Ова е единствениот сигурен начин да заштедите некоја пара

Колку ѝ да ви требаат и да сакате да ги потрошите, ќе ве мрзи да ги вадите :).

Детето тестира дали стапицата за глувци работи, но тоа го прави со мрсна боичка

Првиот пат не му успеа, но вториот ја тестира и тоа добро.

Секој татко сака детето да му учи кај ваква учителка

Учителката си е супер од гледна точка на децата, но мозоците на возрасните се расипани :).

На овие блогери им се заканува декада во затвор во Иран, затоа што се „играле“ со дрон

Тие сакале да го видат светот и да стават крај на стигмата околу патувањето во „опасни земји“. Сега, двајцата блогери за патувања би можеле да се соочат со 10 години во иранскиот затвор откако летале беспилотно летало во близина на Техеран без дозвола.

Вака едно современо, модерно, семејство ги легнува децата в кревет

Децата малку ко грдички да се, во споредба со родителите :).

Како вистински маж крши шише?

Само со дување, се разбира!

Добри вести! Михаел Шумахер се „разбуди“ и доби втора шанса за живот со нова терапија

Михаел Шумахер си ја поврати свеста по третманот со матични клетки и доби посета од поранешниот шеф на Ферари, Џин Тодт во болницата во Париз. Седумкратниот шампион во Формула 1 бил виден вчера со претседателот на ФИА, Тод, откако во понеделникот бил примен во болницата.

Доставувачот му одржа многу добра и смешна лекција на крадецот на пакети

Крадецот имаше дрскост да влезе внатре во комбето за да краде, но во тоа време се врати доставувачот. И забавата започна…

Што се криеше во последното парче жито во нивата?

Господа, заврши престојот во рајот на земјата, сега ќе морате да се снаоѓате за храна како знаете и умеете.

Велосипедистката имаше „мала“ незгода – падна право во кактусот

Ова боли и само од гледање, а камо ли да сте на нејзино место.

Попот реши еднаш засекогаш да ги излечи жителите на рускиот град Твер од алкохолизмот и тоа на оригинален начин

Тверскиот митрополит, отец Александар реши да им помогне на жителите на главниот град од неговата област, да се ослободат од зависноста од алкохол еднаш засекогаш. За таа цел отецот изнајми авион, го наполни со 70 литри света вода и со помош на својот колега свештеник, ја испрскаа сета вода летајќи над покривите на градот. Акцијата […]

Затвореникот добил пратка од дома, неколку пакетчиња бисквити

Овие затворските бисквити многу вкусни биле…

Вака се зема невестата во Индија!

Возачот на лимузината изгледа претерал со алкохолот, па му испадна невестата.

Тинејџерка од Флорида ја украла дебитната картичка на своите родители за да плати човек кој ќе ги убие

Родителите ни се нешто најмило во животот и секој од нас се плаши да не ги изгуби, па макар и кога смртта е неизбежна. Сепак некои луѓе не ги споделуваат истите чувства. Никој не очекувал дека Алиса Мишел Хатчер, средношколка од гимназија Уматила ќе биде уапсена за нешто толку страшно.

Светски шампион во редење чаши

Пуштете го во забавена снимка за да изгледа дека е од оваа планета :).

Свадба за паметење: Младата Милјана од Србија се омажи за 53 години постариот Милојко

Двојката со 53-годишна разлика која неодамна се појави во реалното ТВ шоу „Парови“ за да докаже дека нивната љубов е вистинска го врза „јазолот“ на друга ТВ програма, затоа што нели ова „мора“ да се види.

15 трикови за преживување кои ќе ви помогнат да го избегнете најлошото

Александар Обоимов, истражувач на Арктикот, никогаш нема да заборави како еден од неговите студенти спасил цел тим што бил под напад од гладна поларна мечка, со тоа што се соблекол.

20 луѓе споделуваат фотографии од најужасните хотели во кои престојувале, достојни за хорор филм

Хотелите можат да бидат фантастични места кои ве инспирираат и ви помагаат да заборавите на сите ваши проблеми. Ова се случува кога хотелиерите и персоналот работат во синхронизација за да обезбедат најдобра можна услуга на своите гости. Сепак, ова не е гаранција.

Борба со ветерници: Пензионер потрошил 33.600 евра за казна од 100 евра, затоа што возел 55км на час

Ричард Кедвел е Дон Кихот на 21-виот век. Пензионираниот инженер решил да се „бори со ветерници“ откако добил казна дека возел 55км на час во област каде е дозволено да се вози 50км на час.

Жена без срце и мозок си ги продала своите бебиња, близнаци за 8.300 евра, за да си дозволи „убав живот“

Една млада мајка од Кина си ги продала своите 2 сина, близнаци, кога имале само 2 недели за 8.300 евра. Таа двете деца ги разделила и ги продала на сосема различни семејства, оддалечени едни од други 700 километри, далеку од родниот град во источна Кина.

Оваа жена преку ден е сопруга, мајка и адвокатка, а кога ќе се стемни станува „дама на ноќта“

На прв поглед Кетрин Сирс од Ајова има сосема нормален живот. Таа е 30-годишна мажена жена, со едно дете и работи како адвокат.

Само за луѓе со авантуристички дух: Релаксирачка велосипедска патека во Азија

Би се осмелиле ли да свртите едно кукче на ваква патека?

Кучето си пронашло многу интересна „играчка“ и сега сопствениците мака мачат за да му ја земат

Кога Сара Мидлтон, од Ешингтон се упатила на релаксирачка прошетка во шумата со своето куче Флоси не можела ниту да замисли какво „вцрвенување на образите“ ќе ја пречека таму.

Најдобрата скара на сите времиња

Иноваторот мислел буквално на сѐ. Да може месото да биде поблиску до жарта и да се врти со 1 потег.

Каде судиката ги чува картоните?

Ова објаснува зошто на нејзините натпревари, се делат двојно повеќе картони од обично… Застанува пред тебе, чека да воспоставите контакт со очи и почнува да буричка за да го извади картонот.

Болница во Италија смисли одличен и едноставен начин како болните дечиња полесно да минуваат низ болничките денови

Денешните болници постојано наоѓаат нови начини за да ги развеселат своите пациенти, особено нивните најмали, со работи како што домашни миленици или уметничка терапија. Една болница во Џенова одлучи да направи нешто екстра за децата кои се во нивна грижа и ова е нешто што никој не би го очекувал.

Камерманот ги снима девојките на еден селска мексикански панаѓур… Строго минич се носи!

Девојките, која од која поубава, а ги седнале како за на изложба.

Госпоѓата не тргнала на кошарка со двата „баскети“, туку само сака да ви покаже една куќа што ѝ се допаѓа

Ова е нејзината куќа од соништата, затоа е заклучена :). Како и да е, има што да се види во видеото.

Свадба во Алжир

Повеќе личи на нова војна во регионот, отколку на свадба, но луѓето си имаат пушки и си ги користат.

На мајката и е досадно, па реши да ги позафркава малку децата… Малку повеќе…

Мајката има брутална смисла за црн хумор.

+