Иновативните замени за коса на фризерот станаа светски познати откако тој почна да ги трансформира момците кои ја губат или целосно се збогувале со својата коса. Иако некои мажи носат тупе, сепак овој вид на надоместување на косата не секогаш ефикасен и често е лесно воочлив.

Наместо да мора да ја отстранувате и заменувате вашата коса секојдневно, фризерот Фил Ринг, од Род Ајленд, користи специјални перики/тупеа направени од Hairskeen USA кои можат да траат со месеци.

Очигледно, процесот изгледа прилично комичен бидејќи Фил во суштина ја лепи косата на скалпот. Тој ја својата услига прв пат наплаќа околу 900 евра, а потоа секое корегирање и надополнување чини од 150 до 200 евра.

View this post on Instagram

Using all @hairskeenusa hair

A post shared by Phil Ring Does Everything (@phildoeshair) on

31-годишникот ги споделува трансформациите на своите клиенти на „ТикТок“, каде што неговите видеа собираат и над 200 милиони прегледи. Тој реши да ги сподели видеата како начин да помогне во отстранувањето на стигмата на надополнување на коса кај мажите.

 

Сподели на Facebook
пати видено