Играта е омилена меѓу американските студенти, се игра со пинг-понг топче. Ако погодиш во една од чашите пиво на противникот, тој треба да ја испие на екс.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено