Нема шега со Германците, дали знаевте дека на 181-виот Октоберфест во Минхен во 2013 година, 6,4 милиони посетители проголтаа 7,7 милиони литри пиво? Сите сме направиле по некоја глупост кога сме биле пијани, ама за среќа немало секогаш некој да не снима и да ни фаќа сеир.

Овој јадник тргнал да оди некаде видел ескалатор, ама пивото не му дозволило да процени во кој правец се движи. Најважно од сѐ е дека си доби добра вежба и да се надеваме трезнење.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено