Доказ дека вистинската љубов сепак постои! Изабела тврди дека се заљубила на прв поглед!

Русинката Изабела тврди дека конечно ја пронашла својата вистинска љубов и ние и веруваме, а нема зошто да не му веруваме ниту на Шеикот кој има 740 милиони долари, кој исто така тврди дека конечно ја нашол својата вистинска љубов. Ние цело време зборувавме за љубовта спрема парите, вие на каква вистинска љубов помисливте?

Рускиот фраер има финта како да се пушта на девојки и никогаш да не добие корпа, дури ни со фразата „Имам дечко“

Наместо тој да добие корпа, девојката се посрамотува и од летање во облаци се треска на земја.

На аеродром: Господине, куферот ви е претежок! Господинот: Нема проблем, сега ќе средам!

Нема срам кога во прашање се куп нови алишта по багатела целни :).

9 работи што можете да ги видите само во Јапонија дури и ако патувате низ целиот свет

Елементи од јапонската култура се имплементираат и во нашите животи. Како на пример некои луѓе сакаат да јадат суши, или обожаваат караоке, кое всушност потекнува од Јапонија. Сепак, сè уште има некои работи што можат да се видат само во Земјата на изгрејсонцето.

Кинезот многу брзал за работа, па ја позајмил колата од синот за да не задоцни

И навистина, со ваква кола најбрзо се стигнува, затоа што те собира секаде, можеш и со колите и со пешаците. На крај човекот само си заработил казна од околу 150 долари.

Кога дизајнерот на мебел и ентериер ќе се надмине себе си: Каква е оваа коцка на средина на собата?

Најсмешно е што сопственикот на станот му платил пари за ова „генијално“ дизејнерско решение.

Како вистински Американец се справува со пајакот кој му дошол на терасата

Го чекаше да му се намести и му го дотера умот еднаш засекогаш.

Фраерот си ја шета девојката со кабриолетот

Само што кабриолетот сам си го правел и малку ги утнал димензиите :).

Вошки во берберница во Виетнам

Берберот прв пат во животот гледал вакво нешто, па решил да го сними и да го сподели со светот.

Инстаграмџиката го позајми послужавникот од келнерот, само за да направи една „кул фотка“

На наше огромно разочарување, пивото не го преживеа овој стрес.

Мајка на 4 деца месечарела и кога се разбудила сфатила колкава грешка направила, но среќата била на нејзината страна

Андреа Дејвисон редовно месечарела, а нејизните најлоши епизоди почнале да се случуваат откако почнала да го гледа нејзиниот татко и свекорот како се борат со рак. Месечарењето на 41-годишната жена и мајка на 4 деца станувало се поекстремно, се додека еден ден не ги достигнало границите и за малку ја чинело живот.

Не јадете грав ако планирате да го кршите законот! Еден човек на потешкиот начин го сфатил ова

Полицајците во Мисури заедно со кучиња трагачи барале човек кој бил осомничен за поседување на нелегални супстанци. Тие очекувале да го пронајдат, но не на овој начин.

Ова е најрадиоактивниот предмет во Чернобил од кој и еден допир може да ве убие

Мислењата за радиоактивноста во Чернобил денес се поделени. Додека некои експерти велат дека оваа место е сѐ уште опасно други веруваат дека овој регион е чист и безбеден за луѓето. Сепак со едно нешто се согласуваат и двете страни. Постојат одредени предмети кои уште зрачат со радиоактивност, иста како на денот кога се случила хаваријата.

Што прават Американките кога полнат 21 година? Прв пат во животот легално купуваат алкохол и…

Во САД, дури кога ќе наполните 21 година имате право да купите алкохол. Има ли поголема причина за забава од ова? Да погледнеме како си помина оваа девојка на нејзиниот 21 роденден.

Одлучив да спијам само 2 часа дневно и не ги очекував овие промени

Знам колку е драгоцено времето. Јас сум еден од оние луѓе кои го имаат режимот „Потребно ми е повеќе време!“. Тоа ми се случува главно затоа што сакам да преземам нови проекти пред да ги завршам старите. Јас акумулирам многу работа и секоја секунда станува се повредна и повредна.

Палењето на синагога во Англија не му тргна од рака на пироманот, затоа што Господ гледа!

Ваквите луѓе не можат да се пофалат со својата интелигенција, па ни на крај памет не му паѓаше дека палењето може вака да се одрази на неговото здравје.

Рускиот татко го однел синот на работа, како и сите други татковци во светот, само што овој е тенкист

Ајде сине, полни… нишани… пали!

Маскотата на детската приредба го облекла костимот наопаку и ситуацијата стана забегана

Иако децата не разбираат и не ги гледаат работите со очите на возрасните, сепак може да им предизвика трауми.

Совршена петочна вечер: Типот ужива во пицата и играњето на шипка

На почеток вилицата му падна до земја и не можеше да касне, но се сети дека во раката држи вкусна пица.

Алкохолот убива, ама буквално!

Жестока незгода во магацин со нестабилен вилушкар што крева цела пелета алкохолни пијалоци.

Моторџиите против животните на патот! Избор видеа од кои некои се прилично жестоки!

Од сите овие кај нас најчесто се случува кучиња да те бркаат во некое село :).

Ако не сте знеле зошто се вели „магарешки инает“ и што значи, ова видео ќе ви објасни

Кога магаре ќе се заинаети, оди па натерај го да направи нешто.

Ова е Кина денес! Кинеските ученици влегуваат во училиштето со систем за препознавање лица!

Само ако системот му го препознае лицето на ученикот тој може да влезе. Во моментот кога ќе влезе или излезе, му се испраќа порака на родителот со времето во кое влегол/излегол. Ваквите системи се користат во 10 градови, а до крајот на 2020 ќе се користат на целата територија на Кина.

Реакцијата на тинејџерките, кои случајно го сретнале Путин на улица

Едната му ја допрела раката и не може да поверува во тоа. Вака беше и кај нас на времето кога Тито се симнуваше меѓу обичните смртници :).

Јапонија тестира како ќе функционира четиридневната работна недела додека ги плаќа вработените за 5 цели денови. Што се случува?

Ако некогаш сте посакале викендот да дојде побрзо, тогаш имаме добри вести за вас. Во Јапонија, сонот на секој работник се оствари. Во неколку компании, луѓето уживаат во нивните викенди по само 4 дена и сѐ уште се плаќа за целосни 5.

Екстремниот велосипедист несакајќи направи опасно добро салто нанапред

Вакво салто мортале ни на сон не успевал да направи, но физиката си го направи своето.

Девојка испрати селфи со момчето на нејзините родители од одморот во Турција, но заборави дека нешто „ѕирка“

Непишано правило е дека треба да направите многу фотографии од одморот за вашите пријатели и роднини позеленат од љубомора. Сепак тука се и добронамерните фотографии за родителите за да им покажете дека сте добро и да не се грижат премногу.

Зависничка од тетоважи некогаш и сега (3 слики)

Животната приказна на оваа мајка ќе ви покаже колку е важно да се има контрола над сѐ што правите во животот и да можете да запрете во кој момент сакате. Девојка не сфатила дека нејзината љубов кон тетоважите ја преминала таа линија кога било предоцна да се врати назад. Запознајте ја Мишел Ди Донато, неверојатна […]

Како американските фудбалерки го прославија светското злато во соблекувалната?

Откако во финалето ги победија Холанѓанките со 2:0, атмоферата во соблекувалната беше жешка и американската „тверк“ култура излезе на површина.

Што ќе се случи ако чоколадната фонтана ја наполните со погрешно чоколадо?

Резултатот не изгледа баш привлечен за јадење, туку напротив. Може да не ви се пријаде чоколадо со недели после ова.

+