругот си се подновил, очигледно без да направи муабет дома, а судејќи според станот во кој живеат, парите можел да ги искористи многу...

Симпатичната девојка има многу лоша навика

Уф, ова воопшто не е женствено! Ти ја мислиш ангел, а таа прави нешто од што ќе ти се згади...

Помладите генерации можеби не знаат таблица множење, но затоа се махери во користење на виртуелни асистенти

Денес „благодарение“ на технологијата децата се помалку и помалку ги вклучуваат мозоците, за да ги решат секојдневните проблеми и разликата од претходните генерации се огромна, особено ако размислиме дека некои...

Жена-возач на бензинска прави 2 смешни грешки за 1 минута

Наместо да се сконцентрира на она што го прави, таа си разговара на...

Да се биде мал исто така си има свои предности

Предноста е тоа што сите мислат дека си голем, па понекогаш те промашуваат...

Плавуша на штикли во WC: „Еј, види 5 денари!“

Плавушата виде нешто на подот, па се обиде да го дофати со...

Што прават останатите другари додека едниот спие и ‘рчи многу гласно?

Да спијат секако не можат, барем да ја искористат ситуацијата да се...

Младите јутуберки сосема неочекувано снимија хит видео

Тие мислеа гледањата ќе им се бројат во десетици, кога наеднаш еден неканет гостин бртоглаво им ја зголеми...

Фраерот си ја мести масата во дворот, за да фати еден од последните сончеви денови

Наместо сонце, фати нешто друго и сега повеќе не е фраер...

Современи градски деца, отишле на гости кај баба во село, па решиле да снимат едно јако видео

И 10-годишната сестричка и нејзиниот брат со кофите играат многу јако. Ви препорачуваме да...

Киднапирањето на невестата од свадбата не е лесна работа

Мора да бегаш брзо, а претходно мора да мавнеш и некоја ракија за...

Како возат луѓето од различни земји?

Секој вози соодветно на културата на својот...

Според реакцијата, келнерот не видел ваква девојка во својата келнерска кариера

Девојката заврши работа, дури да трепнеш, додека муабетот...

Пијаниот никако да се издрогира од шеќерот во прав :)

Другарите го наместиле и сега си гледаат...

Плавушата се повреди на начин каков што не се опишува лесно со зборови, туку МОРА ДА СЕ ВИДИ!

Ако некој сака да знае како си го скршила вратот, мора да му го покаже видеото...

Кога ти и другар ти ќе се вратите дома пијани

Гладот мора да се задоволи што побрзо, а останатото ќе го реши гравитацијата...

Никогаш не одете пијани на работа, дури и ако сте професионален крадец!

Идиотот си го скрши носот...

Четворицата забегани специјалци им направија еден брз тест на машкоста на своите претпоставени

Воената демонстрација се изведуваше со ќорци, но сепак, кога некој ќе впери пушка во тебе и ќе почне да пука… Не е...

На бабата не ѝ е јасно зошто сите ѝ се смеат, а таа само чита 3 збора: „Алфа, Кени, бади“

Кажано на глас и на англиски добива сосема друго значење, како нашето „Секој петок урда јадам“...

Плавушата сака да зумира обична фотографија

Важно фризурата си ја средила, а внатре не се гледа дека е празно...

Кога другарите ќе се соберат да пијат, а тебе нема да те викнат

Нормален човек ќе се навреди, ќе им се налути, но не и херојот на нашето видео. Тој веднаш штом дознал, дотрчал да им се придружи. Дури се обиде и преку...

Во животот треба да се учи и од грешките на другите

Иако видеото е со многу лош квалитет, сепак поентата се гледа и тоа многу...

Свадба без коњ не е свадба!

Има луѓе во одредени региони на светот, кои се држат до традицијата, па макар свадбата била и во ресторан на вториот...

+