Парот сакал да ѝ помогне на жената да си го пронајде мачорот, но направиле трагикомична грешка

Социјалните медиуми можат да бидат моќна алатка кога станува збор за ширење на зборот за важни работи, без разлика дали станува збор за собирање средства за добротворни цели или потрага...

Ништо необично, само двајца заљубени британски туристи на одмор во Шпанија си дискутираат во возот

Кој се тепа тој се сака,...

Вака готвам јас кога сум пијан, а човеков има друг проблем! Можете ли да погодите кој е?

Алкохолот и дрогата не се во приказната. Има некој...

Чичко полицаец си има своја техника на справување со досадните пијани тинејџери во јавниот градски превоз

Не трепкајте, за да не го пропуштите...

Авторот на видеото се заљуби во полицајката и не можеше да се воздржи од давање комплименти

„Уапси ме! Ти си најубавата полицајка што сум ја видел во животот!“ Веројатно е и во право, девојката веројатно е најубавата полицајка во Њујорк, иако е многу скромна и не...

Бразилските крадци на мотор наидоа на побудала од нив

Кутрите заборавија и на моторот и на пленот и гледаа само да спасат жива глава...

Растоварање огромен камион за 6 минути?! Вака се прави тоа!

Некој мислел, мислел и измислил многу лесен начин за да си го реши...

Од оваа жена домаќинка не бива!

Секој е гнаслив до одредена мера, но ова е претеризам. Мажот снима и се смее, а не сфаќа дека откако ќе заврши со снимање ќе треба да се фати за...

Како бразилската полиција ги фаќа крадците на автомобили „во незгодно“

Точно го погодија моментот, додека крадецот мирно си спиеше во својот...

Мајка на годината: Ѝ дава убав пример на својата ќерка како се пазарува во супермаркет

Ќерката е таман во таа возраст каде што сѐ гледа и учи од својот водич низ животот, нејзината...

Сликањето за Инстаграм на пирамидата од сено не заврши баш добро за плавушата

Колку е позгодна и подотерана девојката, толку посмешно паѓа...

Јавно камшикување службено лице во Индонезија за секс со мажена жена

Ацех е единствената провинција во најнаселената муслиманска земја во светот, која што го применува законот за шеријат. Овој закон беше донесен во 2001 година, како дел од договорот со централната...

Ноќта на вештерките во Токио, всушност е ревија на суперзгодни девојки, со провокативни маски

Го прифатиле американскиот празник, но си додале и добра доза на јапонска култура во него. Да прошетаме да видиме како помина Halloween 2019 во...

20 неверојатни работи кои можат да се видат на Google Maps

Во 2005 година, Google ја креираше услугата за мапирање наречена Google Maps. Благодарение на овие картич, милиони луѓе можат да „патуваат“ низ целиот свет без да заминат од...

Братот ѝ прави смешен трик на сестрата со фрлање маршмалоу

Сестрата ги фаќа со устата, а целта им е да снимат интересно видео, барем таа така...

Само напред, не се плаши, стави и точка на својата гимнастичка кариера!

Притисокот од друштвото понекогаш може да биде...

Кога на мирниот средношколец ќе му дојде преку глава од секојдневното малтретирање на училиште

Пукање филм какво што ретко се...

Мајка од Русија ја тужи банката за сперма откако избрала донатор висок 2 метри, а добила нешто сосема спротивно

Жената која работи како успешна писателка и е во своите 40-ти години избрала донатор за сперма од мажи кои биле ставени во каталогот на банката за...

Толкувачот на знаковен јазик влезе во филм

Некој работата си ја сфаќа како обврска, а некој како забава. Ни и со забавата не треба да се...

Роденденска торта со подарок внатре, каков што секоја жена би сакала да добие

Браво за идејата и за реализацијата! Мажи, гледајте и учете...

Кога новиот фитнес тренер те ставил на СТРОГА диета, а тебе ти се пријало хот-дог

Е ова ти се вика СТРОГА диета! Нема лабаво! Мора да има дисциплина, инаку нема...

Со украинската брза помош, Господ нека ти е на помош!

Убаво е тоа што брзаат да го однесат човекот во болница, но за да брзаш треба да имаш добро возило, или барем вратата да му се затвора...

13 јапонски правила за животот кои е невозможно да ги разбере било кој странец

Постојат многу приказни за особеностите на животот на јапонскиот народ. И, ако некогаш ја посетите земјата на изгрејсонцето, подгответе се да ги прифатите локалните правила за...

Супер се овие електричните тротини, за сѐ ги бива, па дури и за мајки со бебиња

Само треба да го поставиш точно на средина за да не испадне и шибај напред. Ненормална...

Два пијани руски пара во парк

Жената мава боксови, а мажот исклучиво глави :). Поинтересно и понепредвидливо за гледање од секој холивудски...

Тестови од 30 секунди ќе ви покажат дали имате здраво тело

Ризикот од појавата на болести се зголемува драстично како старееме и нашиот имунолошки систем станува послаб, според...

11 двојни стандарди кои ги уништуваат нашите животи

Двојниот стандард не е само термин. Тоа е неправда, дискриминација и болка што нашето општество им ја нанесува на луѓето. За жал, предрасудите се вообичаени во нашето секојдневие и тоа...

Русите чекаат ред за Yandex Mini, рускиот паметен помошник во домот

Американците ги имаат Siri, Alexa и Google Home. Ако тие се CIA, тогаш новиот Yandex Station Mini е КГБ директно во вашиот дом. Во редот има над 2000 луѓе а...

Мајката многу му се радува на бебето и нашла финта како да го засмее

Чудно зошто пред да почне да снима ѝ успевало, а откако почна бебето престана да се...

Симпатичната Азијка уживаа во своето омилено јадење

Од сега па натаму не јадам октоподи! (Не дека до сега...

+