Мамо ајде да те нема! Ова се машки работи!

Малиот сфатил кој е уништувачот на забави :). Позитив на денот!

Викенд фестивал во Мексико со нивното “црешово топче” во главната улога

Топчето треба да пукне за да го означи почетокот на фестивалот. А зошто двајца го држат со јажиња?

Земање пари од шеширот на уличните рапери не е баш добра идеја

Ако собираат донации, не значи дека длабоко во душата не се гангстери.

Николче, Кико или Иванка? Кој му го исекол дрвото од нивата на комшијата?

Комшијата ги фатил на дело, а маливе паметни, никој не признава дека го исекол дрвото.

Девојката тврди дека има милиони фанови на социјалните мрежи затоа што редовно вежба. Што мислите со кој спорт најмногу се занимава?

Интересно е да се види трансформацијата на позадината на Америкнаката Катја Елис Хенри, која тврди дека се случила само од редовно вежбање. Таа има речиси 6 милиони следбеници.

Е ова ти се вика добра шега на улица од стана на Јутуберот

Само малку повеќе го погреши човекот :).

Настап на јапонски металци на хеви метал натпревар во Финска

Да не знае човек дали ја величат или ја исмеваат традицијата на својата земја. Во секој случај се многу интересни за гледање.

Вежбањето не е баш забавно ако не ти оди од рака

Девојката наместо стегната и разубавена, си отиде дома со нос за сечење бурек :).

Калимеро со комплекс за својата висина збесна на бензинска затоа што продавачот го прашал колку е висок

Така Калимеро од метар и жилет, го вклучи телефонот и започна да ја бара својата правда.

Каква музика слушаат бабите во старечки дом во Германија?

Двете медицински сестри им прават групни терапии на база на музиката на Рамштајн.

Пиењето алкохол на екс започна амбициозно, но не заврши многу женствено

Се испозасрами на крај, а како ѝ се случи тоа ни самата не знае.

Одењето дома во петок навечер отсекогаш било предизвик за луѓето што возат велосипеди

Еднаш да успее да се качи на велосипедот, после е лесно :).

Ништо не е невозможно!

Потребно е само цврсто да решите дека сакате да постигнете некоја цел и секојдневно да работите на тоа.

Екстремно богати матурантки и матуранти од ширум светот

Заврши сезоната на матури во целиот свет, па убаво е во една тема да ги сумираме оние кои најмногу „се покажаа“. Секој матурант сака да се покаже во што поубаво светло, некои се појавија во скапи ретро аввтомобили, други летаа со хеликоптер, а еден дечко пристигна со трактор. Најмногу галама во светот крена 16-годишната Иша […]

Еве како изгледале натпреварите за убавина пред некои од нас да бидат родени

1854 година била годината кога се одржал првиот натпревар за убавина во легендарниот циркус на шоуменот П.Т Барнум. Оттогаш па до сега овој вид на натпревари драстично се промени, а во поодминатите години имало и прилично „забегани“ верзии на овој натпревар.

Што се слуша ако се тргне музиката од познатиот спот на Мајкл Џексон?

Денешната технологија чуда прави, нели? Понекогаш и смешни чуда, за да се исмее нечија контроверзност.

Скоро 1 милион Американци се организираат да влезат во „Област 51“ за да ги „спасат вонземјаните“

Вонземјани не грижете се, ќе бидете спасени… па можеби. Невооружена и не толку опасна армија на војници со тастатура „планира“ да навлезе во Областа 51 високо доверливиот објект на американската авијација, овој септември. Да, сериозно.

Кога ќе видите како Кинезите садат ориз, ќе ви стане јасно зошто имаат по неколку жетви годишно

Наместо со месеци нивата да им биде окупирана со целиот процес од зрно до зрело растение, тие го садат оризот веќе израснат. Кликнете овде за да видите како го жнеат.

Африкански кабрио автобус собира двојно повеќе патници од дозволеното

Погледот одозгора е спектакуларен, возењето екстремно добро, а има и клима, за разлика од долните седишта.

Дебелиот Тарзан и тројцата „мајмуни“ околу него скокаат во вода… Што може да тргне наопаку?

Многу номинации за Дарвинова награда ова лето! Конкуренцијата е навистина силна.

Дебелиот чичко турист не знае да плива, но си нашол гума баш како за него

Сопругата е тука да помогне при утовар :).

Многу едноставна, но многу смешна, современа шега на туристичко место

Бидејќи новите телефони не се како Нокиите на времето, да заборавиш кога си ја полнел последен пат, секогаш има куп луѓе на кои им треба штекер, па шегата секогаш успева.

14 фотографии кои „отрезнуваат“ подобро и од ладен туш

Според Светскиот фонд за дивиот свет, човештвото годишно отстранува 13.000 квадратни километри шума. Во последните 50 години, луѓето предизвикаа драстични промени во животната средина, како што е истребување на животни и трошење на ресурсите на планетата. Фотографиите во оваа статија покажуваат уште повеќе дека е крајно време да застанеме и да видиме што му правиме на нашиот дом.

13 прескапи работи кои некогаш биле украдени (за некои и се запрашавме, зошто?)

Мона Лиза, Нутела, Емпаер Стејт Билдинг и надуено Горило. Сите овие работи имаат нешто заедничко: сите се прилично скапи и биле украдени во одреден момент од своето постоење. Можеби ќе се запрашате како би можеле да бидат украдени овие многу заштитени предмети или зошто некој би сакал да украде надуено горило.

Погодете што е ова? (3 слики)

Воопшто не е лесно да се погоди што е ова, па затоа ќе ви дадеме мала сугестија. Овој производ особено ќе им се допадне на осамените луѓе кои што секоја вечер спијат сами. На крај да ви ја откриеме големата мистерија. Ова е само обична перница!

„Лоша“ пензионерка ќе се потпише во „посебен“ регистар затоа што му поставила непистојно прашање на болничарот кој дошол да ѝ помогне

Кристин Роулс од Фликстон, Англија се јавила во брза помош и им кажала дека паднала и си ја повредила ногата. Набргу пред вратата на 68-годишната пензионерка се појавиле болничари.

Демонстрацијата на древна боречка вештина со секира не тргна според планот (Жестоко!)

Секирата е остра и специјално дизајнирана да пробива дури и штитови.

Домаќинката ненадејно си дошла дома, па домаќинот мораше да си ја крие играчката

Еден комшија-сеирџија го сними видеото.

Снимката од судирот на двата авиони вчера покажува нешто сосема друго од она што ни го кажаа на вестите на сите македонски телевизии

Од бомбастичните наслови за судир на два авиони на аеродром во Амстердам, си мислиш летајќи се судриле и се искршиле. Потоа во содржината на веста пак продолжија со дезинформациите, рекоа дека едниот полетувал, другиот слетувал и ти пак си мислиш експлозии, хаос, а всушност авионите само се гребнаа еден со друг при паркирање.

Казахстански богаташ со џип му го блокира патот на камионот и не му дозволува на возачот да си замине додека не го истепа

Жената на богаташот застана во поддршка на својот сопруг. Расправијата имаше многу интересна завршница.

+