Дарежливиот Бразилец им подари гратис бензин на криминалците со мотор

Очигледно криминалците решиле да ограбат погрешен човек.

Ова е видеото поради кое ерменската пејачка и стомачна танчерка е обвинета за поттикнување разврат во Египет

За време на нејзиниот настап на сцената се појавија две полуголи танчерки, со што пејачката Софинар Григоријан, позната како Сафиназ, ја преминала границата. Софинар Григоријан, која живее и работи во Египет, може да се соочи со три години затвор или дури и депортација заради овој настап и видеата кои се појавија на интернет. Снимките налутиja […]

Јас би му попуштил на детево да ме тепа на табланет!

Погледнете го видеото и ќе ви стане јасно зошто и вие не би сакале да го изнервирате малиот.

Како изгледаат денес, ѕвездите од популарната ТВ серија „Беверли Хилс 90210“, со која израснавме

Ако имате над 30 години, веројатно многу добро ја паметите серијата „Беверли Хилс 90210“, која своевремено беше вистински хит кај нас.

Популарна јутуберка Брук Хаутс се избрука кога по грешка објави видео како го воспитува своето куче на стар македонски начин

Нашиот народ вели „Ќотекот од рајот бил излезен“, а јутуберката Брук Хаутс очигледно и во 21 век се води по таа девиза. Реакциите за нехуманиот третман на животното од страна на девојката беа жестоки и многубројни. Дури имаше и такви кои сакаа да го откупат кучето од неа, за да го спасат. Девојката мораше во […]

Што мислите колку поени ќе направи пијаниот на бокс-автоматот со глава?

Другарите се тука да му помогнат да направи 10001 :).

Тројца Индијци местат клима, а климата изгледа испадна малку потешка отколку што мислеа

Барем во Индија веднаш можеа да викнат 1000 случајни минувачи да им помогнат :).

Полицајците пристигнаа на местото на настанот како газди!

Да се знае кој е главен и кој ќе го реши конфликтот дури да трепнеш. А и автомобилот е државен, па може да си дозволат и мала авантура.

Погледнете како би изгледал пантеонот на современите богови кои сите несвесно ги обожуваме

„Боговите ги наследуваат квалитетите на верниците“, напиша Станислав Ежи Лец во книгата „Неуредни мисли“. Решивме да ја развиеме оваа идеја. Резултатот беше нов пантеон на божества кои ќе ве разберат како никој друг, затоа што во секој од нив ќе препознаете сосед, пријател или себе си.

Ова се добитниците од наградната игра „Лето во Барселона со Mastercard Debit!“

На ден 7.8.2019 година, со почеток од 12.00 часот, во просториите на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје се одржа официјалното извлекување на добитниците на награди од наградната игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“.

Еве како изреагира Меколи Калкин кога слушна дека планираат повторно да го снимаат „Сам дома“

Меколи Калкин одговори на вестите за потенцијалното преработување на „Сам дома“ и сега се чувствуваме стари, депресивни, но и интригирани, бидејќи неговата реакција е прилично реална.

На човекот не му треба тоалет, затоа што има рачна техника на празнење

Ако го наречеш животно, ќе ги навредиш животните, затоа што тој свесно го прави ова.

Што крие девојката под нејзината бурка?

Вработените во супермаркетот беа љубопитни и дознаа. Холанѓаните на пример немаат вакви проблеми откако ги забранија бурките.

Еден поинаков јапонски детски парк, во кој децата преку игра ќе научат и основни работи за преживување

Современите деца кои живеат во градовите се толку беспомошни што во животот не виделе на пример чекан и шајка, а камо ли да користеле. Да не правиме муабет за копање со мотика. Во овој парк, на забавата и на интересните активности им нема крај.

Пијаните си најдоа многу интересна забава, како да се витези од средниот век

Уште еден доказ дека пивото ја буди креативноста, но треба количина, затоа што со 1 или 2 ништо не правиш :).

Дамата најјако се забавувала од сите на концертот

Штом цел медицински тим дошол да ја освестува, нешто појако било во прашање.

Специјалците на Киргистан се обидуваат да влезат во куќата на поранешниот претседател Алмазбек Атамбаев, но внатре ги пречека неочекувано изненадување

Вчера, киргистанските специјални сили направија неколку неуспешни обиди за упад во домот на поранешниот претседател Алмазбек Атамбајев. Ова се претвори во судир од голем размер, како резултат на кој беше убиен 1 специјалец, а според Министерството за здравство на републиката, бројот на жртвите достигна 36. Околу илјада приврзаници се собрале во куќата на екс-претседателот, за […]

На +40 секој се разладува на свој начин: Будалата на пример нурна во акварумот во трговскиот центар

За да биде приказната уште поамериканска, тој што скока е татко на девојката што снима.

Жената најопуштено си се качи на лентата за трчање

Прв пат оди на фитнес, од каде да знае дека е вклучена?

Кога ќе им дозволиш на поголемите деца од маалото да те занишаат најсилно што можат

Како што обично се случува кај децата, од играчка – плачка. Само што оваа плачка може да има и потрајни последици.

Го пронајдовме двојникот на Бред Пит – обичен градежен работник од Англија (5 слики)

Светот е толку голем што теоријата дека секој од нас си има свој двојник и не изгледа така нереална. Сепак, токму поради големината, веројатноста да го пронајдете својот двојник и не е многу мала. Но, кога се работи за славните личности, нивниот двојник може да го препознае секој. Така, во Англија најдоа копија на славниот […]

Девојчето се запознава со Поко Локо, големиот, пријателски настроен жител на гаражата на тато

Поко Локо не е опасен, па таткото ѝ дозволи на малата ќеркичка да го погали малку.

Тоалетот на жената експлодирал откако се направила „фатална комбинација“

Една жена останала во шок откако слушнала голема експлозија која доаѓала од нејзиниот тоалет. Кога влегла внатре забележала дека школката се распрснала на сите страни и имало ситни парчиња порцелан. Она што е уште почудно е причината поради која се случила експлозијата.

Еве зошто треба прво да поразговараш со девојката, па дури потоа да се обидеш да ја бакнеш

На фраерот му понудија награда ако и пушти јазик и тоа да трае 10-тина секунди, а тој не чекаше да му се каже 2 пати :).

Вработениот во железничката му помогна на човекот во инвалидска количка да се симне од возот

Благодарам за помошта добар човеку, знам дека мислеше добро, но друг пат не мора да ми помагаш.

15 интересни факти за домашните миленици поради кои ќе ги сакате уште повеќе

Миленичињата се толку интегрален дел од нашите животи што, тешко е да се замисли времето пред кое луѓето не добиле идеја да се дружат со овие крзнени, четириножни суштества.

Германци не можат да заспијат од „неподносливи“ звуци и се почесто викаат полиција, но таа не може да им помогне

Германската полиција добива се повеќе повици за да се справи со прилично необични престапници. Службите за итни случаи низ целата земја добија стотици поплаки за бучава.

Овој Австралијанец пронајде „совршен начин“ како да го продаде својот Нисан од 1992 година

Сопственик на автомобил, обидувајќи се да го продаде својот 27-годишен Нисан, презеде прилично поинаков пристап кон рекламирањето. Еден човек од Јужна Австралија влегол на Marketplace на Фејсбук за да го продаде својот Nissan 300ZX од 1992 година.

Пијаниот реши да се врати и да му отштрафи една на човекот од обезбедувањето

Ја соблече маицата за да не се извалка и решително се упати кон барот од кој го исфрлија.

Дури и за пловење со чамец по река во Кина се чека ред… тро поќе

Ако сте планирале рафтинг авантура во Кина или што и да е друго, секогаш имајте на ум дека веќе на илјадници други кинези им дошла истата идеја :).

+