Кај ми е водата?

Малиот си ја мие косата, како што секогаш го прави тоа, само што овој пат водата не сака да тече.

Современ бразилски кран, кој работи врз база на вештачка интелигенција

Добредојдовте во 21 век!

Како се снимаат рекламните видеа за пијалоци?

Секогаш е интересно е да се ѕирне што се случува зад сцената.

Дедото ги користи последните сончеви зраци ова лето, да фати боичка на најнедостапните места

Си набавил и соодветна гаќа за таа цел :).

Каде води овој таен премин? Полицијата на Ротердам ќе ви покаже што откри позади шкафот во една мала канцеларија во градот

Полицијата се посомневала, откако од електродистрибутивната компанија им јавиле дека на една многу мала локација се троши многу струја, поточно истовремено светат 800 сијалици. Полицијата отиде на терен и детално ја истражи канцеларијата. Видеото го објавија со цел да соберат информации од луѓето и да го пронајдат сопственикот.

Фотографии направени во вистински момент… (43 слики)

Момент пред катастрофа…

Смешни свадбени моменти (55 слики)

Моменти кои се раскажуваат и ги прават венчавките и свадбите незаборавни.

Уметник ги истакнува проблемите на 21-век поради кои треба да се засрамиме

Исто како Нео од Матрицата, понекогаш добиваме чудно чувство длабоко во стомакот дека нешто не е во ред со светот. Германскиот уметник Штефен Крафт, кој исто така го знаат како Иконео, прави неверојатни слики со социјални коментари кои истакнуваат колку понекогаш може да биде ироничен, чуден, па дури и лицемерен живот.

Романтично или себично? Маж 6 часа стоел за време на лет, за да може неговата сопруга да си поспие

Многу луѓе кренаа врева во врска со фотографија на која се гледа човек како стои во авион додека неговата сопруга мирно си спие на двете седишта.

Човеков провалил во куќа за да си зготви појадок, а на сопственикот му кажал „да се врати на спиење“

Кога сте гладни не сте свои… Барем ова важи за овој провалник од Флорида, кој влегол во туѓ дом за да си го „убие гладот“. 19-годишното момче знае дека појадокот е најважниот оброк од денот и затоа влегол во една куќа во Флорида и си направил убав појадок.

Лекар ја именува храната која треба да ја јадете за да живеете до 100 години. Проверете дали е во вашата исхрана

Американскиот лекар Мајкл Грегер се занимава со темата исхрана уште од детството. Кога имал 6 години, на неговата баба ѝ била дадена разочарувачка дијагноза – срцеви заболувања во последната фаза.

Девојката им се фали на своите интернет пријатели колку прекрасна торта си купила

Тортата совршено добро оди со сок од портокал :).

Еве зошто секогаш треба да си го избришете седиштето во авионот!

Сите ние мислиме дека во авионите хигиенските услови се секогаш на максимално ниво. Но, за жал постојат докази дека не е секогаш така.

Е ова е вистински џентлмен!

Момци, гледајте и учете! Вака се прави тоа!

Грузискиот господар на скарата

Сѐ смислил и наместил и си ужива во виното и природата, додека раженот сам си се пече.

Ај ако сакате малку, да поминам…

Госпоѓата е многу габаритна за да размислува за заобиколување на работите :).

Цепачот на дрва, ако продолжи вака, може да му каже збогум на детскиот додаток

За среќа овој пат помина само со опомена.

Овој маж успеал да измами 30 жени и да заработи 2,1 милиони долари

Федералните власти уапсија маж во Њу Џерси кој измамил 30 жени кои барале романса на интернет страници за запознавање. Тој успеал од нив да заработи милиони, а една од измамените жртви си го одземала животот.

Полицискиот специјалец им покажува на децата како се фрлаат ножеви, шрафцигери, мистрии итн.

Тој е нивниот херој, а знае како да им направи и шоу.

Овој опасен кошаркар треба да добие покана од македонската репрезентација

Не знам само кои се процедурите за давање државјанство на кучиња :).

Секој човек треба да има вакви пријатели!

Наместо да му се ситат на вашиот неуспех, сите да се радуваат и да го слават вашиот успех како да е нивен.

Фраерот цел живот вежба и се натпреварува со девојката во правење гимнастичарски трикови

Едно е да направиш салто наназад, а ова е да го однесеш салтото наназад на едно сосема ново ниво.

Ова мало модерно селце, всушност не е село, туку детска градинка во Кина

Кинезите веќе отидоа светлосни години напред, таму каде што ние со вакви лидери никогаш нема да стигнеме. Градинката ја изградиле локалните власти, затоа што на местото му требала ваква установа. Разликата е во тоа што властите си ангажирале реномирано архитектонско студио, а верувајте цената на изведба на вакви објекти не е ништо поскапа од цените […]

Оваа 83-годишна бабичка користи апликација за запознавање, само за да си најде млади мажи за „задоволство“

Aпликацијата Тиндер служи да се најде партнер, најчесто за една вечер и иако многу луѓе би помислиле дека ова е апликација наменета за младите 83-годишната Хети не би се согласила со тие луѓе.

Дај, дај, напред, напред, СТОЈ, СТОЈ!!!

Булдожеристот малку се збуни, а веројатно ги измеша рачките и педалите, во најлошиот можен момент.

10 прилично необични воени единици кои навистина постоеле низ историјата

Воената историја докажува дека се потребни секакви средства за борба во битка… и таа е исполнета со многу необични инциденти и чудни војски.

Првото готвачко видео му испадна многу поинтересно за гледање отколку што очекуваше

Подруго си е кога помфритот со кашкавал ќе го сервираш на послужавник од 1000 евра :).

Ураганот Доријан ѝ ја олесни работата на полицијата! На плажите во Флорида се појави кокаин вреден над 400.000 долари

Застрашувачките ветрови на ураганот Доријан донесоа неверојатно откритие на бреговите на Флорида, откако повеќе од десетина тули кокаин се појавија на две плажи. Еден полицаец патролирал пеш на плажата кога еден човек му пришол и му кажал дека забележал сомнителен пакет на плажата.

Не размислувај надвор од кутијата! Професор од Мексико смисли начин како да не препишуваат учениците

Професор од Мексико е на работ да го изгуби своето работно место поради „новиот метод“ кој го вовел за да ги спречи учениците да препишуваат.

Мајката доби генијална идеја да снима што се случува во микробрановата печка, но од внатрешната страна

Како инаку ќе дојде до нов мобилен телефон :).

+